Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Бих желал по-компетентните да изкажат своето мнение за този подбор от хардуер 

http://nikem-bg.net/cart/2245p1r54128p1r54058p1r45247p1r2251p1r2228p1r54223p1r54203p1r46943p1rf.html

Малко съм подминал бюджета , който си бях поставил , затова ако имате еквивалентни решения с възможност да сваля малко от цените ги споделете. Също така трябва да отбележа ,че за първи път ще си взимам не готова конфигурация , затова ако греша някъде споделете моля . Компютъра е с цел игри по-тежки. Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Осъзнаваш ли, че снимката на дъното в Никем е на модела GB Z170X-GAMING G1 ? 

Да не останеш изненадан след поръчката.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Видях че пише друго , сигурно нямат снимка ли не знам. Въпроса е добър ли избора ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да, добре е подбрана конфигурацията. Само ако можеш смени охладителя с CM HYPER 612 V2

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Добре . Един сигурно глупав въпрос за вещите в тази сфера . Трябват ли ми някакви кабели допълнително или идват със кутията за компютъра?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Замени харда с по-скъпия. За 40 стотинки ще получиш 1 година повече гаранция.

пс. Кабели не ти трябват освен за монитор и или телевизор. Говоря за HDMI.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Добре . Един сигурно глупав въпрос за вещите в тази сфера . Трябват ли ми някакви кабели допълнително или идват със кутията за компютъра?

Всичко е точно с изключение на охладителя за процесора - за този бюджет и процесор заслужаваш нещо по-добро. А за кабелите - на този етап не ти е нужно нищо допълнително. А, липсва SSD. В смисъл, че тая Адата не може да присъства в конфигурация за над 3К лева.

Редактирано от XECUTIONER (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Сложил съм ссд.

http://nikem-bg.net/cart/2245p1r54128p1r54058p1r2251p1r2228p1r54223p1r54203p1r46943p1r52597p1rf.html

Предложете по-добро ссд.

Редактирано от Rejaxx
    Промяна охладител (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

SX930 серията са добри SSD-та за цената си. Вземи харда с 3г. гаранция, нищо че е китайски. За скорост си имаш SSD. 

Редактирано от VipKokata (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

http://nikem-bg.net/cart/2245p1r54128p1r54058p1r2251p1r2228p1r54223p1r54203p1r52597p1r48235p1rf.html 

Този вид ? Още препоръки имате ли ?

Редактирано от Rejaxx (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

2x4GB  са малко. По-добре вземи една плочка A-DATA  от 8 GB, ако не ти се дават пари за две плочки по 8 GB. И едно леко съмнение относно Corsair  като избор за памет. Да, CL 13  привлича, но навремето аз купувах и A-DATA  и Corsair  на 1600 MHz. A-DATA  бе CL11, а Corsaira с гребенчетата CL9. Бе и доста по-скъп. В последствие се оказа, че A-DATA  спокойно си работеше на 1700 MHz  при CL9,  а Corsair  така и не можа да мръдне от тия 1600 MHz и CL9. Казвам го за информация, защото аз отдавна купувам само A-DATA. В момента съм с 2х8  от най-евтината DDR4  за 105 лева бройката, но паметта работи на 2700 MHz при CL15. Замисли се, дали си заслужават две плочки по 4 GB  или е по-добре да мислиш вече за две плочки по 8 GB, както и за евтина памет, която се клоква добре при желание. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

http://nikem-bg.net/cart/2245p1r54128p1r54058p1r2228p1r54223p1r54203p1r52597p1r48235p1r2249p1rf.html

Малко се увеличи бюджета , но така или иначе няма да се втурвам веднага да го взимам . Моля още мнения по въпроса с марката за рам памет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

http://nikem-bg.net/cart/2245p1r54128p1r54058p1r2228p1r54223p1r54203p1r52597p1r48235p1r2249p1rf.html

Малко се увеличи бюджета , но така или иначе няма да се втурвам веднага да го взимам . Моля още мнения по въпроса с марката за рам памет.

Това, което ще ти кажат другите, ще са общи приказки, чути или прочетени в интернет. Защото малко хора все още са с платформа LGA1151. Аз ти го казвам от опит с тоя процесор, тая памет и изобщо тая платформа, която купих на 10 август, когато още никой в България не знаеше, че има налични процесори. Слушай когото искаш, но ако целта ти са игри, то 2х4 GB  са нищо вече. Освен това  ти казах за паметта. Тя не е толкова важна за игри, дори бих казал изобщо не е важна, освен ако не сравняваш с някоя бавна памет DDR3  на 1333 MHz. 

Ето ти една статийка да видиш кое наистина е важно за работа и за игри:

http://www.overclockers.ru/lab/70757/o-polze-obnovleniya-pyatiletnij-kompjuter-protiv-sovremennyh-ssd-i-bystroj-operativnoj-pamyati.html

За охладителя нищо не казах, но ще подкрепя колегите. Това дето бе избрал първоначално е абсолютно неподходящо за тоя процесор. 612  е някакъв компромисен вариант като температури и шум. Ако искаш нещо по-добро, ще трябва да се насочиш към друг охладител. А дъното в Никем наистина е с грешна снимка. Това, дето са дали на снимката, струва доста над 1000 лева :) . А ако наистина искаш  изпипано дъно с много добри опции за контролиране на всички вентилатори, то насочи се към Asus Z170 Pro Gaming с последния ъпдейт на BIOS. Голямо предимство при тая система, особено ако вземеш и тоя охладител ( CM612),  е наличито на много добър софтуер за контролиране оборотите на всички вентилатори и не само за това. Иначе просто ще се дразниш от някои неща, особено след клок на процесора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Препоръчайте ми някой по добър охладител от този сайт .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Това мисля , че е краен вид. Повече средства не мога да отделя в момента. 

http://nikem-bg.net/cart/2245p1r54128p1r2228p1r54223p1r48235p1r2249p1r54125p1r1164p1r54102p1rf.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Същите части които си избрал, но така излиза по-евтино.

ASUS Z170 PRO GAMING LGA1151 
    i7-6700K 4.0GHz 8MB LGA1151 BOX 
    Noctua NH-D14 CPU Cooler 
    8G DDR4 2133 ADATA 
    SAMSUNG SSD 850 EVO 120G 
    1T SG SATA 6G/7200/64 /3Y WARR 
    PALIT GTX980TI SUPER JETSTR 6G 
    XFX TS 650W GOLD P1-650G-TS3X 
    FD DEFINE S BLACK 

Обща стойност - 3 222.32 лв. с ДДС

Количка: http://nikem-bg.net/cart/54125p1r2217p1r1043p1r52202p1r54221p1r48235p1r54042p1r2245p1r54128p1rf.html

Редактирано от KiLLeR ;]] (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Приемам смяната на диска и рам паметта , но windforce-a по ми допада. Но може и да греша.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Освен че Palit-а е по-евтин с 10 лв., с него получаваш и 40 лв. отстъпка. Което ще рече че спестяваш 50 лв. само от видео карта, но ти си прецени какво да вземеш.

Редактирано от KiLLeR ;]] (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Добре финализирах конфигурацията . Благодаря на всички отзовали се , много ми помогнахте . Поздрави !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Добре финализирах конфигурацията . Благодаря на всички отзовали се , много ми помогнахте . Поздрави !

И каква точно ще е тя? Чисто любопитство. Искам да ти дам една препоръка, ако си включил и SSD. Дъната разпоалгат с M.2  слот. Насочи се към подобно SSD,  защото икономисваш място и хвърчащи кабели. А и си е и доста симпатично, ако държиш на визията ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.