Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, от доста време вече искам да си купя нов хард, сега гледам че от емаг правят отстъпки и вече е време, сега имам малко глупавичък въпрос ама не съм сигурен, та си рекох да питам, тъй като нямам излишни сата кабели, а в сайта има само 2, този ще свърши ли работа http://m.emag.bg/ud-lzhitel-nzxt-sleeved-3-sata-to-1x-molex-200-mm-cheren-cb-43sata/pd/DX1LWBBBM/ гледам че единия край е директно към захранването, което би трябвало да работи, ама до сега не съм виждал такъв кабел сата/захранване накрайник, иначе другия е с 4 сата/сата накрайник ама на мене ми трябва само един сата кабел, та да взимам ли тоя ?

п.п. Или най, добре да видя някой обикновен сата от местния сервиз, сега като се замисля най- добре ще е, поне няма да има шанс за изненади после а и прави 2 лева някъде ...

Редактирано от The Reaper (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, нещо такова то трябва. Дъното ти нали поддържа SATA?

http://www.itshop.bg/product/33903/roline-11-99-1550-value-6-0-gbit-s-sata-kabel-s-shtipki-0-5-m.html#.Vgk10OmFOvA

product_69367.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма как да стане с кабела който ти си избрал. Той е за захранванне, защото SATA не се захранват с молекс.

Захранва се с ето това.

sata15pin.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма как да стане с кабела който ти си избрал. Той е за захранванне, защото SATA не се захранват с молекс.

Захранва се с ето това.

sata15pin.jpg

Според теб кабелът от eMAG за какво е ?

Удължител NZXT Sleeved, 3-SATA to 1x molex, 200 мм, Черен

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този от emag ще стане, просто ще стоят излишни другите два конектора. А може пък ако вече има други дискове със SATA захранване, да се ползва този преходник за всичките, а старите кабели да се скрият - така може да стане по-изчистено и прибрано.

Кабел за 2 лева от местния сервиз по-скоро не е добър избор - част от най-евтините кабели са изключително кекави и имат свойството да горят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, де, в кутията няма ли SATA захранващи изходи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според теб кабелът от eMAG за какво е ?

Удължител NZXT Sleeved, 3-SATA to 1x molex, 200 мм, Черен

Исках да му кажа че това само ЗАХРАНВА диска, а НЕ прави връзката между дъното и хард диска.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Исках да му кажа че това само ЗАХРАНВА диска, а НЕ прави връзката между дъното и хард диска.

Иначе казано - това е power cable (4 pin), а не data cable (7 pin).

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

тъй като нямам излишни сата кабели

SATA данни или SATA захранване не е ясно от написаното

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега, 1-во извинявам се че чак сега отговарям, ама няма как трябва да се работи.... и да поясня че доста ми куцат термините в технологиите....  значи аз искам връзка между дъно и хард диск, демек сата данни (извинявам се ако в 1-вия си пост не съм пояснил), а като казах че повече нямам сата кабели, имах предвид нямам повече кабели сата данни, връзката между дъно-хард. Сега като казвате че тоя кабел който аз исках да знам дали ще стане, а именно - Не, тогава ще търся сата кабел (дъно-хард, сата данни). Сега модератора ExaFlop ми е предложил кабел, който най- вероятно ще закупя, но колегата killchain е казал, че кабелите за 2лева горят, сега имам няколко въпроса, Може ли ако даден сата кабел/сата данни изгори да повреди хард диска, към който е свързан ? Аз имам в момента 2 хард диска, като по- стария е от предишното PC, както и сата кабела, и 2-те са доста стари 6-7 годишни, и проблеми никакви.

Също да поясня че сата изходи от дъното имам, мисля още 2. Хммм, аз харда си го поръчвам, а за кабел, вие предложете, сега ако ще е онлайн, не искам кабел който е да речем 3 лева, а доставката 5 лева, просто е смешно, ако ще е така сервизчето ми е на 3мин. път.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз говорех за евтините преходници - става така, че някъде правят слаба връзка и се получава ефекта на крушка с нажежаема жичка въпреки привидно малкия ток.

sata_burned1.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз говорех за евтините преходници - става така, че някъде правят слаба връзка и се получава ефекта на крушка с нажежаема жичка въпреки привидно малкия ток.

sata_burned1.jpg

Аха ясно, ами за сата връзка ? Има ли вероятност за такова нещо и ако да, то каква е тя ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега, 1-во извинявам се че чак сега отговарям, ама няма как трябва да се работи.... и да поясня че доста ми куцат термините в технологиите....  значи аз искам връзка между дъно и хард диск, демек сата данни (извинявам се ако в 1-вия си пост не съм пояснил), а като казах че повече нямам сата кабели, имах предвид нямам повече кабели сата данни, връзката между дъно-хард. Сега като казвате че тоя кабел който аз исках да знам дали ще стане, а именно - Не, тогава ще търся сата кабел (дъно-хард, сата данни). Сега модератора ExaFlop ми е предложил кабел, който най- вероятно ще закупя, но колегата killchain е казал, че кабелите за 2лева горят, сега имам няколко въпроса, Може ли ако даден сата кабел/сата данни изгори да повреди хард диска, към който е свързан ? Аз имам в момента 2 хард диска, като по- стария е от предишното PC, както и сата кабела, и 2-те са доста стари 6-7 годишни, и проблеми никакви.

Също да поясня че сата изходи от дъното имам, мисля още 2. Хммм, аз харда си го поръчвам, а за кабел, вие предложете, сега ако ще е онлайн, не искам кабел който е да речем 3 лева, а доставката 5 лева, просто е смешно, ако ще е така сервизчето ми е на 3мин. път.

Виж, дори и в Технопилис или Техномаркет да идеш, ще намериш SATA кабели за данни, които ще ти свършат работа.

Цените на тези кабели са от 2-3 до 7-9 лв.

Досега, аз поне, не съм виждал изгорял SATA кабел за данни.

Даже и захранващ не съм виждал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.