Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, колеги ! Имам малък проблем, (абе не е много малък ама карай да върви biggrin.gif ) с мрежата вкъщи, който прерастна в голяма задачка - закачка. Разбира се, просветените най - вероятно над 100 пъти са решавали такъва задачка, но намен ми се случва за първи път. Ето в какво се състои и моята задачка - закачка. Понеже имам ТВ (Самсунг UE32H6200)който има интернет, реших на него да си гледам филмите чрез Allshare. Проблемът е това, че ТВ то е хола, а рутера ми е стаята ( модел TP - link WR740N) . Разбира се, се сещате за каква сила на сигнала става въпрос в панелката. Дотук добре. Този проблем, го реших като си купих един powerline ( без wifi) и така вкарах интернет в телевизора. Всички си беше наред и гледах филмите, докато не реших да разширя WI FI обхвата с втори рутер (D-link GO-RT-N300 ). Конфигурирах го и хоп вече си имам Wi - fi във хола. И шок. Тръгвам да си влезна в споделената папка и се сещате как нямаше такава . И в следващия момент ми просветна, че Тв и лаптопа дефакто са свързани към 2 различни мрежи. Та най - после към въпроса : Как да направя шибаните рутери да работят в една мрежа ??!?!? 
Ето общо взето как е мрежата вкъщи:
Интернет => Рутер 1(TP -link WR 740N) => powerline (до хола) => Рутер 2 ( Dlink GO-RT-N300)=> Телевизор 
Хора давайте акъл, че съм яко изтрещял. Благодаря на всички !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

АКо ще играят маршрутизатори ще са в различни мрежи. Защото това е което прави едно устройство маршрутизатор. Иначе ще трябва да ги направите или комутатори или повторители

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги ! Имам малък проблем, (абе не е много малък ама карай да върви biggrin.gif ) с мрежата вкъщи, който прерастна в голяма задачка - закачка. Разбира се, просветените най - вероятно над 100 пъти са решавали такъва задачка, но намен ми се случва за първи път. Ето в какво се състои и моята задачка - закачка. Понеже имам ТВ (Самсунг UE32H6200)който има интернет, реших на него да си гледам филмите чрез Allshare. Проблемът е това, че ТВ то е хола, а рутера ми е стаята ( модел TP - link WR740N) . Разбира се, се сещате за каква сила на сигнала става въпрос в панелката. Дотук добре. Този проблем, го реших като си купих един powerline ( без wifi) и така вкарах интернет в телевизора. Всички си беше наред и гледах филмите, докато не реших да разширя WI FI обхвата с втори рутер (D-link GO-RT-N300 ). Конфигурирах го и хоп вече си имам Wi - fi във хола. И шок. Тръгвам да си влезна в споделената папка и се сещате как нямаше такава . И в следващия момент ми просветна, че Тв и лаптопа дефакто са свързани към 2 различни мрежи. Та най - после към въпроса : Как да направя шибаните рутери да работят в една мрежа ??!?!? 
Ето общо взето как е мрежата вкъщи:
Интернет => Рутер 1(TP -link WR 740N) => powerline (до хола) => Рутер 2 ( Dlink GO-RT-N300)=> Телевизор 
Хора давайте акъл, че съм яко изтрещял. Благодаря на всички !

LAN на R1 към LAN на R2, като на R1 се задава IP - 192.168.0.1, на R2 му се спира DHCP и се забучва IP 192.168.0.2. В противен случай ако е LAN към WAN ще са две различни мрежи, и се получава двоен NAT.

ПС: Постановката с адресите е примерна, при вас може и да е с други цифри, важно е хост частта да е еднаква.

ПС2: Тези неща сме ги коментирали във форума многократно, имаше и една цяла тема където е обяснявано по този казус.

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички :) всичко се получи както трябва :) Наистина много ми помогнахте :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Също бих искал да разширя обхвата с втори рутер и ако мога да задам малко уточняващи лаишки въпроса:

Навсякъде чета, че трябва да спра DHCP на втория рутер, но когато го направя, връзката с него се губи и не може да се възстанови. Оправя се само с ресетване. Бъркам някъде или?

IP-то в LAN на първия ми рутер е 192.168.202.1. Какъв да задам на втория?

