Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте ,

попаднах в една изключително неприятна ситуация , която буквално ме изкарва извън нерви . Иконките на десктопа ми се подреждат в лявата част на монитора в момента , в който дам refresh или съответно изключа и включа лаптопът . Тъй като ползвам въпросната машина и за работа , имам доста неща , които са разпределени в различни части на десктопа за по-лесна ориентация . Пробвах различни методи да се справя с проблема , но абсолютно неуспешно , което ме навява на мисълта , че може да става въпрос за някакъв вирус , което е и причината да пусна темата тук . За да дам възможно най-голяма яснота , ще спомена какво съм пробвал до момента и кога се отключи въпросния проблем .

Веднага след като се случи въпросния проблем , разрових търсачките и пробвах най-споменаваните решения . Проверих дали има тикче на auto arrange icons , но нямам такова . Пробвах със System Restore , отново абсолютно неуспешно . Проблемът се отключи непосредствено след сканиране с Avira и съответно почистване от вируси с въпросната антивирусна програма .

Наистина ще бъда благодарен на този , който ми каже как да се оправя с този проблем , защото наистина ми спъва работата и ме забавя .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А махнали ли си отметката на Autо Arrange icons? Ако все пак се съмняваш, че си заразен посети тази тема и изпълни стъпките описани в нея, за да могат колегите от HJT Team  да ти помогнат

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В Safe Mode появява ли се проблема?

Да , проблемът си го има и в Safe Mode .

Иначе отметката е махната , това е първото нещо , което проверих . Винаги я държа махната , за да не ги събира след всеки рестарт . Имаше някаква промяна след system restore за около 1ч , след което отново се случи същото . Нямам идея дали е вирус , просто предположих . Ако има такъв вариант , посредством който може да се пробва да се оправи , с радост ще го пробвам .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом проблема се появява и под Safe Mode, шанса да се дължи на зловреден код е минимален, но не е изключено. 

Редактирано от Stoyannnov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще отнеса темата към HJT Team , а тази оставям отворена , в случай , че някой успее да предложи вариант за действие .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.softwareok.com/?seite=Freeware/DesktopOK

http://www.howtogeek.com/howto/windows-vista/save-and-restore-desktop-icon-layout-in-windows-vista/

Аз ползвам първата програмка и съм доволен. Дори и след преинсталация на Windows при запазен десктоп на несистемен дял с нея си подреждам отново всичко по местата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.softwareok.com/?seite=Freeware/DesktopOK

http://www.howtogeek.com/howto/windows-vista/save-and-restore-desktop-icon-layout-in-windows-vista/

Аз ползвам първата програмка и съм доволен. Дори и след преинсталация на Windows при запазен десктоп на несистемен дял с нея си подреждам отново всичко по местата.

Опитах с програмата DesktopOK , но и с нея не се получава абсолютно нищо . Подреждам иконките както искам , кликвам запази и в момента , в който кликна запази , всичките отново отиват в ляво . Кликвам възстанови и отново остават в ляво . Второто линкче също го пробвах , също не работи , дори и след рестарт на машината . Започвам да се замислям , че говорим за сериозен проблем , макар на първо време да ми изглеждаше като нещо безобидно .

Приемам и други варианти , защото не се търпи...

Редактирано от b3s7ch0 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си с Windows 10:

Щракни с десен бутон по Старт бутона и избери Search. Напиши в него regedit. Като се появи иконката с кубчетата, щракни с десен бутон по нея и избери Run as administrator. В левия панел на програмата навигирай до:

HKEY_CLASSES_ROOT\Wow6432Node\CLSID\{42a­edc87-2188-41fd-b9a3-0c966feabec1}\InPro­cServer32

Сега в десния панел виж има ли запис:

%SystemRoot%\SysWow64\shell32.dll

Ако има, щракни двукратно по него и като се отвори прозорец, в полето с тази стойност постави:

