Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте приятели.Искам да си поръчам ,по-мощна видео карта и още малко рам памет от ebay.de.Но,незнам каква видео карта ще мога да подкарам на моята тригодишна настолна щайга

Захранване:AC230V  /A4/50Hz

Процесор:Intel(R) Core(TM) i5-3450 CPU @ 3.10GHz

Настояща видео карта: NVIDIA GeForce GT 640 

Дънна платка:H61M-D Asus

На там съм се насочил.Възможно ли е? :Gigabyte GTX750 Ti Nvidia GeForce GTX 750 Ti, 2048MB GDDR5, DVI, HDMI

Благодаря

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами те тук са по-евтини :)  Не знам колко е доставката от чужбина. Между другото не знам GB  така да си именуват моделите, както е описано името в eBay. Мошеници. Тук с гаранция ти излиза по-евтино.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Със захранването шегувате ли се? Марка и модел се изискват... 

Дъното би трябвало да е съвместимо с видео картата, но докато не кажете точни данни за захранването няма как да Ви се отговори напълно. До сега е захранвало тази видео карта и би трябвало да може и новата, но не е сигурно все пак нещата още са на сляпо. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пазарувам от ибей,защотоживея в Германия.Ако имате по-добро предложение от ибей.де то моля предложете ми.Благодаря  :)

12041746_1038228269534407_1557578925_n.jpg

Редактирано от Penko91 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забравете за това захранване... Най-много или да не може да захрани видео картата или да гръмне... Спестете пари за едно горе-долу приемливо захранване... Имайте предвид, че не само термичните мощности са важни... Както и за едно захранване не е достатъчно само да захранва компонентите.

Редактирано от Blue Ray (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2048MB Gigabyte GeForce GTX 750 Ti OC Aktiv PCIe

Ако си си навил да е тази....

Tочно в Германия ,точно от ebay да купуваш хардуер....

И това захранване струва по малко от едно меню в макдоналдс...

Оле майко,какво е станало с форума,какви са тези разместени постове във всяка една тема? Така определено ще си удължа почивката от форума и ще продължа заниманията си с Диабло още доста време.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи ще се сменя и захранването!Какво да бъде то?Предложете и карта ако имате по-добър вариянт спрямо цената.Благодаря

Рамта ми е  8 gb ddr3 на  1600mhz нея да я бутам ли?

съжелявам за леките въпроси но толкова разбирам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи ще се сменя и захранването!Какво да бъде то?Предложете и карта ако имате по-добър вариянт спрямо цената.Благодаря

Рамта ми е  8 gb ddr3 на  1600mhz нея да я бутам ли?

съжелявам за леките въпроси но толкова разбирам

Кажете бюджет, за да знаем как да се ориентираме?
Ето един пример:

Обща стойност - 385.83 лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажете бюджет, за да знаем как да се ориентираме?Ето един пример:

Обща стойност - 385.83 лв. с ДДС

400 лева е ок със захранването.По принцип съм фен на geforce,тази по добра ли е?

А за  колко мога да продам старата Geforce gt640 3gb?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

GB GTX950 N950WF2OC-2GD 
DeepCool 500W Bronze Modular DA500-M 

Обща стойност - 439.10 лв. с ДДС

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранването може и спокойно да бъде EVGA 430W 80 PLUS 100-W1-0430-KR ако се държи на разликата от няколко лева.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.ebay.de/itm/430-Watt-EVGA-100-W1-0430-KR-Power-Supply-/191694621591?hash=item2ca1e3cb97

http://www.ebay.de/itm/262053779787?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

тези двете поръчах,безплатна доставка мисля че цената е добра Блгодаря ви от сърце че ми обърнахте такова огромно внимание живи и здрави

И последен въпрос приятели колко пари да търся за старите си части

видео карта: NVIDIA Geforce GT640 3 gb

старото захранване -снимка по-горе

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

захранването 5 евро, картата 45 евро ако е 2gb версия, 55 ако е 4gb

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

захранването 5 евро, картата 45 евро ако е 2gb версия, 55 ако е 4gb

Никой няма да купи подобна видеокарта за 45 евро, освен някой заблуден, навил си да си купува GT640 като на комшията. И тия  3 GB  ми се струва че са DDR3, Което е много зле. Лично аз не бих искал повече от 50 лева. Иначе картата просто ще си виси непродадена години наред. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен реалната цена за продажба на картата е около 50-60 лева. За захранването не може да му иска повече от 20, че и по-малко- 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един въпрос относно захранването.Гледам че е почти същите ватове като новото,марката ли играе ключова роля?Казахте ми че моето ще грумне с новата видео карта а е само 10 вата по слабо от новото?И може да ми препоръчате добра рам памет 16 гб  ддр3  две плочки но, има ли смисъл ? ?Благодаря  много Живи и здрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранванията са като колите - за едни и същи пари може  да купиш автомобили с  много различно качество на изработка и качества като цяло на пътя. Шом ти казват, че не става захранването, значи не става. А  дали има смисъл от 16 ГБ ДДР3...отговорът не е еднозначен. Има си плюсове, има си и минуси. Най-големият плюс е в това, че паметта в момента е на най-ниски ценови нива от няколко години насам. Има голяма вероятност след някой друг месец или година памеетта като цяло да поскъпне, а от там и да продадеш старата DDR 3  изгодно. От тая гледна точка 16 GB  са си добра покупка. От друга гледна точка, и 8 GB ще ти свършат работа.Макар че там нещата са на границата в момента  за новите игри. От трета  гледна точка, вече навлезе DDR4  и да се наливат пари в толкова много DDR3  памет е леко безсмислено. Утре ще ти скимне, че компютъра е слаб за новите игри и трябва да сменяш всичко. Тогава ще се чудиш за какво си  купил 16 GB DDR3 памет. Аз на два пъти попадах в това положение - първия път с една допълнителна плочка DDR2  памет, която ползвах 2-3 месеца преди да сменя цялата платформа с DDR3. Втория път скоро, като втората ми плочка DDR3  изтрая по-малко от година и в момента 8 GB  са на един компютър, ползван за Скайп и интернет, което е направо безсмислено. 

И пак за захранването...това, което си показал на снимката, е зададено като 15 А на 12V  линия, което прави 180 вата. Като ново е било толкова, сега едва ли. Не знам как така са го означили като 420 ватово.  Явно тия 420 вата означават пика, при който захранването трябва да гръмне ефектно. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един въпрос относно захранването.Гледам че е почти същите ватове като новото,марката ли играе ключова роля?Казахте ми че моето ще грумне с новата видео карта а е само 10 вата по слабо от новото?И може да ми препоръчате добра рам памет 16 гб  ддр3  две плочки но, има ли смисъл ? ?Благодаря  много Живи и здрави

Казах го веднъж, ще го повторя пак... Термичната мощност не е най-важна! Важни са ефективността на захранването, защитите, компонентите от които е направено и най-накрая термичната му мощност. Ако разбираш от електроника закачи го към осцилоскоп и ще разберете разликата... Може да направите същото и с новото... Това нещо просто не знам как още храни компонентите... 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.