Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте ,

попаднах в една изключително неприятна ситуация , която буквално ме изкарва извън нерви . Иконките на десктопа ми се подреждат в лявата част на монитора в момента , в който дам refresh или съответно изключа и включа лаптопът . Тъй като ползвам въпросната машина и за работа , имам доста неща , които са разпределени в различни части на десктопа за по-лесна ориентация . Пробвах различни методи да се справя с проблема , но абсолютно неуспешно , което ме навява на мисълта , че може да става въпрос за някакъв вирус , което е и причината да пусна темата тук . За да дам възможно най-голяма яснота , ще спомена какво съм пробвал до момента и кога се отключи въпросния проблем .

Веднага след като се случи въпросния проблем , разрових търсачките и пробвах най-споменаваните решения . Проверих дали има тикче на auto arrange icons , но нямам такова . Пробвах със System Restore , отново абсолютно неуспешно . Проблемът се отключи непосредствено след сканиране с Avira и съответно почистване от вируси с въпросната антивирусна програма .

Наистина ще бъда благодарен на този , който ми каже как да се оправя с този проблем , защото наистина ми спъва работата и ме забавя .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А махнали ли си отметката на Autо Arrange icons? Ако все пак се съмняваш, че си заразен посети тази тема и изпълни стъпките описани в нея, за да могат колегите от HJT Team  да ти помогнат

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В Safe Mode появява ли се проблема?

Да , проблемът си го има и в Safe Mode .

Иначе отметката е махната , това е първото нещо , което проверих . Винаги я държа махната , за да не ги събира след всеки рестарт . Имаше някаква промяна след system restore за около 1ч , след което отново се случи същото . Нямам идея дали е вирус , просто предположих . Ако има такъв вариант , посредством който може да се пробва да се оправи , с радост ще го пробвам .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом проблема се появява и под Safe Mode, шанса да се дължи на зловреден код е минимален, но не е изключено. 

Редактирано от Stoyannnov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще отнеса темата към HJT Team , а тази оставям отворена , в случай , че някой успее да предложи вариант за действие .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.softwareok.com/?seite=Freeware/DesktopOK

http://www.howtogeek.com/howto/windows-vista/save-and-restore-desktop-icon-layout-in-windows-vista/

Аз ползвам първата програмка и съм доволен. Дори и след преинсталация на Windows при запазен десктоп на несистемен дял с нея си подреждам отново всичко по местата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.softwareok.com/?seite=Freeware/DesktopOK

http://www.howtogeek.com/howto/windows-vista/save-and-restore-desktop-icon-layout-in-windows-vista/

Аз ползвам първата програмка и съм доволен. Дори и след преинсталация на Windows при запазен десктоп на несистемен дял с нея си подреждам отново всичко по местата.

Опитах с програмата DesktopOK , но и с нея не се получава абсолютно нищо . Подреждам иконките както искам , кликвам запази и в момента , в който кликна запази , всичките отново отиват в ляво . Кликвам възстанови и отново остават в ляво . Второто линкче също го пробвах , също не работи , дори и след рестарт на машината . Започвам да се замислям , че говорим за сериозен проблем , макар на първо време да ми изглеждаше като нещо безобидно .

Приемам и други варианти , защото не се търпи...

Редактирано от b3s7ch0 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си с Windows 10:

Щракни с десен бутон по Старт бутона и избери Search. Напиши в него regedit. Като се появи иконката с кубчетата, щракни с десен бутон по нея и избери Run as administrator. В левия панел на програмата навигирай до:

HKEY_CLASSES_ROOT\Wow6432Node\CLSID\{42a­edc87-2188-41fd-b9a3-0c966feabec1}\InPro­cServer32

Сега в десния панел виж има ли запис:

%SystemRoot%\SysWow64\shell32.dll

Ако има, щракни двукратно по него и като се отвори прозорец, в полето с тази стойност постави:

"%SystemRoot%\system32\windows.storage.dll"

В левия панел щракни с десен бутон по ключа InPro­cServer32 и избери Permissions... щракни на Advanced после на Change срещу Owner, Advanced, Find Now, сега в списъка намери Administrators и щракни на този ред. Сега ОК, ОК Маркирай Replace owner on subcontainers and objects и Replace all child object permission entries... щракни ОК. Сега избери Administrators и маркирай Full Control, щракни ОК

Повтори същата процедура и за:

HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{42aedc87-2188-41fd-b9a3-0c966feabec1}\InProcServer32\

Затвори regedit и рестартирай компютъра

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ОК :)

Скрих процедурата, предложена по-горе :)

