Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Трябва ми нещо безшумно, да охлажда добре и да не ми чупи слота на дъното :) . Гледах доста неща, но не знам на кое да вярвам.

Може да е на "вода" или на въздух.

Може и кутия да взема.

Приемам всякакви предложения. Ще разгледам всичко.

За цена.. мисля, че повече от 150-200лв не си заслужава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Трябва ми нещо безшумно, да охлажда добре и да не ми чупи слота на дъното :) . Гледах доста неща, но не знам на кое да вярвам.

Може да е на "вода" или на въздух.

Може и кутия да взема.

Приемам всякакви предложения. Ще разгледам всичко.

D15

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

А за кутията, предпочитам да е шумоизолирана.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

be quiet! DARK ROCK PRO 3 BK019  

Редактирано от Виктор Руменов (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Дайте малко по-лекички..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Мисля, че ще е добре да не покриват слотовете за паметите.

Define R5

В тази кутия единствено не ми харесва къде са USB-тата. Там доста прах ще събират. Иначе е много яка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

По-лекички-псевдо водните Корсари Н110и

Ако някой ги е чувал как работят, може да сподели. Съмнявам се, че помпата може да дрънчи.

От водните, най-удобно ми е, ако е от един блок, тоест за един вент 120мм. Да го слагам вътре в кутията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Съмнявам се, че помпата може да дрънчи.

Като видиш цената каква излиза на къстъм водното,мен ме съмнява дали няма да те удари ток...:D

Редактирано от dl777 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Като видиш цената на къстъм водното,мен ме съмнява дали няма да те удари ток...:D

Не.. да е цяло, но радиатора да е за един вент 120мм.

А всякакви джаджи за водно имам, но прекалено натруфено ще стане. Затова предпочитам някое готово и малко.

Ето пример:
    http://www.dekada.com/catalog/deepcool-водно-охлаждане-water-cooling-maelstrom-120-intelamd-p-1871.html

Ако помпата е наистина безшумна, ще е добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не.. да е цяло, но радиатора да е за един вент 120мм.

А всякакви джаджи за водно имам, но прекалено натруфено ще стане. Затова предпочитам някое готово и малко.

Ето пример:
    http://www.dekada.com/catalog/deepcool-водно-охлаждане-water-cooling-maelstrom-120-intelamd-p-1871.html

Излиза някакво противоречие,май не знаеш какво искаш...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не искам да ми се мотат из кутията.. помпи, големи радиатори, маркучи навсякъде, резервоар и такива работи..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Предложението на Виктор е най-доброто за изискванията ти. Никакви "водни" за стотина лева не могат да му стъпят на малкото пръстче!

А R5 е най-добрата кутия (S модела ако се търси нещо по-евтино) и събират охладителя.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Излиза някакво противоречие,май не знаеш какво искаш...

Искам да е всичко в едно, както това от линка, който съм дал. Просто не си ме разбрал.

Предложението на Виктор е най-доброто за изискванията ти. Никакви "водни" за стотина лева не могат да му стъпят на малкото пръстче!

А R5 е най-добрата кутия (S модела ако се търси нещо по-евтино) и събират охладителя.

Малко ще натежи на дъното. 1.2кг.

Ще ми трябва кутия с 8 разшерителни слота.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

И? Те не се правят от хартия. Всъщност моя грешка щом на бюджетен Асрок не е проблем...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Всъщност може и 7 да са достатъчни.

Дъното е това:
    http://www.mostbg.com/most/Item.aspx?itemid=54196

Трябва да стигне мястото да сложа на най-долния слот звукова карта PCI, която заема 1 слот.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Рекорди ли ще поставяш, че ти трябва супер охлаждане? Съмнява ме  с това дъно. Иначе безшумен охладител е моя CM Hyper 612 v.2. Още повече че може да си го настроиш повече от 900-1000 оборота да не вдига, които са напълно достатъчни в летните жеги при 4.6 GHz  клок. Дори при максималните 1400 оборота, това е едно от най-тихите охлаждания изобщо на пазара. РАМ паметите си стоят свободно отстрани. Поне при мен с Asus Z170 Pro Gaming. Между другото, ползвам абсолютно най-евтината DDR4  на пазара -  A-DATA  за 105 лева 8 GB модул в момента, която е клокната на 2700 MHz  при CL15.  Няма радиатори и не и трябват, защото според HW monitor,  вдига 52-54 градуса при тест. Не знам защо сте луднали по тия памети с гребенчета, които понякога са дори два пъти по-скъпи със същите възможности  за клок. Изобщо, загубена работа. Още повече, че паметта почти не влияе на нищо. Ето един поучителен тест,  където ясно се вижда, че хватката е да имаш бързо SSD, ако искаш нещата ти да работят бързо. Със съвсем малки изключения като Фотошоп Разбира се.  

http://www.overclockers.ru/lab/70757/o-polze-obnovleniya-pyatiletnij-kompjuter-protiv-sovremennyh-ssd-i-bystroj-operativnoj-pamyati.html

А, да, ако имаш  пари, вземай каквото искаш - водно, модно. Само се чудя, какво ще правиш тоя процесор на честота по-висока от 4.6 GHz. Ако ти трябва за LoL, където искаш да хванеш 500  fps, може. Или за CS, където ти трябват пак 500, пак може. може дори и някое рекордче да поставиш на азот. За дъното ти естествено, щото е малко смешно с това дъно и водно да слагаш, че и да избираш по цвят. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

:)
    Просто ще го клокна колкото може. Не искам голям охладител. Всички казват, че този процесор загрява много и затова гледам да му е хладно, а на мен- тихо.

