Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Имам един проблем със интернета от 3 месеца, звънях на Мегалан идваха правиха като луди сменяха суйтчове филми, рутери и накрая нищо.

Отидох на море, проблема там го нямаше, върнах се и ето го пак, мислех си, че с времето ще се оправи, тъй като единия техник ми каза, че са правили нова инсталация във моя квартал, но не е и от това, най-сетне разбрах, че проблема ми е от това, че има много Wi-Fi мрежи околко мен, смених на Channel 10 имаше най-малко хора, даже нямаше почти никой, обаче проблема още съществува, кажете дали има начин да направа някакси 'Изолация на рутера' един вид да го пусна на макс 10 метра разстояние за да не се бърка с другите рутери, не ми се дават 50/100 лева сега за нов рутер, затова съм дошъл тук да питам.

Рутер: TL-WR740N / TL-WR740ND -> 150M

Поздрави,

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

WifiChannelMonitor

Ще ти трябва и https://www.microsoft.com/en-pk/download/details.aspx?id=4865 - изтегли си нужната според операционната система версия и от двата линка. Изтегленото от сайта на Майкрософт разархивирай в папка и в тази папка, натисни клавиш Shift  и щракни с десен бутон на празно място в папката. Избери Open Command Prompt Here. В отворения прозорец  постави следната команда:

msiexec /a %~dp0netmon.msi /qb TARGETDIR=%~dp0netmon

и натисни Enter.

Прерови сега папката netmon и намери папкаMicrosoft Network Monitor 3 и в нея файл NMAPI.dll. Копирай този файл при изтеглени и разархивиран WifiChannelMonitorX64.exe или WifiChannelMonitor.exe

Вариант:

WifiInfoView

Вариант е ако имаш Android устройство (смартфон или таблет) си инсталирай WiFi Analyzer и с него прослушай около теб. Виж къде има най-малко излъчватели(най-малка плътност) и се премести там. (виж 1. канал 11 канал)

Прегледай какво се слуша в района ти.

А пробвал ли си как се държи компютърът закачен на кабел към рутъра?