"%SystemRoot%\system32\windows.storage.dll"

В левия панел щракни с десен бутон по ключа InPro­cServer32 и избери Permissions... щракни на Advanced после на Change срещу Owner, Advanced, Find Now, сега в списъка намери Administrators и щракни на този ред. Сега ОК, ОК Маркирай Replace owner on subcontainers and objects и Replace all child object permission entries... щракни ОК. Сега избери Administrators и маркирай Full Control, щракни ОК

Повтори същата процедура и за:

HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{42aedc87-2188-41fd-b9a3-0c966feabec1}\InProcServer32\

Затвори regedit и рестартирай компютъра

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ОК :)

Скрих процедурата, предложена по-горе :)

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако искаш си я върни. Може по твоя начин да му е по-лесно. Или изчакай да видим резултатите от fixlist-а. Аз точно тези ключове и без това проверявах. За мен не е проблем кой ще помага в случая. Мисълта ми бе, че малко стана duplicate. А и след като сте го насочили към подраздела нека той да реши къде да продължи. Между другото логовете са му сравнително чисти и проблема не се дължи на зловреден софтуер...така че за мен не е проблем да я затворя и да си продължите тук. :)

Иначе да, това е леко досаден проблем. Занимавал съм се с него преди (къде успешно, къде не), но причините са често различни (от омазани настройки, до рууткит ZeroAccess). При него обаче не е от рууткита на пръв поглед. По-скоро си е бъг в самата ОС 10. Жалко, че Combofix и доста други тулчете не вървят под нея, защото често го решават автоматично проблема.

Поздрави! ;)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами те станаха две теми , тъй като допуснах , че може да не става въпрос за заразяване със зловреден софтуер , а да се дължи на някаква друга грешка . Тоест , ако някой успее тук да предложи вариант , който да ми помогне , ще бъде прекрасно .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Скрито съдържание

Също изпробвах , но уви безуспешно . Вече даже започвам да се замислям за връщане към 8.1 , колкото и да не ми се иска . Просто в момента дори не мога да работя пълноценно на лаптопа си ..

Редактирано от b3s7ch0 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Говорейки за организация на десктопа се сетих за добрата програмка Fences на Stardock, само че последната безплатна версия е 1.0.1 и май има проблеми след Windows 7...на 8.1 върви с кусур, а на 10 не знам дали изобщо ще тръгне. Новата версия 2 е платена (вярно, че е само 10$), но все пак си е платена. И по време на инсталацията трябва да се внимава да не се инсталира AVG toolbar-a включен в инсталационния процес.

http://techdows.com/2012/10/stardock-fences-no-longer-free-do-you-purchase-fences-2-0.html

Не съм сигурен дали Iconoid работи под 8.1 и 10 също:

http://www.sillysot.com/

Но и без това това не са решения а workaround-и.

Като цяло явно проблема идва от Eset под Windows 10.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Говорейки за организация на десктопа се сетих за добрата програмка Fences на Stardock, само че последната безплатна версия е 1.0.1 и май има проблеми след Windows 7...на 8.1 върви с кусур, а на 10 не знам дали изобщо ще тръгне. Новата версия 2 е платена (вярно, че е само 10$), но все пак си е платена. И по време на инсталацията трябва да се внимава да не се инсталира AVG toolbar-a включен в инсталационния процес.

http://techdows.com/2012/10/stardock-fences-no-longer-free-do-you-purchase-fences-2-0.html

Не съм сигурен дали Iconoid работи под 8.1 и 10 също:

http://www.sillysot.com/

Но и без това това не са решения а workaround-и.

Като цяло явно проблема идва от Eset под Windows 10.

