Премини към съдържанието
Mr.n0b0dy

Xperia Z1 опасност от конденз

Препоръчан отговор

През капачетата на телефона би трябвало да влиза въздух и ако процесора е загрял а го изкарам изведнъж на студено или го полея с вода логично е да има конденз нали? Не е добра идея да охлаждам водоустойчив телефон с вода или както и да е било.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

През капачетата на телефона би трябвало да влиза въздух и ако процесора е загрял а го изкарам изведнъж на студено или го полея с вода логично е да има конденз нали? Не е добра идея да охлаждам водоустойчив телефон с вода или както и да е било.

Нещо си объркал физиката. Конденз се получава на студена повърхност, не на загрята. Тоест моментът, в който трябва да внимаваш е когато телефонът ти е яко изстинал навън и го внесеш на топло.

Обаче ако е водоустойчив, би трябвало и да е херметичен, т.е. да не влиза въздух и следователно да не се образува конденз отвътре.

Редактирано от flare (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Тъп Но Грозен
      Здравейте имам един много странен проблем. При набиране на даден номера преди още да е дало свободно, и разговора прекъсва. Когато някой ме набира мен по-същият начин, преди да даде свободно "Разговорът завърши". Проблема се решава при рестартиране на телефона, за няколко часа или ден и после е пак същата ситуация.   
      Пробвах да реша проблема, с нова карта от оператора, не се получи. Сменях мобилната мрежа от 3 на 4г оправя се за известно време и пак е същото.

Телефона е с най-новият софтуер 5.1.1 

Моля, ви помагайте
    • от LaMuSz
      Здравейте,
      племенника ми си е сложил парола за заключване на телефона, която в последствие е забравил. Също така не си помни паролата за google акаунта. Как мога да изтрия цялата информация на телефона и в същото време да го RESTORE-на до първоначален режим?
      Свалих PC Companion, но там има "Software repair" при който не мога да продължа без да сложа отметка на "Yes, I know my Google™ account details", а в действителност Аз не ги знам (нито племенника ми...все пак е 3ти клас) :о)

Ще съм Ви благодарен, ако може да помогнете! Моделът на телефона е "Sony xperia™ E5"
    • от JoRkA
      Здравейте, днес докато разглеждам видях този нов модел на Xperia XA. Та не можах да немеря кой знай колко мнения във интернет и реших да попитам вас. Ако някой вече има такъв телефон какви са му впечатленията, на външен вид ми излгежда добре. Днес имах възможността да го разгледам. Въпроса ми е как се държи самия телефон, батерията издържа ли ден / два, забивали при по-голямо натоварване, и тн тк. Нека всеки който има впечатления от въпросния телефон да изкаже мнение. 
      ПП: Извинявам се ако вече има такава тема
    • от Светлин Желев
      2016-а със сигурност е година, която ще запомним с не малко интересни смартфон- премиери. Не са едно и две устройствата, които видяхме за първи път на традиционния  Мобилния конгрес в Барселона през февруари, така и представени в следващите месеци. Едно от най-интересните и същевременно най-изненадващите събития на тази година, поне що се отнася до премиери на смартфони, обаче бе появата на цяла нова Xperia линия модели от Sony - при това в момент, когато малко хора очакваха това да се случи.

Повече за цялата нова Xperia X серия на Sony можете да прочетете тук

Според всички официални проучвания, едно от най-търсените неща от потребителите в съвременните смартфони– това е качествената камера. Новите смартфони от X серията на Sony отговарят именно на това желание, предлагайки много интересни иновации в камерите на моделите. Наред с мегапикселите, размерът на сензора и всички останали технически подробности, един от най-големите проблеми на повечето актуални телефони на пазара е бавното фокусиране – именно тук Sony предлагат решение.

Предикативен хибриден автофокус
      Едно от най-интересните неща, касаещи новите камери, и по-специално тези на моделите Xperia X и Xperia X Performance, несъмнено е т.нар. предиктивен хибриден автоматичен фокус (Predictive Hybrid Autofocus). Благодарение на тази технология, заснемането „в движение” става много по-лесно и качествено.
      Историята по неговото създаване и въвеждане в смартфоните на компанията всъщност става възможно благодарение на сътрудничеството с инженерите на компанията, работещи за серията от αTM фотоапарати на Sony.

Идеята при Predictive Hybrid Autofocus е, че той дава възможност на потребителя за избор на движещ се обект, а след това камерата сама предсказва неговото движение. Това става благодарение на специалните алгоритми в софтуера, като по този начин се получават кадри с перфектен фокус и без обичайното в подобни случаи замъгляване.
      Самата технология е наследство и от Z5 серията на компанията, в която също бе работено доста върху фокуса на камерата. В настоящите модели имаме съчетание на най-новите технологии, касаещи движението на обектите, променящият се контраст, както и разстоянието на което се намират фокусираните цели. Следейки всички тези възможни параметри, камерата сама осъзнава посоката на движение на даден обект и фокусира предварително в точката, в която ще се намира той по време на самата снимка. Това на практика трае около 0.3 секунди, както признават от компанията – времето, за което набелязваме нещо за снимка и натискаме бутона за снимане.
      Друг много важен момент при снимането с мобилен апарат е бързината за стартиране на камерата, като тук тази стойност е сведена до 0,6 секунди. В комбинация с хибридния предикативен фокус, това прави възможно заснемането на нещо, което преминава покрай вас в рамките на секунди. Или улавянето на обект, който сменя постоянно посоката си на движение.

