Премини към съдържанието
Zlatina Yordanova

Проблем след опит за преинсталиране на win XP

Препоръчан отговор

Предистория: Така. Преди около седмица успешно си преинсталирах w7 на лаптопа по някакви инструкции от интернет, всичко беше точно и разбираемо за човек като мен. Реших че съм достатъчно способна да си преинсталирам и xp-то на настолния компютър от оригинален диск и че процесът няма да се различава коренно от този на w7. Е, малко се различаваше. Сетъп-а си започна, че даже май и завърши, не знам, не бях в стаята. После се появи черен екран без никакви изгледи да се махне скоро. Спрях компютъра, и без това нямаше как да реша проблема сама докато е включен. Явно все пак инсталацията не е завършила или нещо друго се е объркало, защото когато го пуснах отново нямах друга опция, освен да отида на BIOS setup utility. А от това си нямам и понятие, нито мога да намеря инструкции в интернет с идентичен на моя проблем.  Това е от мен. Ако съм забъркала твърде голяма каша и е невъзможно да я оправя сама, моля да ми препоръчате сервиз за компютри с услуги по домовете (и ако политиката на форума го позволява и не го смята за реклама).

20150928_232343.jpg

20150928_232357.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Това много намирисва или на срив в BIOS или на други проблеми в дъното. Имате ли достъп до вътрешността на кутията? Ако имате - изключете компютъра от контакта, натиснете бутона за включване за около 5 сек. Свалете капака на компютъра и преместете джъмпъра (червената джаджа)

cmos.jpg

от позиция 1-2 на позиция 2-3

http://www.manualslib.com/manual/438544/Asus-P5p43td-Pro.html?page=30

за около 10-ина секунди. Върни обратно джъмпъра в позиция 1-2.Постави капака на компютъра. Вклъчи в контакта и стартирай. Влез в BIOS с клавиш DEL. С дясната стрелка иди на Exit и намери нещо от типа на Load optimized defaults, със стрелка надолу иди на този ред и натисни Enter. Потвърди като пита.

Сега със стрелките иди в Boot и измести може би с клавиш + от цифровата клавиатура диска, на който е инсталиран Windows да е най-отгоре. натисни Esc

Сега със стрелките иди в началния раздел и си свери дата и час. Накрая натисни F10  и после Y. Ще се рестартира

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

да си преинсталирам и xp-то на настолния компютър от оригинален диск

Oпита ли да инсталираш отново? Kaкъв оригинален диск си позлвала за инсталацията, диск на Асус ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Може и да няма общо с проблема, но при windows xp има един момент в който трябва да махнеш диска от устройството за да продължи инсталацията. Имаш 10 секунди за да го изкараш от там. Стигна ли до тази стъпка?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

...когато го пуснах отново нямах друга опция, освен да отида на BIOS setup utility...

Евгени, чети и гледай внимателно - обърни внимание на датата на снимката. За какво вадене на диск става дума, като не стига до момента за зареждане (boot) от някое зареждащо устройство.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от MaDCoW
        Здравейте. Имам един стар лаптоп, за който се сетих (Dell Latitude D430) та реших да го включа, но стигна до там, че зарежда логото на Windows 7, и се рестартира. Реших да го преинаталирам, качих Windows 7 на флашката (понеже лаптопа няма място за CD/DVD) и започвам да го преинсталирам, но за съжаление ми излиза Fatal! Inconsistent data read from (0x80).. Ако някой помогне ще съм много благодарен! ☺ Ето и какво точно ми излиза 
      • от Мария333
        Моля, помогнете ми! Онзи ден преинсталирах телефона си samsung galaxy j3 2016 , но съм забравила имейла и паролата за профила в гугъл. Какво да правя??
      • от asdfj
        Привет! 
        Макар и вече стара да е тази ОС имам проблем при самата инсталация или по скоро не тръгва диска на лаптоп Fujitsu Siemens .Въпроса ми е как да подкарам Сд-то Пробвах с Неро да го направя боотващ но пак не иска.Моля за помощ какво да правя.
      • от Xshg
        Когато го включа ми изписва
        Intel undi,pxe-2.1(build 003)
        Copyright (c) 1997-2000 intel corporation
        This product is covered by one or more of the following patents:us6,570,884,us6,115,776 and us6,327,625
        Realtek pcie gbe family controller series v2.61 (01/07/15)
        Pxe-e61 : media test failure , check cable
        Pxe-mof: exiting pxe rom. No boot device --insert boot disk and press any key

И не ме пуска да вляза в биос

• Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.