По принцип винаги съм ползвал ESET , но не държа именно NOD32 да е антивирусната ми програма . Ако под нейно въздействие става проблемът , винаги мога да я деинсталирам и да инсталирам друга безплатна програма , която да върши нейната работа . Въпросът е , че не знам със сигурност дали именно в Nod-a е проблемът .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Там е проблема, но не се знае дали деинсталирането ще оправи поразиите, които тя вече е създала. По-скоро не...трябва да се направят промените в регистрите, които препоръча и ExaFlop и които вие казахте, че сте направили, но не стана ясно дали е успешно...по-скоро като гледам резултатите от fixlog.txt по-скоро не сте успели да се справите.

Иначе явно от Eset-a е дошъл проблема, но за 90% от случаите предложената модификация в регистрите работи...

https://forum.eset.com/topic/6033-windows-10-forget-folder-view-setting-when-ess-is-installed/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Там е проблема, но не се знае дали деинсталирането ще оправи поразиите, които тя вече е създала. По-скоро не...трябва да се направят промените в регистрите, които препоръча и ExaFlop и които вие казахте, че сте направили, но не стана ясно дали е успешно...по-скоро като гледам резултатите от fixlog.txt по-скоро не сте успели да се справите.

Иначе явно от Eset-a е дошъл проблема, но за 90% от случаите предложената модификация в регистрите работи...

https://forum.eset.com/topic/6033-windows-10-forget-folder-view-setting-when-ess-is-installed/

Ще опитам да направя посоченото пак , но на пръв поглед не се получиха нещата . Довечера ще пробвам отново .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, направете това, което съм казал в другата ви тема. Хайде да пишем само в нея засега, че направо се чувствам като шизофреник така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, направете това, което съм казал в другата ви тема. Хайде да пишем само в нея засега, че направо се чувствам като шизофреник така.

Разбира се . Нека модератор да затвори тази , извинявам се за неудобството .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Alexander..
      Привет! Имам следния проблем - не мога да изтрия един файл от десктопа, излиза ми грешката от прикачения файл. Идеи как да го отстраня ? Благодаря ви !

• от Nedkych
      Здравейте. Проблема е следния, Дори след преинсталация с windows 10 pro/home, след инсталиране на драивери които съм изтеглил на ново от официалните саитове на дъно, графика. След вкючване на компа или стоене в аидъл по дълго време при опит да кликна на някоя икона от десктопа, иконите ту изчезват ту се появяват. Тази сутрин не го бях изключвал за вечерта и като седнах гледам, че сами примигват. Не-знам що за кофти бъг е това. Когато натисна Win+D или отворя нещо от старта, се оправят. По принцим от както съм със две ССД-та в раид 0 странни неща се случват ми се струва, но незнам дали е от това. Някои зблъсквал ли се е с този проблем, знае ли каква е причината. По принцип някои от нещата които правя след преинсталация са, задавам перформанс пауър план и изклучвам паркирането на ядрата със страничен софт. Конфигурацията на раида ми е по дефалт от дъното. Благодаря предварително и приятно изкарване на новата година.
    • от бат'начо
      Вероятно имам странен вкус за всичко (потвърдено от мои познати), но ... някак странни и "криви" ми се виждат всички актуални тенденции в иконостроенето и теместроенето. Faenza беше "морално остаряла" когато почна отчасти да ми харесва. И не мога да разбера и харесам сегашния минимализъм, вероятно никога няма да го харесам. Естествено, имам фаворит - xubuntu иконите, засега ми стига. Но кажете ми защо старите, добри, красиви и нормални икони не се котират? Толкова ли са податливи на модни тенденции тези, които ги правят. Или няма достатъчно реклама на някои "нормални", "като за хората".
      А песента си е чудесна и днес.
    • от slavcho hadjiyata
      Инсталирах си Firefox така:
      # cd ~

# tar xjf firefox-*.tar.bz2
      Мога да го стартирам само с Conzola:
      ~ / Firefox / Firefox
      Моля, помогнете ми да си инсталирам икона на Desktop за стартиране на LxPupTahr-15.05.
      Благодаря!

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.