Премини към съдържанието
G.Михайлова

Проблем с нови клавиатура и мишка

Препоръчан отговор

Здравейте, не разбирам много от компютри, както сигурно ще проличи. Имам следния проблем: Днес купих нови геймърски клавиатура и мишка, модел: CM STORM DEVASTATOR, и при опита ми да ги свържа към компютъра се получи проблема. Първоначално светнаха и тръгнаха, но за малко. На монитора се изписа че софтуера е инсталиран неуспешно. Опитвах на всички usb-портове, на някои светват и тръгват за малко, на други изобщо. Пробвах ги на лаптопа, там нямат проблеми-тръгват веднага.Компютъра няма проблеми със  старите мишка и клавиатура. Какво да направя, къде е проблема според Вас? Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Очевидно проблемът е в уиндоуса.
Опитай да свържеш устройствата и да рестартираш компютъра и тогава би трябвало да се оправят за постоянно.
Ако не стане значи трябва да търсиш проблем в драйверите.
Влизаш в Device Manager и проверяваш дали изобщо се показват като устройства. Ако има проблем с драйверите опитай да ги деинсталираш и тогава свържи устройствата отново.
В крайна сметка можеш да потърсиш в интернет драйверите или да намериш подобни въпроси с решение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Ламбите" на CM DEVASTATOR са директно вързани на линията за 5V - не светят ли значи няма ток, а не е до драйвери.

Или дъното има някакъв проблем и не може да ги захрани или USB куплунзите му са се разхлабени и не правят контакт.

Ако си ги купила онлайн според мене е най-добре да се възползваш от 14 дневната възможност да ги върнеш, защото са всичко друго но не и геймърски, а и не можеш да ги ползваш на компютъра за който са купени.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Погледни и ръководството долу:

http://community.coolermaster.com/index.php/topic/11765-cm-storm-devastator-support-guide/

Не закачай тия устройства на USB 3.0 (сини) портове.

Щом има съобщение за неуспешно инсталиране на драйвърите, значи или има проблем в Windows или USB  портовете не могат да осигурят нужния ток.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако има проблем с дъното или порта, няма ли да го има и с друга периферия? Диск за драйвери няма,  и в интернет нямало....тази периферия трябвало да тръгне с включването към комп.,

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Погледнете в BIOS USB Legacy Support  разрешена ли е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аууу, много сложно взе да става-очаквах да е лесно и поне да знам за какво става въпрос, но Device Manager , BIOS USB Legacy Support - изобщо не знам къде и да ги търся .... все пак съм блондинка :wink12:...както казах в началото на "Вие" съм с компютрите, сигурно ще си кажете "какво търся тук". Съжалявам за това, че ви загубих времето, и много ви благодаря, но ще се наложи да  потърся някой да го погледне на място. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Legacy Support трябва да го търсиш в БИОС-а, както се подразбира.

Ето ориентир: https://www.kaldata.com/forums/topic/36368-как-се-влиза-в-bios/

А Device Manager от тук http://windows.microsoft.com/bg-bg/windows/open-device-manager#1TC=windows-7 , ако си с Windows 7.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чета и се чудя (на отговарящите) - доспа ли ви се? Момичето си казва че не разбира - вие веднага започвате с специфични неща.

Уточняващ въпрос към питащата - какъв е Уиндоуса на компютъра?

Legacy Support трябва да го търсиш в БИОС-а, както се подразбира.

Ето ориентир: https://www.kaldata.com/forums/topic/36368-как-се-влиза-в-bios/

А Device Manager от тук http://windows.microsoft.com/bg-bg/windows/open-device-manager#1TC=windows-7 , ако си с Windows 7.

Ако е 7-за - ОК, ами ако не е ? Май пак беше така. 

Аууу, много сложно взе да става-очаквах да е лесно и поне да знам за какво става въпрос, но Device Manager , BIOS USB Legacy Support - изобщо не знам къде и да ги търся .... все пак съм блондинка :wink12:...както казах в началото на "Вие" съм с компютрите, сигурно ще си кажете "какво търся тук". Съжалявам за това, че ви загубих времето, и много ви благодаря, но ще се наложи да  потърся някой да го погледне на място. 

Споко - търсиш някой да ти помогне. Ако даваш нужното инфо и изпълняваш правилно инструкциите - ще се помогне. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

jhoro, търсиш повод да се заядеш, май май. :)

Аз ползвам от години Windows 7 на главната машина. За това съм сигурен, че е там. Не знам на новите глезотии  (визирайки Windows-ите от 8 нагоре) кое къде е, по простата причина, че не съм го инсталирал никъде.

А и в края на самия линк уточняващо пише =windows-7.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

jhoro, търсиш повод да се заядеш, май май. :)

Аз ползвам от години Windows 7 на главната машина. За това съм сигурен, че е там. Не знам на новите глезотии  (визирайки Windows-ите от 8 нагоре) кое къде е, по простата причина, че не съм го инсталирал никъде.

А и в края на самия линк уточняващо пише =windows-7.