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам възможност със кабел, а относно рутера съм на 4 метра разстояние и съм избрал канал 10 защото има 2-ма човека, на другите канали има по 5+.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи няма спасение. Или сменяш оборудването на 5GHz, или на кабел.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от xXx*Triple*xXx
      Добър вечер Така днес получих смс от интернет доставчика си,че наближава датата за изтичане на договора ми и ако имам желание да заповядам да преподпиша нов Ходих да питам дали са пуснали няква предпразнична промоция нещо а у понеже аз съм на пакет интернет + 3 телевизора общо сумата е 40 лева на месец таксата но сега ми предлага предпразничната промоция такса 30 лева като пускам новия договор той ще е за 2 години но има и една уловка Сега съм на 70Mbps а след подписването на новия договор който ще е 2 години скоростта на интернета ще е малко по бавна 50Mbps Понеже това не ме устройва,защото искам възможно най бърза интернет скорост понеже всеки ден играя League тегля си филми да гледам и с тези 50Mbps сигурно ще се теглят двойно по бавно запитах го дали има някъв вариант да направим нещо да увеличим от 50Mbps на повече да стане ? Той ми каза,че има вариант да си купя една оптика да дойдат да я монтират и скоростта ще се дигне на 100Mbps даже има вариант да стигне до 150Mbps Казах му,че това ме устройва бих ги дал 50 лева за една оптика тъкмо интернета ще е по бърз И сега въпрос ? Понеже не съм много на "ти" с тези оптики Някой който е на оптичен интернет или има познат който е на оптичен интернет да сподели мнение дали си струва ? Дали е по добре с нея от колкото кабелен интернет ? Мерси Предварително !!!
    • от Ангел Богатинов
      Здравейте,
      От известно време имах проблем със стария рутер - губеше се мрежата или при стартиране на копа, след като не е бил ползван няколко дни, трябваше да се чака по 10-20 мин. за връзка.
      Смених рутера, защото мислих, че проблема е в него. Сега съм с TP-LINK TL-WR841N(EU). В началото всичко беше на ред, но няма и два месеца започна да се губи безжичната връзка. Реших, че локалния комп. може да създава проблем, за това го вкл. в допълнителния порт на медията. И отново се повтори същия проблем - ако локалния комп. не работи след няколко часа прекъсва връзката към рутера.
      Днес се оказа, че рутера не отчита връзка с интернет, а компа да. Проверих WAN порта на рутера - работи и не изгорял. Рестартирах до фабрични - нищо. Ъпдейтнах фърмуера до последна версия - отново нищо.
      Някакви идеи къде може да е проблема?
      П.П. Тествах кабелите първо на компа после и на рутера. Свързах и лаптопа към медията - след няколко минути го разпозна и свърза, т.е. имаше връзка към мрежата. Рутера е с клониран мак от настолния комп.
    • от Tixomir Katev Zizi
      Здравейте приятели искам да попитам нещо. Тъй като скоро се преместих в чехия да поработя и имам малък проблем. Тук в обетовната имаме рутер който си го ползвах без никакъв проблем но ето че днес като станах и се опитах да заредя страница в мозила... не зареждаше... но иторента в който бях пуснал филми да ми се теглят вървеше перфектно даже филмите се изтеглиха... Какво е това пробвах с телефона към рутера всичко ди зарежда единствено само на лаптопа не става да се зареждат страници... Даже свързах чрез мобилни телефончето и лаптопа всичко беше перфектно помагайте много ви моля
    • от ivandersar
      Здравейте колеги.Имам следният проблем и ще съм благодарен ако ми дадете каквито и да било съвети.
      ПРОБЛЕМЪТ Е СЛЕДНИЯ
      Купих си рутер и понеже не е някаква голяма философия самото му пускане и свързване го направих сам.Тук обаче идва проблема.Кабелът който идва от доставчика го свързвам в порта WAN и лампичката свети.Свързвам компютъра в един от другите свободни портове и тази лампичка свети.В действителност wi fi сигнал има но като се свържа с някое от устройствата си имам 5 черти обхват но в действителност интернет няма.На компютъра също няма интернет като ми седи жълто триъгалниче.А като пусна кабела от доставчика в компютъра интернет ИМА.
      Чудя се възможно ли е рутерът да не приема по някакъв начин сигналът който идва по кабела...И за това да не може да го предаде след това ?
      Ще съм ви благодарен за всеки съвет за това какво бих  могъл да направя.
    • от Rewivo
      Здравейте.
      Моята връзка към интернет е кабелна. Има и модем, разбира се.
      Модел Cisco. Днес сутринта се получи много странна ситуация.
      Връзката зачезна и забелязах, че модема започна сам да се рестартира.
      Зарежда си уж нормално, светват всички лампички и след 15 секунди всичко гасне и 
      почва да зарежда отначало. Аз го включвах и изключвах от захранване няколко пъти, 
      рестартирах и компа, но нищо не се промени. Звънях на съпорта на доставчика и те обещаха да 
      пратят екип на място. Изключих всичко да почине и след час пак го включих, но зациклилото
      рестартиране си продължаваше. Докато чакам техническите лица реших да видя как ще се държи модема 
      с изваден коаксиален кабел. Той изобщо не зареди, което е логично, защото няма подаден сигнал без кабел.
      Така поне за себе си прецених, че явно проблема не е модема, а някъде по линията.  И тогава стана най-странното.
      Свързах отново кабела и като включих модема той си зареди и спря да се рестартира. А няма как преди да не е правило 
      добър контакт, защото буксата се завинтва и всичко си беше стабилно. Като видях, че всичко вече работи се обадих на 
      доставчика и отказах идването на технически лица. Те приеха всичко нормално, но аз изпаднах в малко неудобна ситуация.
      Заради тази фалшива тревога. Но е факт, че повече от час модема си циклеше и преди да се получи този срив нищо не съм
      местил или пипал по кабелите, че да го предизвикам. 

Затова пиша тук. Някой специалист в областта да каже каква е вероятната причина. Някой бъг по мрежата?
      Или модемът е забил. Все пак той работи денонощно близо 5 години вече. Благодаря за съдействието.   
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.