Премини към съдържанието
Glenarvan

Струва ли си все още PlayStation 3?

Препоръчан отговор

От няколко дни разглеждам сайтовете за обяви и се чудя дали да си купя PS3-ка и PC-то да го използвам само за работа... Гледам, че почти всички заглавия от рода на Battlefiled, Crysis (1,2,3), NFS, GTA, FarCry3 и като цяло всички хубави и нови игри ги има и за PS3. Конзолата си е конзола и е устройство, предназначено само за игри, не лагва, не бъгва и доколкото съм чувал няма никакви проблеми. Ако някои от вас са притежатели на тази конзола или знаят нещо по въпроса нека се включат. По принцип съм фен на NFS, Crysis 2,3 част, FarCry 2,3. Има доста клипове в Youtube, на които хората без проблем си играят на тези игри и съм впечатлен. Гледах сайтовете за обяви и PS3 се намира от около 150 - 300лв. Но въпроса е дали си заслужава :)...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Според мен си стрва. Да, на РС има по-добър фреймрейд и текстури с по-голяма резолюция, но мен нещо повече почна да ме кефи да си ръцам на големия телевизор и на дивана, отколкото забил поглед в малък монитор. Да не говорим за многото ексклусиви, които конзолата има. Примерно това https://www.youtube.com/watch?v=IWGD14e2M74

Редактирано от jamc (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Струва си ако наистина приемеш факта, че каквото е излязло досега - това е. Ако нямаш проблеми с това - давай, купувай го.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Гледах колажи, в които има наредени скриинове от едни и същи игри и сравняват как изглеждат на PC на макс, на XBOX и на PS3. Вярно на PC-то на макс е по-добро, но пък конзолата си е конзола и няма нужда от ъпгрейд. Аз не знам за 200лв примерно какъв компютър може да се вземе - хаха, който да подкара Crysis 3. Подчертавам главно нея, защото Кризата ми е от любимите игри. Върви перфектно на сегашния ми компютър, но него го ползвам и за рендиране и когато го пусна да използва максималния ресурс на процесора и всичките ядра не мога да правя почти нищо, а искам да си разцъквам. В момента има бюджетни PS3-ки за по 200лв и доста се замислям. Факт си е, че конзолата е от 2007г., но като се замисля през 2007г. купих компютър за около 1200лв и сега е като тетрис. Друг е въпроса, че може човек да бъде подведен. Няма нови тройки. Всичко е втора ръка и трябва да внимавам със сайтовете за обяви.

Какво да гледам, когато купувам конзола?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Какво да гледам, когато купувам конзола?

По възможност иди я виж на място и разцъкай. Препоръчвам ти да си вземеш слим или суперслим модел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз мисля направо да си взема нов Ps3 - слим, 12 ГБ, с външен хард. Гледам продават оригинални игри в Olx на смешни цени. Страшно много заглавия има. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не си купувай ps3 купи си ps4,защото ще играеш игрите на много висока графика...пък и четох в един сайт, че от 2016 няма да правят игри за ps3 или може би ще правят ,но много по-малко 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ми то още от сега да спрат да правят - пак ще има няколко хиляди игри за PS3 дето не можеш да ги играеш нито на PC нито на PS4. 

Иначе дали ще е PS3 или PS4 е не само до графика ами и до пари - PS4  е по-скъпа конзола, с по-скъпи игри и платен мултиплеър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ми то още от сега да спрат да правят - пак ще има няколко хиляди игри за PS3 дето не можеш да ги играеш нито на PC нито на PS4. 

Иначе дали ще е PS3 или PS4 е не само до графика ами и до пари - PS4  е по-скъпа конзола, с по-скъпи игри и платен мултиплеър.

E какво пречи да даваш 100 лева на година за playstation plus,според мен по-добрият избор е ps4,но всеки си решава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

То сега е 99 ама преди да излезе PS4 редовно пускаха промоции "12 месеца за 75 лева". "3 месеца за 19 лева", "15 месеца за 99 лева".

