Премини към съдържанието
ChrisJobs

Проблем с дяловете при инсталация на Fedora

Препоръчан отговор

Здравейте приятели,

от доста време карам на Win и OSX, и реших, че е крайно време да премина към Linux и да го разуча. Спрях се на Fedora, разучих коя дистрибуция какво предлага и т.н.
    Проблемът е, че когато инсталирам системата на хард диска ми дава някаква грешка.

Имам 1 SSD и 1 HDD.
    На HDD-то има 100GB unallocated space, излиза ми, че имам 100GB Free space, но когато дам Done ми излиза това:
    ZO8pMDS.png

Давам на Reclaim Space, давам на 100GB free space и след това Reclaim, но ми излиза Error checking storage configuration...
    BF5im3r.png
    Рових се но не откривам нищо за сега... Малко помощ би ми била доста полезна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Явно нещо не му харесва, но така не мога да се ориентирам какво е. Можеш да използваш външна програма и така да избегнеш проблема.
    Достатъчно е да създадеш един дял ext4 файлова система и би трбвало да стане. Направи го от Live DVD/USB преди да пуснеш инсталатора.

Ако си ползвал терминал:

# sudo cfdisk /dev/sda

Това ще отвори лесна програмка за редактиране на дялове. Само даваш new за нов дял и се съгласяваш да ползва цялото налично пространство. Ако те пита Primary/Logical избери първото. След това за тип 83 /Linux/.

След това формат:

# sudo mkfs.ext4 /dev/sdа4      /или който е номерът на устройството и дяла, но гледай да не сбъркаш/

Алтернативно може графично с GParted. Не знам дали я има по подразбиране, но Linux може да инсталира програми дори и в Live среда, стига да има достъп до мрежата.

Редактирано от Melmak ® (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.