Премини към съдържанието
N1K17Y

Телефонът ми не разпознава СИМ картата

Препоръчан отговор

Телефонът е Gsmart aku a1. Имах 2 СИМ карти, понеже едната стана безполезна я махнах (беше на първия слот) а тази, която беше 2-ра я вкарах в първия слот. Включвам телефона, ама изписва SIM card is not detected. Картата си е правилно вкарана, върнах фабричните настройки, но никаква промяна. Защо стана така и как да го оправя ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изключи телефона, махни SIM картата, включи телефона да зареди, изключи го и постави отново SIM картата. Включи телефона

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... включи телефона да зареди,...

Не е от зареждането,защото човека пише ясно:„Включвам телефона, ама изписва SIM card is not detected“ Възможно е,да от зацапване на картата или слота,където се поставя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е от зареждането,защото човека пише ясно:„Включвам телефона, ама изписва SIM card is not detected“ Възможно е,да от зацапване на картата или слота,където се поставя.

Да зареди системата, а не батерията!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Случайно да сте направили роот  на телефона ?

Да, с Фрамаруут, но преди да върна настройките го ънруутнах.

Изключи телефона, махни SIM картата, включи телефона да зареди, изключи го и постави отново SIM картата. Включи телефона

Има напредък :D Изписва: Check if SIM card is ready

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има напредък :D Изписва: Check if SIM card is ready

Голям напредък! Първо пишеше няма карта,сега пише пробвай,но когато картата е готова...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И на баща ми телефона има 2 карти, но само първата е функционираща за разговори. Втората карта е само за интернет трафик. От нея разговори не могат да се извършват и предполагам ако оставя само нея на първи слот ще имам подобен на твоя проблем.  Да не би и твоите да са с такава функция?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И на баща ми телефона има 2 карти, но само първата е функционираща за разговори. Втората карта е само за интернет трафик. От нея разговори не могат да се извършват и предполагам ако оставя само нея на първи слот ще имам подобен на твоя проблем.  Да не би и твоите да са с такава функция?

Преди на едната беше интернет, на другата за разговори, но смених абонаментния план и интернета сега е на тази, която беше за разговори. А на мен изобщо не ми засичаше да е вкарана СИМ карта. Сега го включих без сим карта и за двата слота пише Check if SIM card is ready

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На този слот просто има проблем (примерно има счупено краче на четеца за картата) и заради това не чете карта.
Занесете го в сервиз, там ще го погледнат и ще ви кажат дали е такъв проблема или е друг.

Мога да препоръчам сервиз в София, ако имате желание.
Хората работят качествено, на ниски цени и съм отремонтирал там 10-12 апарата, с които всичко е ок.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Телефонът е Gsmart aku a1. Имах 2 СИМ карти, понеже едната стана безполезна я махнах (беше на първия слот) а тази, която беше 2-ра я вкарах в първия слот. Включвам телефона, ама изписва SIM card is not detected. Картата си е правилно вкарана, върнах фабричните настройки, но никаква промяна. Защо стана така и как да го оправя ?

А дали ако пак сложиш старата карта ще я разпознае?

На този слот просто има проблем (примерно има счупено краче на четеца за картата) и заради това не чете карта.
Занесете го в сервиз, там ще го погледнат и ще ви кажат дали е такъв проблема или е друг.

Мога да препоръчам сервиз в София, ако имате желание.
Хората работят качествено, на ниски цени и съм отремонтирал там 10-12 апарата, с които всичко е ок.

Ако със старата карта си тръгва - не е проблем (физически) в слота.

На стария ми телефон (пак дву-симов) само единия слот беше заключен към оператора. Искаше да има (на първи или на втори) карта на Виваком, иначе на тръгваше. Сума ти и време си карах с една неактивна Вивакомска карта за "кадем". Миналата година ми го отключиха, така че в момента не мога да направя проба какво съобщение изписва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега го включих без сим карта и за двата слота пише Check if SIM card is ready

Ами върни SIM картата в слота и пробвай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И с тази, която си беше, и с тази, която ми трябва, и с 2-те пак изписва да проверя дали сим картата е готова.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И с тази, която си беше, и с тази, която ми трябва, и с 2-те пак изписва да проверя дали сим картата е готова.

При това положение вероятно algor ще познае - прилича на хардуерен проблем.

На втория слот ОК ли е? Не те ли устройва да ползваш само него?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При това положение вероятно algor ще познае - прилича на хардуерен проблем.

На втория слот ОК ли е? Не те ли устройва да ползваш само него?

2-рия също не бачка. Явно ще го водя на сервиз, ако могат да го оправят. Може ли някой да каже ориентировъчно колко ще вземат ? Знам, че няма как да знаете, но питам ориентировъчно, 10, 50, 100 ? Ако няма да е малка сумата, направо ще си взимам нов телефон, и без това си търсех повод.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Занеси да го видят и ще получиш конкретика.
Същия проблем отстраниха момчетата на Sony Z, Motorola Moto G, LG Nexus 5 в диапазона 25-38 лева и това със слота и работата, но ако при теб са прецакани и двата не знам колко може да ти вземат.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добър вечер имам жсм samsung galaxy s 6 бял и имам проблем със сим картата извадих я после я сложих и ми исписа No sim kart detected и ми падна обхвата на жсма във превод Не е открита SIM карта  после рестартирвах и пак съсщтая надпис ми исписва какво може да се направи някои  ако знае да ми каже моля ви благодаря за разбирането!!!

Редактирано от Владимир Иванов Иванов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравейте, след ремонт, причината за който беше отлепен екран и намокрен телефон, сим картата има само две чертички обхват и то за окло 20-25 мин.след което телефонът не я разчита. Въпросът ми е поправим ли е бъгът и ако да къде да ходя в сервиза пак или при телефонния оператор?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.