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако искаш си я върни. Може по твоя начин да му е по-лесно. Или изчакай да видим резултатите от fixlist-а. Аз точно тези ключове и без това проверявах. За мен не е проблем кой ще помага в случая. Мисълта ми бе, че малко стана duplicate. А и след като сте го насочили към подраздела нека той да реши къде да продължи. Между другото логовете са му сравнително чисти и проблема не се дължи на зловреден софтуер...така че за мен не е проблем да я затворя и да си продължите тук. :)

Иначе да, това е леко досаден проблем. Занимавал съм се с него преди (къде успешно, къде не), но причините са често различни (от омазани настройки, до рууткит ZeroAccess). При него обаче не е от рууткита на пръв поглед. По-скоро си е бъг в самата ОС 10. Жалко, че Combofix и доста други тулчете не вървят под нея, защото често го решават автоматично проблема.

Поздрави! ;)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами те станаха две теми , тъй като допуснах , че може да не става въпрос за заразяване със зловреден софтуер , а да се дължи на някаква друга грешка . Тоест , ако някой успее тук да предложи вариант , който да ми помогне , ще бъде прекрасно .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Скрито съдържание

Също изпробвах , но уви безуспешно . Вече даже започвам да се замислям за връщане към 8.1 , колкото и да не ми се иска . Просто в момента дори не мога да работя пълноценно на лаптопа си ..

Редактирано от b3s7ch0 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Говорейки за организация на десктопа се сетих за добрата програмка Fences на Stardock, само че последната безплатна версия е 1.0.1 и май има проблеми след Windows 7...на 8.1 върви с кусур, а на 10 не знам дали изобщо ще тръгне. Новата версия 2 е платена (вярно, че е само 10$), но все пак си е платена. И по време на инсталацията трябва да се внимава да не се инсталира AVG toolbar-a включен в инсталационния процес.

http://techdows.com/2012/10/stardock-fences-no-longer-free-do-you-purchase-fences-2-0.html

Не съм сигурен дали Iconoid работи под 8.1 и 10 също:

http://www.sillysot.com/

Но и без това това не са решения а workaround-и.

Като цяло явно проблема идва от Eset под Windows 10.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Говорейки за организация на десктопа се сетих за добрата програмка Fences на Stardock, само че последната безплатна версия е 1.0.1 и май има проблеми след Windows 7...на 8.1 върви с кусур, а на 10 не знам дали изобщо ще тръгне. Новата версия 2 е платена (вярно, че е само 10$), но все пак си е платена. И по време на инсталацията трябва да се внимава да не се инсталира AVG toolbar-a включен в инсталационния процес.

http://techdows.com/2012/10/stardock-fences-no-longer-free-do-you-purchase-fences-2-0.html

Не съм сигурен дали Iconoid работи под 8.1 и 10 също:

http://www.sillysot.com/

Но и без това това не са решения а workaround-и.

Като цяло явно проблема идва от Eset под Windows 10.

По принцип винаги съм ползвал ESET , но не държа именно NOD32 да е антивирусната ми програма . Ако под нейно въздействие става проблемът , винаги мога да я деинсталирам и да инсталирам друга безплатна програма , която да върши нейната работа . Въпросът е , че не знам със сигурност дали именно в Nod-a е проблемът .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Там е проблема, но не се знае дали деинсталирането ще оправи поразиите, които тя вече е създала. По-скоро не...трябва да се направят промените в регистрите, които препоръча и ExaFlop и които вие казахте, че сте направили, но не стана ясно дали е успешно...по-скоро като гледам резултатите от fixlog.txt по-скоро не сте успели да се справите.

Иначе явно от Eset-a е дошъл проблема, но за 90% от случаите предложената модификация в регистрите работи...

https://forum.eset.com/topic/6033-windows-10-forget-folder-view-setting-when-ess-is-installed/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Там е проблема, но не се знае дали деинсталирането ще оправи поразиите, които тя вече е създала. По-скоро не...трябва да се направят промените в регистрите, които препоръча и ExaFlop и които вие казахте, че сте направили, но не стана ясно дали е успешно...по-скоро като гледам резултатите от fixlog.txt по-скоро не сте успели да се справите.

Иначе явно от Eset-a е дошъл проблема, но за 90% от случаите предложената модификация в регистрите работи...

https://forum.eset.com/topic/6033-windows-10-forget-folder-view-setting-when-ess-is-installed/

Ще опитам да направя посоченото пак , но на пръв поглед не се получиха нещата . Довечера ще пробвам отново .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, направете това, което съм казал в другата ви тема. Хайде да пишем само в нея засега, че направо се чувствам като шизофреник така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, направете това, което съм казал в другата ви тема. Хайде да пишем само в нея засега, че направо се чувствам като шизофреник така.

