Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, искам да ви помоля да ми дадете линкове към добри видео карти за компютър(ползва се за игри) бюджета ми е около 400 лева може и 500. 

Intel Corporation DH67CL (LGA1155) - това е дънната ми платка :) I7 Процесор 3,40 gHz и 4 рам. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен тази ще ти свърши чудесна работа в гейминга http://desktop.bg/desktop_video_cards-amd-Radeon_R9_270X-sapphire_r9_270x_4gb_gddr5_11217_04_10G  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

PALIT GTX960 JETSTREAM 4G GD5 

или

SAPPHIRE NITRO R9 380 4G GD5 L

Няма значение коя от двете понеже ще дадат същия резултат в игрите. Също е много важно да се вземе още една платка рам от 4gb, намират се за по 40-50лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен тази ще ти свърши чудесна работа в гейминга http://desktop.bg/desktop_video_cards-amd-Radeon_R9_270X-sapphire_r9_270x_4gb_gddr5_11217_04_10G  :)

Харесах си тази , но съм отворен за още предложения. до COD трябва ли да закупувам още нещо допълнително и дали ще ми стане на моя компютър смисъл съвместима ли е :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има голямо значение. АМД-то е с по-висока консумация и отделя повече топлина. В повечето случай и гаранцията е по-малка.

Колкото до Nvidia-та тази е по-евтина с 34 лв. и с 1 г. повече гаранция от Палита.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Харесах си тази , но съм отворен за още предложения. до COD трябва ли да закупувам още нещо допълнително и дали ще ми стане на моя компютър смисъл съвместима ли е :D

Да съвместима е и ще е добре да добавиш още 4 гиги Рам ако играеш игри като GTA V

Редактирано от COD (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти сериозно ли ще вземеш старата 270 на тая цена или си решил да намалиш бюджета? 

COD ти по-добре спри да подлъгваш хората да се набутват! За 100 лв. по-малко се взима 280 - http://nikem-bg.net/computer-components/SAPPHIRE-R9-280-3G-GD5-OC-W-BO/description.html

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Давам си мнението не може ли?А пък човека си решава коя ще вземе.

Редактирано от COD (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има голямо значение. АМД-то е с по-висока консумация и отделя повече топлина. В повечето случай и гаранцията е по-малка.

Колкото до Nvidia-та тази е по-евтина с 34 лв. и с 1 г. повече гаранция от Палита.

http://nikem-bg.net/computer-components/GB-N960OC-4GD/description.html - тази добра ли е ? Ще трябва ли да купувам нещо допълнително, съвместима ли е с компютъра ми? Примерно мога ли да играя GTA V?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Давам си мнението не може ли?А пък човека си решава коя ще вземе.

Значи ти самият, би взел по-слабата и по-скъпа карта, така ли да разбираме ?

Нару аз имах предвид, че картите ще дадат еднакъв FPS, а това че едната била малко по-гореща не вярвам толкова да го интересува, а иначе за гаранцията си прав.

То автора ще е хубаво да спомене с какво захранване разполага, за да няма лоши изненади..

Редактирано от RAMI_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи ти самият, би взел по-слабата и по-скъпа карта, така ли да разбираме ?

Нару аз имах предвид, че картите ще дадат еднакъв FPS, а това че едната била малко по-гореща не вярвам толкова да го интересува, а иначе за гаранцията си прав.

Не разбирам просто ми грабна погледа , ще помоля Roujin Z да ми отговори от по-горното ми мнение.

Искам най-добрата карта за моето дъно като цената може да е до 400-450. Да поддържа от по-новите игри знам ли на добър фпс.

Къде или как да си видя захранването :D 

Редактирано от DangerousWolf (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не разбирам просто ми грабна погледа , ще помоля Roujin Z да ми отговори от по-горното ми мнение.

Искам най-добрата карта за моето дъно като цената може да е до 400-450. Да поддържа от по-новите игри знам ли на добър фпс.

Къде или как да си видя захранването :D 

Картата е най-добрата която може да вземеш за тия пари. И 300W захранване те оправя с нея.

Захранването ти се намира в кутията (от него излиза щепсела) и има лепенка на която му пише спецификациите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аха видях пише 220V над захранващия кабел или се бъркам :D Значи да я поръчвам твоята?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аха видях пише 220V над захранващия кабел или се бъркам :D Значи да я поръчвам твоята?

Не въобще нищо не се бъркаш, просто не разбираш нищо. Препоръчвам ти да викнеш някой свой по възрастен познат, който разбира от хардуер!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не въобще нищо не се бъркаш, просто не разбираш нищо. Препоръчвам ти да викнеш някой свой по възрастен познат, който разбира от хардуер!

A аз пък препоръчвам да отвие винтовете на капака, много внимателно да го свали и да снима захранващия блок, след това да качи снимката тук и така... Самата манипулация не мисля че си заслужава такава галимация, възрастни, разбирачи и тн, за един етикет. 

Иначе за поставянето на картата съм съгласен с колегата горе :)

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

A аз пък препоръчвам да отвие винтовете на капака, много внимателно да го свали и да снима захранващия блок, след това да качи снимката тук и така... Самата манипулация не мисля че си заслужава такава галимация, възрастни, разбирачи и тн, за един етикет. 

