Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Купих си монитор втора ръка Asus VW223D доста запазен, но като го включих беше на 1280 х 1024, а максималната му резолюция е 1680 х 1050. Пробвах да я променя по бабешкия начин оставих я на 1680 х 1050, но си остана на 1280 х 1024. Изтеглих от интернет каквото беше нужно и пак не стана. Някакви идеи?! :( // Драйверите на VGA също са update - нати...

Редактирано от wASSabi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв е този windows?

Вероятно в него е проблема.

С какъв кабел е свързан монитора?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблемът е, че не си с фирмения драйвър на видеокартата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв е този windows?

Вероятно в него е проблема.

С какъв кабел е свързан монитора?

Windows 10, кабела е VGA. A как да стигна до фирмените драйвери на видеокартата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows 10, кабела е VGA. A как да стигна до фирмените драйвери на видеокартата?

А каква е картата ??

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

AMD Driver Autodetect

Изтегляш на десктопа, щракваш с десен бутон по иконката и избираш Run as Administrator

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направихме го и пак нищо. Дали проблема може да е от монитора?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направихме го и пак нищо. Дали проблема може да е от монитора?

На колко херца работи монитора? Може ли да вдигнеш херците на 85, и тогава да промениш резолюцията?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Монитора работи на 60Hz и в свойствата на адаптера има само 60, а като избера да покаже и тези които не може да поддържа излиза и 75Hz. На 1680 x 1050 (няма 75Hz) картината е изрязана.Taskbar-a е много надолу, а монитора във своите настройки не предлага стесняване на картината, само преместване...

Редактирано от wASSabi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След доста  различни опити резултатът е 0. Единственият вариант е да ви попитам как да направя монитора да работи с Windows 10. Направен е 2007 и до сега е ползван само на Windows XP. Някаква програма за подмяна на поддръжката на OS има ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

screen-resolution-settings-21-600x471.jp

В разширените настройки за дисплея ли пипате, или някъде другаде? Монитора работи на нативната си резолюция(1680Х1050), при точно 76 Hz честота на вертикално опресняване. Всякакви други настройки по честота, може да дадат негативен ефект.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, но аз виждам това 560952c750ad0_.thumb.png.1ee018ea800daa4
+ буквите и цифрите са с много лошо качество на 70% от резолюциите. Доста и различни опити направих(ме) с двама от потребителите от сайта и нищо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм посочил къде да кликнете, за да се покаже пълният вариант с възможните настройки и точната комбинация от резолюция и честота на опресняване. Възможно е, когато изберете съответните, да се появи прозорец, в който да пита за потвърждаване на избраните стойности и да има обратен брояч, който ако в зададеното време не ги потвърдите, да остави положението без да направи съответните настройки. 

Редактирано от 1Force1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Току-що пак пробвано и не става... Идеи дали може да е от Windows-a защото е 10, а монитора поддържа до 7 (и за него не съм сигурен)?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Монитора нищо не поддържа. А че може да е от недонатъкмени видеодрайвери, които да не се разбират с Windows 10 - възможно е. Натъкмете остротата на показване на символите от текста и надписите на иконките с Clear Type

Редактирано от 1Force1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Clear Type не върши работа, драйверите са amd-catalyst-15.7.1_win10-64bit.exe

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм, остава да мислим евентуално и за хардуерен проблем. Я пробвайте да смените с друг VGA кабел и огледайте входната букса на монитора :) Да изключим проблемни пинове(изкривени, замърсени) на буксите, или прекъснати линии в кабела.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кабелът е сменян - пробвах първо с този от другия монитор, а сега съм със оригиналните на монитора. Пиновете ги прегледах, няма криви или замърсени. Едва ли ще има прекъснати линии в кабела защото го прави и със двата VGA.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.