Премини към съдържанието
ToDiR0S

Разширяване на дял

Препоръчан отговор

Здравейте,

Понеже C:\ се пълни по неясни причини, искам малко да го разширя. Имам свободно място на други дялове. Използвам AOMEI Partition Assistant и като се опитах да разширя дяла ми излезе предупреждение, че може да навреди на системата, защото съм имал и Linux инсталиран на същия диск. Има ли наистина такава опасност, след като не пипам заделение за линукс дялове? Ако има, мога ли да я преодолея по някакъв начин? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Първо освободи място от някой дург дял и премести празното място да е до (най-добре да е след) системния дял.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Има да, възможно е да затриете boot loader-а и да не успеете да стартирате Linux

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Първо освободи място от някой дург дял и премести празното място да е до (най-добре да е след) системния дял.

Не успях да преместя празните места, но използвах Extend Partition Wizard-а и изглежда, че всичко работи без грешка.

П.С. Щях да напиша "Благодаря, колега!" ама добре, че ти видях описанието. Все пак всички сме колеги в живота. :)

Има да, възможно е да затриете boot loader-а и да не успеете да стартирате Linux

Как е възможно това, при положение, че боравя с празни пространства? Питам, защото ми е интересно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не успях да преместя празните места

Не се меестят празни места, а съседни дялове и така празните места могат да се консолидират на друго място и като един цял блок, ако са повече блоковете с празни места.

ПП Можеш и да натиснеш някой бутон "Най-добър отговор" :)

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не се меестят празни места, а съседни дялове и така празните места могат да се консолидират на друго място и като един цял блок, ако са повече блоковете с празни места.

ПП Можеш и да натиснеш някой бутон "Най-добър отговор" :)

Ясно, ще знам за следващия път. Благодаря! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.