В WAN на втория рутер същите настройки като на първия ли да дам (със статично IP съм)?

Първият и работещ в момента рутер е TOTOLINK A850R. Вторият, който искам да свържа е TP-LINK WR740N.

Предварително благодаря, ако някой се отзове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземи разгледай и тази тема и английския линк внея, в която пак е дъвкано същото - https://www.kaldata.com/forums/topic/246620-автоматично-преминаване-от-една-wifi-към-друга/

И прочети инструкцията пак. Като я прочетеш пак, ще разбереш, че щом рутер1 е 192.168.202.1, то рутер2 може да е 192.168.202.2. ДХСП на рутер1 се прави да раздава адреси примерно 192.168.202.50-100. На рутер2 се спира дхсп сървиса и се мушка лан порт в лан порт на рутер1.

Спирането на достъпа до настройките на р2 е нормално, пробвай да сложиш ръчно на компютъра статичен адрес да речем 192.168.202.3 и като се опиташ да отвориш 192.168.202.2 ще ти отваря втория рутер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оправих се, благодаря. За достъпа до настройките на втория рутер след спирането на DHCP, рестартирах двата рутера и някак си се оправи, получих достъп. На WAN на втория рутер не правих никакви настройки и така. Само едно ме притеснява, вторият рутер ми се появява като друга мрежа, това нормално ли е? Но пък нали работи засега...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не четете темата и писаното в нея ми се струва.

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 27.09.2015 г.,, techmaniac написа:
на 27.09.2015 г.,, techmaniac написа:

LAN на R1 към LAN на R2, като на R1 се задава IP - 192.168.0.1, на R2 му се спира DHCP и се забучва IP 192.168.0.2. В противен случай ако е LAN към WAN ще са две различни мрежи, и се получава двоен NAT.

Четем, ама сме големи лаици. Аз от това разбрах, че с LAN към LAN ще ми се появява една мрежа на WiFi-я, а то две. Но все едно, получих резултат, какъвто ми трябваше. Благодаря отново.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колеги, здравейте отново! Извинявам се, че вдигам стара тема, но няма как. При същата мрежа ми се появи следния проблем. Да припомня как беше тя

Проблемът е следния. Когато съм закачен към рутер 1 и се преместя с лаптопа при рутер 2 ( в хола) и се откача  от рутер 1 и се опитам да се свържа с другия рутер, че е по близко за по - добър обхват, лаптопа се свързва, но няма връзка и ми казва че не може да идентифицира мрежата. А в телевизора си има интернет който е по кабела през рутера !!! Таблета си работи перфектно, телефоните се свързват. Само с лаптопа ми е тоя проблем, поне до колкото установих.  Какво да правя ?!?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, em3ata написа:

Проблемът е следния. Когато съм закачен към рутер 1 и се преместя с лаптопа при рутер 2 ( в хола) и се откача  от рутер 1 и се опитам да се свържа с другия рутер, че е по близко за по - добър обхват, лаптопа се свързва, но няма връзка и ми казва че не може да идентифицира мрежата. А в телевизора си има интернет който е по кабела през рутера !!! Таблета си работи перфектно, телефоните се свързват. Само с лаптопа ми е тоя проблем, поне до колкото установих.  Какво да правя ?!?

Като начало си провери регионалните настройки на лаптопа/wifi адаптера. Ако е "САЩ", а втория рутер работи на 12-и или 13-и канал - няма да се свържат посмъртно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 57 минути, jhoro написа:

Като начало си провери регионалните настройки на лаптопа/wifi адаптера. Ако е "САЩ", а втория рутер работи на 12-и или 13-и канал - няма да се свържат посмъртно.

откъде точно трябва да го променя защото не успях да намеря такава настройка ? Ето какво ми показва за свързването !

internet.jpg

internet2.jpg

internet_3.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, em3ata написа:

откъде точно трябва да го променя защото не успях да намеря такава настройка ? Ето какво ми показва за свързването !

Недей влиза в "Разширените настройки" на рутера. Като влезеш в рутера, на Wireless -> Wireless Basics.

Screenshot - 13.06.2016 - 20,33,41.png

За лаптопа - трябва да кажеш модела.

Редактирано от jhoro (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.