Премини към съдържанието
AnotherBoy

Въпрос за Mac OS Yosemite VPN

Препоръчан отговор

Здравейте, скоро ще живея в Англия и за да имам достъп до някои български ресурси там смятам да използвам VPN. Въпроса ми е следния, мога ли да огранича целия трафик който минава през LAN/WiFi да бъде само през VPN, тоест ако компютъра ми няма активна VPN връзка да не може да се свързва свободно към интернет?

Редактирано от capnemo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако зададете ръчно невалиден гейтуей може да стане. Това трябва да го направите преди да пуснете VPN софтуера

http://apple.stackexchange.com/questions/33097/how-to-change-the-default-gateway-of-a-mac-osx-machine

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като се опитам да сменя гейтуея дава тази грешка - прикачената снимка

А ако гейтуея не е настроен правилно, то тогава няма да има никаква интернет връзка до рутера/модема и съответно няма да мога да стартирам и VPN? 

Screen Shot 2015-09-27 at 11.13.19.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като се опитам да сменя гейтуея дава тази грешка - прикачената снимка

А ако гейтуея не е настроен правилно, то тогава няма да има никаква интернет връзка до рутера/модема и съответно няма да мога да стартирам и VPN? 

АМи въведете нещо, което е валидно. А за да имате достъп до VPN пускате на ръка route с правилния гейтуей.

Но това, което искате е малко странно, можете ли да обясните какъв проблем искате да решите да решите, защото може да има по-елегантно решение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да разбира се, аз не казах всички аспекти на идеята ми.

Понеже в UK тегленето на торенти е незаконно, нямам намерение да се забърквам в проблеми и за това смятам да използвам VPN чрез който да имам само български трафик на компютъра ми, а и също да гледам българска IPTV.

В торент клиента VUZE има опция за ограничаване на интернет трафика през определен мрежови интерфейс, но като цяло търся по-лесно и елегантно решение.

Друг вариант е евентуално хардуерен VPN клиент който е лесен за настойка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да разбира се, аз не казах всички аспекти на идеята ми.

Понеже в UK тегленето на торенти е незаконно, нямам намерение да се забърквам в проблеми и за това смятам да използвам VPN чрез който да имам само български трафик на компютъра ми, а и също да гледам българска IPTV.

В торент клиента VUZE има опция за ограничаване на интернет трафика през определен мрежови интерфейс, но като цяло търся по-лесно и елегантно решение.

Друг вариант е евентуално хардуерен VPN клиент който е лесен за настойка.

Ами пускайте ръчно торент клиента само когато сте пуснал VPN. И за да уточним: не тегленето на торенти е забранено а нарушаването на авторското право. Никой няма да ви направи проблем ако теглите примерно торента на CentOS

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така е, но като цяло търся комплексно решение относно този проблем. Благодаря за помощта до момента :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така е, но като цяло търся комплексно решение относно този проблем. Благодаря за помощта до момента :)

Има вариант да си поиграете със защитната стена и да позволите само трафика към VPN концентратора да минава през нормалния мрежов интерфейс

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, това също е добра идея. А последното което ми хрумна е да префлашна един tp-link рутер с DD-WRT и там да настроя рутера да бъде VPN клиент.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.