Премини към съдържанието
Krampus

Проблем с компютъра.

Препоръчан отговор

Здравейте, имам проблем с компютъра когато го изключа от старт-Изключи компютъра-Изключване не се изключва а се рестартира веднага щом се угаси и трябва да го гася от копчето за включване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

бутон 22.png

Със WindowsXP съм и компютърът е преинсталиран и пак същото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имах подобен проблем и след какви ли не тестове стигнах до извода, че дъното се ебава. Пробвай да ъпдейтнеш биоса

Редактирано от saint_jazz (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Частично решение е следното:

Правиш нов Shortcut като в полето което ще ти излезе пишеш Shutdown -s -t 00

Запаметяваш го и нека си стои на екрана, използвай него за изключване, ако работи както трябва.

Можеш да му смениш и иконката, да изглежда нещо такова: CI7UY6x.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инфо от Microsoft

Тук има информация за хардуер, който предизвиква такъв проблем

Start->Run напиши regedit  и натисни Enter. Навигирай до

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon

Сега виж в десния панел има ли запис PowerdownAfterShutdown и ако няма създай нов REG_SZ запис с име PowerdownAfterShutdown Сега щракни двукратно по този запис и в полето Value въведи 1. Затвори regedit  и рестартирай компютъра.

Другото, което можеш да направиш е да натиснеш клавиш Shift при стартиране на Windows(като се покаже старт екрана на Windows)   и държиш натиснат до зареждане на десктопа. Така ще се заредят САМО най-важните драйвъри. Ако при такъв тип зареждане после се гаси.ще трябва да се търси кой драйвър/устроййство създава проблема. Това най-лесно става със забраняване на устройствата едно по едно в диспечера на устройства. Ако това не помогне, стартирай msconfig влес в раздел Services и маркирай Hide all Microsoft services. Сега махни всички отметки на видимите услуги. Потвърди с ок и рестартирай. Ако не реши проблема, възстанови отметките.

Тук има разписани съвети от GeekGirl за решаване на проблема

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Частично решение е следното:

Правиш нов Shortcut като в полето което ще ти излезе пишеш Shutdown -s -t 00

Запаметяваш го и нека си стои на екрана, използвай него за изключване, ако работи както трябва.

Можеш да му смениш и иконката, да изглежд(а нещо такова: CI7UY6x.png

Не разбирам, какво ще помогне, като ще стартира същия процес.

Питащия кара по реда - "Старт" - "Shut dowm" - thumb11.jpg Turn off.

Krampus го съветва да си предефинира "бутона за събуждане", ти го караш друго ... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това ми се случваше и на мен. Същия проблем, само че при Windows 7. Изключваш компютъра, но той се рестартира и пак зарежда, пак го изключваш и така, чак докато захапе от 4-5 път се изключва. Тоя бутон ми свърши работа и над 10 пъти съм изключвал чрез него - изгася от първия път.

Не съм казал, че това е решението, но нищо не коства 30 секунди, за да се пробва. :)

П.п.: Възможно е и от драйвъри да е. Инсталирай всички липсващи, ако има такива.

Редактирано от Sc0user (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И тук има разяснения за решаване на проблеми с драйвъри/устройства.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инфо от Microsoft

Тук има информация за хардуер, който предизвиква такъв проблем

Start->Run напиши regedit  и натисни Enter. Навигирай до

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon

Сега виж в десния панел има ли запис PowerdownAfterShutdown и ако няма създай нов REG_SZ запис с име PowerdownAfterShutdown Сега щракни двукратно по този запис и в полето Value въведи 1. Затвори regedit  и рестартирай компютъра.

Другото, което можеш да направиш е да натиснеш клавиш Shift при стартиране на Windows(като се покаже старт екрана на Windows)   и държиш натиснат до зареждане на десктопа. Така ще се заредят САМО най-важните драйвъри. Ако при такъв тип зареждане после се гаси.ще трябва да се търси кой драйвър/устроййство създава проблема. Това най-лесно става със забраняване на устройствата едно по едно в диспечера на устройства. Ако това не помогне, стартирай msconfig влес в раздел Services и маркирай Hide all Microsoft services. Сега махни всички отметки на видимите услуги. Потвърди с ок и рестартирай. Ако не реши проблема, възстанови отметките.

Тук има разписани съвети от GeekGirl за решаване на проблема

Как да създам нов REG_SZ запис?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като стигнеш до ключа Winlogon и го отвориш, щракни с десен бутон в десния панел и избери New->String Value

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като стигнеш до ключа Winlogon и го отвориш, щракни с десен бутон в десния панел и избери New->String Value

Не ми дава да напиша PowerdownAfterShutdown.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо не правиш както трябва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.