Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Преди 2-3 години закупих този малък плеър, който не е капризен и досега нямах проблеми с него. Плейва всички формати които е анонсирал и не се оплаква. Преди няколко дни обаче отказа да плейне mkv файл. Изкара съобщение "not supported". Досега е плейвал сигурно стотици mkv файлове през същата флашка, на която отказа. Търсих причината няколко дни, предложих му други mkv файлове, да не би да има проблем с този. Отказа и тях. Avi-та плейва но mkv отказва. Какво да предприема?

http://www.lg.com/uk/blu-ray-dvd-players/lg-BD650-blu-ray-player

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разширението на файла, няма общо с контейнера, проверете релийза с помощта на infomedia, какъв е точно кодека "опакован" в контейнера .mkv.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Досега е плейвал сигурно стотици mkv файлове през същата флашка, на която отказа.

Oтказал,през същата флажка?Пробва ли с друга?По вероятно е флажката да е направила фала,от колкото плейъра!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-вероятната причина за това да не ги плейва е както вече споменах....

P.S. Двоен коментар, понеже форум има леки бъгове....

Редактирано от Viiipeer (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря. Ще проверя с друга флашка. Ще проверя и файловете, но при две проби с различни mkv-та ми се струва малко вероятно там да е причината. Ще пробвам направо с няколко други подобни.

... проверете релийза с помощта на infomedia, какъв е точно кодека "опакован" в контейнера .mkv.

Малко помощ как да го направя и какво е "infomedia" - гугъл има много отговори :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отваряш файла с помощта на https://mediaarea.net/en/MediaInfo и гледаш характеристиките на файла, там има подробно описание на кодека, битрейт, контейнери и прочее.

Успех!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И двете мнения са ви правилни, но за предпочитане е да процедирате както Випер е написал и тогава да пробвате варианта на Митко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбрах къде е проблема още след горния пост, но сега намерих възможност да го кажа, с оглед евентуално да помогна на друг с подобен проблем.

Проблемът на плеъра е че не плейва HEVC, който е стандарта за компресия на всички филми, които не искаха да тръгнат. С AVC формата (H.264/MPEG-4 AVC) няма проблеми. HEVC явно е прекалено нов за плеърчето ми. Инфомедиа ми даде инфото и решението. Благодаря пак.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

HEVC или H.265 при мене също не ми вървят на плеъра и затова не ги тегля, защото макар че са по-малки като размер мога да ги гледам само на компютъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбрах къде е проблема още след горния пост, но сега намерих възможност да го кажа, с оглед евентуално да помогна на друг с подобен проблем.

Проблемът на плеъра е че не плейва HEVC, който е стандарта за компресия на всички филми, които не искаха да тръгнат. С AVC формата (H.264/MPEG-4 AVC) няма проблеми. HEVC явно е прекалено нов за плеърчето ми. Инфомедиа ми даде инфото и решението. Благодаря пак.

Здравей, радвам се, че съм ти помогнал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.