За информация- аз много не играя. До сега не съм бил с Intel и затова гледам да взема нещо добро. Както виждаш и дъното не е кой знае какво.

Занимавам се с други неща повече и ми трябва добър процесор.

А LOL, изобщо не е в списъка ми, а CS играя може би по 5 пъти в годината.

Водното не го искам заради клока, а заради мястото и удобството.

Нещо много грешни представи си добил за мен.

Та така и така този процесор си е скъп, защо да не го клокна колкото може, че поне да си заслужи парите?

Това сега го правя за разнообразие и за тестове. Конфигурацията ми е на около година и половина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Само не разбрах кое става чак толкова бързо със SSD, освен времето на зареждане?

Аз не бързам. Мога да изчакам 2-3 секунди повече да ми зареди някое приложение.

Тези са добри.

Нека да видим какви други предложения ще има.

Може би нещо ново?

Ето така предпочитам охладителя да е изнесен в едната посока, за да не закрива паметите:
    http://www.amazon.com/Macho-Zero-Anodize-no-Fan/dp/B00P6QC5NS/ref=pd_sim_sbs_147_4?ie=UTF8&refRID=0EBYBEWX2TF1DH1F845X&dpID=519mXo3jdDL&dpSrc=sims&preST=_AC_UL160_SR158%2C160_

Я какви неща... за първи път виждам:
    http://www.amazon.com/Thermalright-Fan-Duct-120-mm/dp/B00O24R774/ref=pd_sim_147_2?ie=UTF8&refRID=0DDTWT73W3DZD5217CK2&dpID=41bN4qoK7oL&dpSrc=sims&preST=_AC_UL160_SR160%2C160_

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Значи искаш водно с един 120 вентилатор или съм те разбрал грешно? В този случай DeepCool Captain 120 ама няма сравнение с quiet-а

Редактирано от Виктор Руменов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

:)
    Просто ще го клокна колкото може. Не искам голям охладител. Всички казват, че този процесор загрява много и затова гледам да му е хладно, а на мен- тихо.

За информация- аз много не играя. До сега не съм бил с Intel и затова гледам да взема нещо добро. Както виждаш и дъното не е кой знае какво.

Занимавам се с други неща повече и ми трябва добър процесор.

А LOL, изобщо не е в списъка ми, а CS играя може би по 5 пъти в годината.

Водното не го искам заради клока, а заради мястото и удобството.

Нещо много грешни представи си добил за мен.

Та така и така този процесор си е скъп, защо да не го клокна колкото може, че поне да си заслужи парите?

Това сега го правя за разнообразие и за тестове. Конфигурацията ми е на около година и половина.

Относно клока...не си заслужава напъна да успееш да клокнеш тоя процесор на 4.7 GHz  преди да прегрее,  пред това да го клокнеш нормално на 4.6 GHz. Сега ще ти кажа къде е проблема. Проблемът е, че след 4.7 GHz трябва  доста по-високо напрежение. Тио си чувал, че процесорът  е горещ, но той е горещ след като вдигнеш напорежението му. И ако 4.6 GHz  достигаш с напрежение 1.32 волта ( а може и по-малко), то при 4.7 GHz  трябва да се доближиш до 1.38-1.40 волта дори. А това означава много голямо покачване на температурата, където дори водните трудно могат да се справят. Затова ти казвам, че не си заслужава да клокваш тоя процесор 100 MHz  повече, още повече с това евтино дъно. Дори да стигнеш 4.8 GHz,  то температурите ще са високи дори с водно охлаждане. Но пък при  4.6 GHz  имаш почти нормални  температури, освен ако в стаята ти не е 30 градуса и не си пуснал стрес тест на процесора. Иначе за LoL  и CS  се пошегувах, защото тук имаше теми, как се искат 200 fps  за CS  и 300  за  LoL. Та ако ти трябва процесор с добра еднонишкова производителност, нацелил си процесора. И ако си със 144 или 120 херца монитор, търсейки 120 fps,  то пак има смисъл да я мъчиш тая машинка с още клок. В останалите случаи няма. 

Иначе за това, дали процесора е  скъп или не...ами скъп е, колкото винаги е бил скъп. Има и много по-скъпи, а като се замислиш, най-смотания i5 6400, работещ на около 3 GHz, струва над 400 лева. Гаранция, че това е почти два пъти по-бавен процесор, струващ феноменалните 400 лева. 

Що се отнася до охладителите, ако търсиш въздух с който да клокнеш след повишаване на напрежението, то минимума е това, което казах. По-евтините и компактни охладители няма да се справят с повишеното напрежение. Но пак казвам, че  за 100 или 200 MHz  повече едва ли си  заслужава наливането на пари в супер скъпо охлаждане. Иначе да, ако търсиш тишина и компактност, насочвай се към водното. Само не чакай рекорди от клока.  CM612 също е тих, ако го настроиш да работи тихо и не оставиш нищо в ръцете на системата.  Не че при повишаване на оборотите не е тих, но аз винаги съм мразел и най-малката промяна в шума.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Много добре.

Мерси за предложенията.

Избирам Define R5 + Noctua D15

Много пари ще идат, да му се невиди :))

Крастата е лошо заболяване хаха

Crossfire ще стане добре :)

И CS 1.3 ще върви с 200 кадъра хахаха

Едно въпросче само за охладителя- могат ли да му се сложат 120мм вентове?

Но всъщност ще оставя само вента в средата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.