Разбира се . Нека модератор да затвори тази , извинявам се за неудобството .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Nedkych
      Здравейте. Проблема е следния, Дори след преинсталация с windows 10 pro/home, след инсталиране на драивери които съм изтеглил на ново от официалните саитове на дъно, графика. След вкючване на компа или стоене в аидъл по дълго време при опит да кликна на някоя икона от десктопа, иконите ту изчезват ту се появяват. Тази сутрин не го бях изключвал за вечерта и като седнах гледам, че сами примигват. Не-знам що за кофти бъг е това. Когато натисна Win+D или отворя нещо от старта, се оправят. По принцим от както съм със две ССД-та в раид 0 странни неща се случват ми се струва, но незнам дали е от това. Някои зблъсквал ли се е с този проблем, знае ли каква е причината. По принцип някои от нещата които правя след преинсталация са, задавам перформанс пауър план и изклучвам паркирането на ядрата със страничен софт. Конфигурацията на раида ми е по дефалт от дъното. Благодаря предварително и приятно изкарване на новата година.
    • от бат'начо
      Вероятно имам странен вкус за всичко (потвърдено от мои познати), но ... някак странни и "криви" ми се виждат всички актуални тенденции в иконостроенето и теместроенето. Faenza беше "морално остаряла" когато почна отчасти да ми харесва. И не мога да разбера и харесам сегашния минимализъм, вероятно никога няма да го харесам. Естествено, имам фаворит - xubuntu иконите, засега ми стига. Но кажете ми защо старите, добри, красиви и нормални икони не се котират? Толкова ли са податливи на модни тенденции тези, които ги правят. Или няма достатъчно реклама на някои "нормални", "като за хората".
      А песента си е чудесна и днес.
    • от slavcho hadjiyata
      Инсталирах си Firefox така:
      # cd ~

# tar xjf firefox-*.tar.bz2
      Мога да го стартирам само с Conzola:
      ~ / Firefox / Firefox
      Моля, помогнете ми да си инсталирам икона на Desktop за стартиране на LxPupTahr-15.05.
      Благодаря!

• от toshko_hh6
      Здравейте,
      Искам да закупя компютърна конфигурация до 1800лв макс. Ще бъде използвана предимно за игри (Dota2, League of Legends, World of Warcraft, и по-тежки като Metro, Witcher 3, и други) и филми, браузване.
      Няма да овърклоквам и нямам претенции за шум (стига да е в нормални граници все пак ). Няма да е включен постоянно- най-много да го оставя пуснат, ако ми трябва дистанционно с TeamViewer да правя нещо.
      За монитор ще преизползвам LG 24MN43D 24-inch Widescreen 1080p Full HD LED TV.

Като части горе-долу съм се ориентирал вече (препоръчаха ми съответния сайт, затова искам всичко да е от там, накуп):
      1. CPU- i5-6500 3.2GHz 6MB LGA1151 BOX (в момента 412.50 лв)
      2. Videocard- ASUS STRIX-GTX970-DC2OC-4GD5 (в момента 688.81 лв)
      3. RAM- G.SKILL DDR4 2x8 2133 AEGIS F4-2133C15D-16GIS (в момента 126.39 лв) (склонен съм да я заменя, видях тази в други предложени конфигурации във форума)
      4. HDD- 1TB WD Caviar Blue 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX (в момента 100.32 лв)

Нещата, които не успях да си избера са:
      5. Дъно- оринтирал съм се към чипсет само- H170, но само дотам. Не мога да избера между Gigabyte, ASUS и MSI. Не съм особен фен на ASRock, но ако е качествено не бих отказал и тях.
      След някой друг месец бих искал да добавя и SSD към конфигурацията. Затова мисля, че се насочих към H170 вместо H110, за да има къде да се сложи след видеото (останах с впечатлението, че използват PCIe).
      6. Кутия- разглеждах някакви от този сорт CM 690 III ATX BLACK CM 693 или NZXT PHANTOM 240 MID TOWER BLACK. Като форм-фактор може би бих предпочел ATX, заради видеокартата, а и предполагам ще бъде по-добро охлаждането при по-голямо пространство. Големината на кутията няма да е проблем, ще ѝ намеря място. Като лично предпочитание би ми харесало кутията да е с добър външен вид- например различни цветове- черно/червено, черно/зелено, нещо шарено . Ако има "прозорче" да се вижда вътре би било супер. Ако кутията няма "стокови" вентилатори включени, моля да препоръчате и такива.
      7. Захранване ако може да препоръчате също (мисля, че около 450W ще бъде достатъчно, но не съм сигурен).
      8. DVD-RW устройство също би било хубаво да има, особено ако поради някаква причина не мога да буутна от флашка за инсталация на Windows.

Благодаря предварително на всички, които ще се включат да помагат!
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.