А от както излеза не само че няма промоции ами и на 3-те месеца им вдигнаха цената и за капак само смотани игри дават в плюса.

Иначе каква конзола ще си купи опира оновно до парите - идеалния вариант ако разполага с повечко е PS3 + PS4 + Playstation Plus (той може да се ползва и за двете конзоли)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не се излагайте. PS3  е базирана на P4  и GF серия 7000. Ето и сравнение с PS4:

Ta PS3  не може да поддържа дори 30 фпс понякога, докато PS4  си работи на 60 fps.  Иначе ако се абстрахираме от това, 200 лева са нищо. Сравнение с PC  е некоректно, защото в момента може да се вземе и PC  на старо за 200 лева, което да е от калибъра на PS3, че и по-добре. И не пренебрегвайте качеството на картината, защото и на едно PC  може да се намали качеството до нивото на PS3  и пак да е по-добре като кадри.  Например аз имам една стара щайга с P4  и GF7600GT, която ако продам, ще и искам много по-малко от цената на PS3. PS3  е с ограничение на кадрите до 30, а това може да стане и с кое да е PC. а като се намалят детайлите, направо си имаш едно към едно с PS3. 

Иначе що се отнася до конкретния случай с необходимостта PC  да се отдели за работа, да, може и да  си струва. 

Редактирано от Кико (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Преател, айде да ми намериш тогава PC за 200лв, което да ми подкара игра от 2013-2014г.??? С графиката като на PS3-ка обаче... и искам Crysis 1,2 и 3 да вървят фарси :)... ще намериш ама другия път. Твоя коментар ме скъса от смях...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

И това ако не е поредната тема където се води остър спор между предимставата на конзолата пред компа.... Кико на него не му трябва втори комп като той вече си има просто пита дали си струва ПС3 за 200 кинта и аз ще кажа ДА струва си ПС4 е голямо л**но трябва освен за играта която не е никак евтина  и да плащаш за мултиплейър :whist: Тия от сони не се нагълтаха на кинти типично по еврейски с извинение...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Офф.. пич ако исках да има спор и целях да разпалвам темата PC VS. PS3 мислиш ли, че щях да озаглавя темата по този начин... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 8 минути, baner4ooo написа:

Офф.. пич ако исках да има спор и целях да разпалвам темата PC VS. PS3 мислиш ли, че щях да озаглавя темата по този начин... 

Объркал си се! Напомних,че някои хора трябваше да осъзнаят че нямаше нужда от спор между комп и конзола това е ;) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Окей, грешката е моя. Съжалявам :). Та, да кажа отново, че не искам спорове за това кое е по-добро. Всеки може да вярва на каквото си поиска и според собствените си критерии да оценява кое е по-добро.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Струва си отвсякъде. С PS3 Slim съм от 2009та (още като излязоха), купих и втори джойстик за жената.
    Голяма забава пада с на пръв поглед по-детски игрички като Rayman Legends, Little Big Planet, Ratchet & Clank. Има ексклузиви, които все още преигравам.

Наскоро пуснаха PS Now, която услуга е също налична за PS3. Играе се без проблем стига да имате добра интернет връзка (в моя случай при 50mbps няма никакви проблеми) и можете да избирате от около 150 заглавия. Всеки, който още не е ползвал PS Now може да се възползва от 7 дневен безплатен демо период и да играе ако иска 24/7 :)

Не е оферта да си вземете PS3 с малък хард диск (от тези с по 6 или 12гб памет), поради това, че не можете нищо да им инсталирате, нито пък да ползвате PS Now. На останалите версии винаги може да се сложи един обикновен HDD за лаптоп при нужда, а като се има в предвид възрастта на конзолите едва ли някой би тръгнал да се пазари за 20-30лв спрямо това колко бил голям твърдия диск към конзолата.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.