Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. 

Интересувам се дали някой знае за начин да "излъжа" компютъра и да възприеме външния ми харддиск като 

флашка? Все пак той се свързва чрез USB вход, където по принцип се поставя и флеш паметта.

Може би има някаква програмка? Благодаря Ви. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Идеята каква е? Да стане зареждащ (bootable/multiboot)? Да можеш да инсталираш програми и ОС от външния диск?

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...дали някой знае за начин да "излъжа" компютъра и да възприеме външния ми харддиск като 

флашка? 

Като включиш УСБ-то на външния диск,компютъра си го отваря,по същия начин както флажка.Какво имаш на предвид да го „излъжеш“?Не го чете ли?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Идеята е секретна.   "Да го "излъжа". Може да напише няколко думи за пояснения, но ги оставя на хората да мислят какво се върти в главата му.Ето, това не го одобрявам в питащите!

Редактирано от ПОТРЕБИТЕЛ 65 (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Идеята е секретна.   "Да го "излъжа". Може да напише няколко думи за пояснения, но ги оставя на хората да мислят какво се върти в главата му.Ето, това не го одобрявам в питащите!

Да,задават въпросите си във вид на гатанка.Дава и бонус едно подсказване:„Може би има някаква програмка?“,което го тълкувам,че не му трябва за bootable диск,а май не може да го отвори въобще,защото му липсва някой драйвър или диска се е скапал...:friends1:

Редактирано от Димитър 59 (преглед на промените)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. 

Интересувам се дали някой знае за начин да "излъжа" компютъра и да възприеме външния ми харддиск като 

флашка? Все пак той се свързва чрез USB вход, където по принцип се поставя и флеш паметта.

Може би има някаква програмка? Благодаря Ви. :)

Отивам да правя кафе (май няма да стане щото моето е инстантно). Боба е в консерва, сварен. На кристалната топка ѝ се скапа батерията. Обаче ... Виж в някоя фирма дето има голяма преса - ще ти пресоват външния диск и после отгоре пишеш "Флашка".

Ако диска е SSD - си е жива флашка.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Идеята каква е? Да стане зареждащ (bootable/multiboot)? Да можеш да инсталираш програми и ОС от външния диск?

Толкова ли е сложен въпроса? :D

Да го ползвам като бутваща флашка  в случай на срив на ОС, защото ДВД устройството се оказа, че не бачка вече, а нямам истинска флашка под ръка и

при тая оскъдица на пари мисля да си спестя този разход. :shock11:

Абе, какво са му направили на този форум? Преди си беше супер, а сега е като по времето на ДОС.:no-no:  

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпросът не е сложен, ама е леко тъпо формулиран. На всички автори на теми (е, срещат се и изключения) трябва да им се теглят с ченгел думите. Като че ли сме длъжни да знаем мислите на пишещия.

Форматираш си нормално в Windows Explorer в NTFS, после с Rufus насипваш Hiren's Boot CD и си готов. За тестове под Windows дали ще зарежда (бутва) дискът, може да използваш MobaLiveCD.

След като създадеш grub зареждащия диск можеш да си добавяш и iso файлове за зареждане.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да го ползвам като бутваща флашка  в случай на срив на ОС, защото ДВД устройството се оказа, че не бачка вече, а нямам истинска флашка под ръка и при тая оскъдица на пари мисля да си спестя този разход. :shock11:

Сега, когато допълни въпроса (с помощ), е по-разбираемо.

http://bootableusb.net/make-bootable-external-hdd-install-windows-78/

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега, когато допълни въпроса (с помощ), е по-разбираемо.

http://bootableusb.net/make-bootable-external-hdd-install-windows-78/

Това е хубаво, ама така ще има само едни Windows инсталатор и няма да има други инструменти за ремонт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпросът не е сложен, ама е леко тъпо формулиран. На всички автори на теми (е, срещат се и изключения) трябва да им се теглят с ченгел думите. Като че ли сме длъжни да знаем мислите на пишещия.

Форматираш си нормално в Windows Explorer в NTFS, после с Rufus насипваш Hiren's Boot CD и си готов. За тестове под Windows дали ще зарежда (бутва) дискът, може да използваш MobaLiveCD.

След като създадеш grub зареждащия диск можеш да си добавяш и iso файлове за зареждане.

Aз неслучайно в началото съм лаконичен, защото се сърдите, че се пишат излишни подробности ...едва ли не спам.

Ето сега вече може да продължа с обясненията и въпросите и леко по-леко ще стигнем до крайния резултат. 

Значи външния хард сега е разделен на две части - F: и G:, защото е 500 гб все пак. 

На F: съм качил бекъп на C: и system image с познатата опция останала от Windows 7, макар че вече съм на 10 Про.

На G: ми е работната част - филми, торенти, файлове....такива неща.

Какво е   Rufus? А   Hiren's Boot CD?:shock11:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май ще трябва да се обяснява по-отдалеч.

Rufus е "програма, с чиято помощ лесно можете да форматирате и създавате зареждащи USB Keys/Pendrives дискове, карти с памет и др."

"Hiren's Boot CD (известен също като HBCD) е стартиращ софтуер CD, съдържащ редица диагностични програми като разделителни агенти, критерии за изпълнението на системата, клониране на дискове и инструменти за изображения, инструменти за възстановяване на данни, инструменти MBR, инструменти на BIOS, както и много други, за фиксиране на различни компютърни проблеми.HBCD може да се разглежда като ценен инструмент за употреба при отстраняване на проблеми и възстановяване на компютри."  От Уикипедия, свободната енциклопедия

Редактирано от jhoro (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи външния хард сега е разделен на две части - F: и G:, защото е 500 гб все пак. 