Не се заяждам, просто питащата си казва - не разбирам, а вие обяснявате все едно на мен. За версията на Уиндоуса нищо не е уточнено. Затова не бързам да обяснявам подробно. (мога - за всичките версии от Win97SE до WIN8.1, но ще стане пост-роман)

В сферата на предположенията - мирише ми, че десктопа е с XP, а лаптопа - с 7 или 8.

wondering-thinking-emoticon.jpg

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добро утро...Windowsa ми е 7 proffesional. А интересното е, че снощи след поредния опит мишката и клавиатурата тръгнаха и поработиха 15-20 мин. После само мишката продължи да действа, клавиатурата изчезна. Ще трябва да го преинсталират, но чак в неделя, а дотогава ще продължа с безуспешните опити.

А лаптопа, на  който работят без проблем е с Windows 7 ultimate.

:(

Редактирано от G.Михайлова (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направете следното:

1. Спрете компютъра със shutdown -> изчислителния блок (кутията) трябва да угасне напълно.

2. Изключете всичко от контакта.

3. Извадете внимателно кабела на клавиатурата и мишката от usb портовете (може да се наложи да извадите компютъра напред).

4. Включете ги на usb порт най-близо до лилавия и зеления порт на дъното за стар вид мишка и клавиатура - нека да са включени хоризонтално един до друг. (не използвайте usb портове с син цвят).

5. Включете захранването на всичко в контакта. Без да пускате компютъра вижте дали мишката свети отдолу. Споделете резултата? - Да или не.

Уточняващ въпрос - каква мишка и клавиатура използвахте преди това - на кое място на дъното (кутията) бяха включени?

По просто от това не може да се обясни мисля...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, това е обяснение за блондинка :shy11:....Старата периферия беше съвсем обикновена G-CUBE-GSKL-2173B, но и други обикновенни съм ползвала безпроблем.А точно кои портове съм използвала, нямам идея, отзад са. Не съм забелязала дори, че имат цветове. Голям  срам...толкова неука, а в какъв форум попаднах :shy11:. Благодаря Ви...ще пробвам Вашите насоки довечера, че не съм вкъщи и ще споделя опита, дано е успешен този път.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте отново,

Направете следното:

1. Спрете компютъра със shutdown -> изчислителния блок (кутията) трябва да угасне напълно.

2. Изключете всичко от контакта.

3. Извадете внимателно кабела на клавиатурата и мишката от usb портовете (може да се наложи да извадите компютъра напред).

4. Включете ги на usb порт най-близо до лилавия и зеления порт на дъното за стар вид мишка и клавиатура - нека да са включени хоризонтално един до друг. (не използвайте usb портове с син цвят).

5. Включете захранването на всичко в контакта. Без да пускате компютъра вижте дали мишката свети отдолу. Споделете резултата? - Да или не.

Уточняващ въпрос - каква мишка и клавиатура използвахте преди това - на кое място на дъното (кутията) бяха включени?

По просто от това не може да се обясни мисля...

Следвах точно указанията Ви. Включих захранването, но оптичния сензор на мишката не светна. 

Когато включих и компютъра всичко светна....и клавиатурата и мишката, но пак не действат. Явно е безнадеждна ситуацията. :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А точно кои портове съм използвала, нямам идея, отзад са. Не съм забелязала дори, че имат цветове.

Цветове при свързване на клавиатура и мишка има ако свързването е PS2 -  ей този тип накрайници

CC0100X-3.jpg

Редактирано от jhoro (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля направете следното:
 Рестартирайте компютъра.

Като започне да зарежда съвсем в началото започнете да натискате клавиша F8 на клавиатурата.

Ако се появи меню с опции - моля изберете следното:

Safe mode със стрелките от клавиатурата и натиснете enter.

Би трябвало да зареди виндовс в режим без повечето драйвери.

Поработете в този режим, ако работи мишката и клавиатурата и споделете резултата (ако може от лаптопа или телефон) за да не напускате този режим.

Ако не се получи от първия път - опитайте пак рестарт и натискане на f8 докато се появи менюто за избор.

Успех.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече ме е срам и да пиша, но свързването не е с този тип накрайници, а с такива 

CABLE-140HS.jpeg

Не се притеснявай - никой не се е родил научен. Даже хора знаещи много- понякога научават и нещо ново.

Използваните от теб накрайници са usb - цветовете съотвено са

images?q=tbn:ANd9GcQknrpAZyte6StdFmmc1rt

usb 2.0 (бял или черен) е с 4 пина (контактни пластини), а usb 3.0 (син) - с 9 пина.

ps. Апропо - на този usb порт, на който си пробвала клавиатурата (или мишката) - ако включиш нещо друго, примерно флашка - работи ли?

Редактирано от jhoro (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом за момент тръгват клавиатурата и мишката (и светват) - ти как мисли - дали работи порта?

Не се заяждам, ама чети малко темата преди да пишеш - може ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, току-що пробвах, флашката работи на всички портове.

Накрайниците на новата периферия, и на мишката и на клавиатурата са бели.Няма син.

Щом за момент тръгват клавиатурата и мишката (и светват) - ти как мисли - дали работи порта?

Да, светват и работят за малко...но старите си работят без проблем, ако това е от значение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доообре - четем, четем ...

Поработете в този режим, ако работи мишката и клавиатурата и споделете резултата (ако може от лаптопа или телефон) за да не напускате този режим.

Може да пише и от същия компютър, без да излиза от Save mode - просто трябва да избере втората опция "Safe Mode with Networking"

F8_safemode.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.