Иначе за поставянето на картата съм съгласен с колегата горе :)

Поздрави!

А ако вземе да пипне нещо под напрежение, ти ли ще отговаряш за хлапето?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Намерих листа с частите когато ми сглобяваха компютъра- кутия bitrom 450W , 12mm front panel, usp , audio 713A

Сегашната ми видеокарта е - Gigabyte GT 430 Nvidia Geforce :D

Редактирано от DangerousWolf (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Намерих листа с частите когато ми сглобяваха компютъра- кутия bitrom 450W , 12mm front panel, usp , audio 713A

Сегашната ми видеокарта е - Gigabyte GT 430 Nvidia Geforce :D

Радвам се, че си намерил фактурата. Ако не е проблем, да опишеш всичките компоненти. Или поне модела на процесора. Малко ми е странно да е сглобяват компютър с i7, среден клас дъно и ...другите чаркове да са като за бюджетна офис машина. Освен ако бюджета в онзи момент да не е стигал за повече, а да е мислено за бъдещ ъпгрейд с по-добро видео...Макар че описаното захранване не предполага кой знае какви възможности в това отношение и евентуално предложение на някоя по-лакома видеокарта, вероятно ще наложи да се купува и захранващо устройство.

Всъщност...Ммм, има доста маркови сглобки с подобни параметри именно за power office :D  

Редактирано от 1Force1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Радвам се, че си намерил фактурата. Ако не е проблем, да опишеш всичките компоненти. Или поне модела на процесора. Малко ми е странно да е сглобяват компютър с i7, среден клас дъно и ...другите чаркове да са като за бюджетна офис машина. Освен ако бюджета в онзи момент да не е стигал за повече, а да е мислено за бъдещ ъпгрейд с по-добро видео...Макар че описаното захранване не предполага кой знае какви възможности в това отношение и евентуално предложение на някоя по-лакома видеокарта, вероятно ще наложи да се купува и захранващо устройство.

Всъщност...Ммм, има доста маркови сглобки с подобни параметри именно за power office :D  

Дънна платка - INTEL DH67CLB3 /H67/1155/BULK

Процесор - I7-2600 /3.4G/8MB/BOX/LGA1155

Памет - RAM 2GB DDR3 1333 x2 - Тук мисля да махна едната и да сложа една 4 да станат 6 ако е възможно

Хард диск - 500 GB 

Видео - nVidia GT430 1GB DDR3

И другото съм го дал ...

Избах си ето тази карта - http://nikem-bg.net/computer-components/GB-N960OC-4GD/description.html - Харесва ми + нова платка за RAM 4 GB - ако можете да ми пратите линк ще съм благодарен. Ами общо взето е това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дънна платка - INTEL DH67CLB3 /H67/1155/BULK

Процесор - I7-2600 /3.4G/8MB/BOX/LGA1155

Памет - RAM 2GB DDR3 1333 x2 - Тук мисля да махна едната и да сложа една 4 да станат 6 ако е възможно

Хард диск - 500 GB 

Видео - nVidia GT430 1GB DDR3

И другото съм го дал ...

Избах си ето тази карта - http://nikem-bg.net/computer-components/GB-N960OC-4GD/description.html - Харесва ми + нова платка за RAM 4 GB - ако можете да ми пратите линк ще съм благодарен. Ами общо взето е това

Направо ако имаш възможност, направи комбинация от 2Х4ГБ оперативна памет, та да не се занимаваш повече в бъдеще с ъпгрейд на този компонент. Относно видеокартата която си избрал...Ами просто й е твърде тясна шината, за да се възползува пълноценно дори от 2ГБ обем при игра, камо ли от 4ГБ, но при работа с някои програми, би трябвало да може. Общо взето вземай най-евтината GTX 960, ако ти се иска по-добра карта и може да си позволиш да отделиш пари и за по-добро захранващо устройство тази. Или ако имаш възможност да изчакаш малко, да видим дали по магазините няма през следващите няколко седмици да се появи R9 380X, на относително добра цена. По-нагоре, или по-надолу от тези видеокарти  няма смисъл. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направо ако имаш възможност, направи комбинация от 2Х4ГБ оперативна памет, та да не се занимаваш повече в бъдеще с ъпгрейд на този компонент. Относно видеокартата която си избрал...Ами просто й е твърде тясна шината, за да се възползува пълноценно дори от 2ГБ обем при игра, камо ли от 4ГБ, но при работа с някои програми, би трябвало да може. Общо взето вземай най-евтината GTX 960, ако ти се иска по-добра карта и може да си позволиш да отделиш пари и за по-добро захранващо устройство тази. Или ако имаш възможност да изчакаш малко, да видим дали по магазините няма през следващите няколко седмици да се появи R9 380X, на относително добра цена. По-нагоре, или по-надолу от тези видеокарти  няма смисъл. 

Смисъл в момента съм пуснал темата информативно иначе ще поръчвам след месец за рождения ми ден :) :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дънната ти платка би трябвало да е с четири слота та не е необходимо да махаш а само да добавяш рам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Твърде тясна шината за да се възползвам пълноценно? Искам като играя да използвам всичките 4 ГБ. Какво трябва да си закупя?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.