На F: съм качил бекъп на C: и system image с познатата опция останала от Windows 7, макар че вече съм на 10 Про.

На G: ми е работната част - филми, торенти, файлове....такива неща.

И тия дялове се виждат под Windows на USB порт без намеса от твоя страна?

Rufus e програма за форматиране на USB дискове

Hiren's Boot CD e диагностично-ремонтен набор от инструменти под формата на зареждаем iso образ

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май ще трябва да се обяснява по-отдалеч.

Rufus е "програма, с чиято помощ лесно можете да форматирате и създавате зареждащи USB Keys/Pendrives дискове, карти с памет и др."

"Hiren's Boot CD (известен също като HBCD) е стартиращ софтуер CD, съдържащ редица диагностични програми като разделителни агенти, критерии за изпълнението на системата, клониране на дискове и инструменти за изображения, инструменти за възстановяване на данни, инструменти MBR, инструменти на BIOS, както и много други, за фиксиране на различни компютърни проблеми.HBCD може да се разглежда като ценен инструмент за употреба при отстраняване на проблеми и възстановяване на компютри."  От Уикипедия, свободната енциклопедия

Аха. Благодаря за инфото. Вероятно не знаеш, но аз скоро се чистих от голямо инфектиране.

Добре че беше Maniac! 

Затова на чистата система побързах да й направя копие. Отделно вече е ясно, че не бих теглил 

кракове или съмнителни торенти. Всичко  трябва да е лицензирано и проверено. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пак да питам:

https://www.kaldata.com/forums/topic/246157-външен-хард-в-ролята-на-флашка/?do=findComment&comment=3210392

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да го ползвам като бутваща флашка  в случай на срив на ОС, защото ДВД устройството се оказа, че не бачка вече, а нямам истинска флашка под ръка и

при тая оскъдица на пари мисля да си спестя този разход. :shock11:

Абе, какво са му направили на този форум? Преди си беше супер, а сега е като по времето на ДОС.:no-no:  

Една обикновена флашка струва 8-10 лв. Ще реши доста проблеми. Така или иначе може да е с бавен трансфер на данни. Просто я правите вендъж bootable и готово.

Редактирано от Emokostov (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пак да питам:

https://www.kaldata.com/forums/topic/246157-външен-хард-в-ролята-на-флашка/?do=findComment&comment=3210392

Съвсем са го скапали форума. Отговорите се местят както си искат, а не се подреждат в хронологична последователност.

Много объркващо.

Виждат се дяловете. Те стоят като 3 и 4 диск на компютъра при С: и Д:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съвсем са го скапали форума. Отговорите се местят както си искат, а не се подреждат в хронологична последователност.

Много объркващо.

В началото, веднага след твоя въпрос (вдясно) има две полета - "СОРТИРАЙ ПО РЕЙТИНГ" и "СОРТИРАЙ ПО ДАТА".

Използвай второто - първото е по подразбиране.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виждат се дяловете. Те стоят като 3 и 4 диск на компютъра при С: и Д:

Закачен дискът на USB  и се виждат дяловете?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако още веднъж ме питаш ще ти е за първи път. Ама не се притеснявай.:shock11:

Ето нагледен материал:

Така изглеждат при дисковете:http://prikachi.com/images/139/8382139u.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето нагледен материал:

Така изглеждат при дисковете:

8382139u.jpg

А така е на трея: 

8382159C.jpg

А тук е при девайс менаджера:

8382160z.jpg

Надявам се, че сега всичко е ясно? :D

Редактирано от Rewivo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето нагледен материал:

Така изглеждат при дисковете:http://prikachi.com/images/139/8382139u

Ами, да беше споменал и ОС някъде в цялата работа! Нямаше да задавам въпрос 100 пъти. Ама ти явно си му разбираш та в тая връзка да взема да спра да задавам въпроси и отговори. :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами, да беше споменал и ОС някъде в цялата работа! Нямаше да задавам въпрос 100 пъти. Ама ти явно си му разбираш та в тая връзка да взема да спра да задавам въпроси и отговори. :)

Нека отговори някой, който разбира от компютри.:)

Както виждам ти си само модератор.:shock11:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е това вече е грубо (и глупаво) . То и ExaFlop само пита - вижда ли се (не разбрах какво има предвид).

Да обобщя - диска го намира компа, разпознава структурата му (дяловете), вероятно ще може (или поне ще опита) да чете и пише по него.

И к'во ???

Rewivo - ти какво искаш повече да правиш?

ExaFlop - какво разбираш от това, че се виждат дяловете?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нека все пак аз да обясня защо питах толкова пъти - до Windows 7  включително операционната система не вижда дяловете след първвия, без да се инсталира модифициран драйвър за целта. Затова се натисках толкова да кажеш...

След като на дяк F има резервни копия на Windows, смяташ ли да ги запазваш? Защото при форматирането за поодготовката за инсталиращ диск ще ги загубиш нещата.

А относно това колко разбирам - ами толкова, колкото разбирам ми помага да си върша работата, а Редактор и Модератор са с доста различни функции. Аз съм с почти същия статус като редовен член на форума. Това, че ти не можеш стегнато да обясниш как точно искаш да се ползва дискът, не е моя вината, че не мога да ти обясня. Някой назад в темата беше споменал нещо за кристалните инструменти. По-назад ти бях предложил сценарий за използване на външния диск за ремонт - ти го подмина без да кажеш какво не ти харесва в идеята, та да стигнем до някакви резултати.
Е, как мога да съм полезен при това положение?... 'ми, никак.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.