Какво на практика представлява снимането с новия предикативен хибриден автофокус? В кои ситуации можем да го ползваме?
      По време на теста, който направихме с моделите на Sony, изпаднахме в не малко ситуации, в които бързината на авто-фокуса се оказа решаваща за хубавите снимки.
      Новата технология е наистина от водещо значение, когато искате да снимате движещи се обекти – по време на спортно събитие, състезание с коли или на концерт, когато изпълнителят постоянно се движи по сцената, а вие го снимате отдалеч при доста слаба светлина.
      Интересен е и опитът на бразилския фотограф Рафаел Мантесо, който прави серия впечатляващи снимки на любимите си кучета, използвайки именно хибридния автофокус на своя смартфон Xperia X. И наистина – една от идеалните ситуации, в която може да разберете с какво е по-добра камерата на Sony спрямо другите на пазара, е при снимането на сладки домашни любимци или малки деца. Ако сте се опитвали някога да направите подобен кадър - от собствен опит, знаете че той става веднъж на десет пъти. Сега с проследяващите и предсказващи движението технологии в новите камери Sony, резултатите са тъкмо обратни – по-скоро са рядкост снимките, които не излизат на фокус.
      Новите модели на Xperia
      Xperia X Performance

Съвсем естествено най-добре представени предимствата на новата камера може да се види във флагмана Xperia X Performance.
      Топ моделът в серията определено е един от най-добрите камерафони на пазара и не случайно бе отличен наскоро за това от независимия бенчмарк DxOMark. Оценката всъщност не е никак изненадваща, не само защото вече имахме възможност да изпробваме качествата на камерата и в наш тест, а просто защото Sony е една от компаниите, които поставят особено ударение върху възможностите на камерата при смартфоните, а и имат собствен индустриален капацитет в това отношение.
      Според DxOMark висока оценка получава възможността на Xperia X Performance да прави снимки при добра светлина навън, както и при по-слаба светлина на закрито. Високо оценени са и контрастът и динамичността на кадрите, 1080р видеото, както и авто-фокуса и стабилизацията.
      Най-яркото предимство на Xperia X Performance е именно новата, водеща по бързина и функционалности камера, разполагаща с най-добрите фотографски технологии на Sony. Тя е 23-мегапикселова и предлага светкавично време за реакция, подобрен интелигентен фокус и нова, изключително адаптивна скорост на затвора, благодарение на която се получават по-ясни и детайлни снимки и при най-неблагоприятни условия за снимане. Моделът работи с чипсет Qualcomm MSM8996 Snapdragon 820 с 64-битова архитектура, четири Qualcomm Kryo процесорни ядра с тактова честота до 2,2 GHz и графичен ускорител Qualcomm Adreno 530. 
      Xperia X Performance прави впечатление и със своя ярък 5-инчов IPS TRILUMINOS дисплей. Моделът разполага с 3 GB оперативна памет, 32 GB разширяема постоянна памет, както и възможност за добавяне на до 200 GB microSD карта. Устройството работи под управлението на операционната система Android 6.0 Marshmallow, а захранването се осъществява от акумулаторна батерия с капацитет 2700 mAh. Габаритните размери са 143,7 x 70,5 x 8,6 милиметра при тегло 165 грама. Акцентът с камерата може да бъде използван и при основния модел от серията, който е на по-достъпна цена
      Xperia X
      И този модел разполага с  въпросната 23-мегапикселова камера,  Qualcomm MSM8956 Snapdragon 650 процесор, чиято работа се допълва от 3 GB RAM и екран с 1920х1080 точки резолюция, който покрива 140% от цветовата гама sRGB. Дисплеят има 600 кандела яркост и е подкрепен от технологиите TRILUMINOS и X-Reality на Sony.
      Акцентът в новата Х серия смартфони на Sony обаче пада и върху батериите, които също са много важни за любителите на снимки. Те могат да работят по-дълго с едно зареждане с наличната системата за смарт управление на батерията, както и благодарение на технологията Qnovo Adaptive Charging ,позволяваща по-дълъг живот и повече зареждания преди батерията да започне да губи от възможностите си.
      Останалите модели от серията – Xperia XA и много интересният Xperia XA Ultra, на който имате възможност да прочетете подробно ревю, също разполагат с камери, оборудвани с много подобен на хибридния предактивен автофокус, така че с тях също със сигурност ще можете да се радвате на хубави снимки, дори на обекти в движение.

Серията Xperia X от Sony, първоначално представена от три модела и в последствие допълнена от още един, на практика предлага устройства от среден и висок клас, притежаващи интересни характеристики на камерата, които няма как да не отличим. Свидетели сме на подобрения в батериите и енергопотреблението, както и в дизайна, който макар и нещо субективно, най-вероятно ще се хареса на голяма част от хората.
    • от vlado39
      Наскоро се навършиха 3 години от както съм със Sony Xperia E. Телефонът има слаби параметри, но не са ми необходими по-добри.
      В последно време имам проблем с алармата. Нагласям я за даден час и го оставям. Часът минава, но алармата не се включва. Като го светна ми показва часът на последното ползване за секунда и след това веднага се сменя с текущия час и алармата започва да звъни. Въпреки, че е нагласена примерно за 7 часа, ако го светна в 7 и 20 - ще започне да звъни с текст "Аларма 7:20" ... Също така ми се е случвало да ми изпише "Нагласена аларма за 7:00" и секунда по-късно да изчезне. Сякаш съм я изключил ръчно ...
      Преди 2 седмици когато стана, върнах телефона в начално състояние и проблемът изчезна, но сега отново същата работа. Не мисля през седмица-две да го правя постоянно, докато един ден не го ударя в земята.
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.