Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Имам следния проблем с посочения от мен модел рутер на основния компютър имам интернет а на останалите устройства нямам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблемът кабелен или безжичен е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам следния проблем с посочения от мен модел рутер на основния компютър имам интернет а на останалите устройства нямам.

Не е зле първо да му качиш най-новия фърмуер и тогава да разкажеш какво се случва. Със заводския, радиото често изключва...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е зле първо да му качиш най-новия фърмуер и тогава да разкажеш какво се случва. Със заводския, радиото често изключва...

Не е гарантирано , че проблема така ще се отсрани . Аз съм с 740 N и откакто съм го купил от тогава е с заводския фирм . По скоро автора на темата трябваше да каже къде на другите устройства се наблюдава  при кабелен или безжичен . Ако е безжичен да изтегли точните драйвери от сайта на tp link .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е гарантирано , че проблема така ще се отсрани . Аз съм с 740 N и откакто съм го купил от тогава е с заводския фирм . По скоро автора на темата трябваше да каже къде на другите устройства се наблюдава  при кабелен или безжичен . Ако е безжичен да изтегли точните драйвери от сайта на tp link .

Ясно, че не е гарантирано, но вече няколко рутера от моделите 841 и 940 ми попадат и все с подобен проблем, който се решава именно с ъпдейт на фърмуера... Ако е до драйвър, автора ще каже, но вероятно е пробвал и с телефон...

Редактирано от pataran (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно, че не е гарантирано, но вече няколко рутера от моделите 841 и 940 ми попадат и все с подобен проблем, който се решава именно с ъпдейт на фърмуера... Ако е до драйвър, автора ще каже, но вероятно е пробвал и с телефон...

Мислиш, ли че при така написаната тема, автора би казал нещо, което има значение???

Това, което може да се каже по темата е:

Автора да види какви са настройките на компютъра, който има Интернет и да ги сложи на другите.

Редактирано от supervas (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мислиш, ли че при така написаната тема, автора би казал нещо, което има значение???

Автора търси помощ и съдействие, така че ако иска да му се помогне ще трябва да каже това, за което го питат колегите. 

Друг вариант е да си извика човек, да му направи настройките срещу заплащане и проблема му ще е решен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На първо четене изглежда добре темата, в смисъл че не успява да се свърже безжично... не дава подробности, но по-странното е, че не участва в дебата... което пък в този форум не е рядкост...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На второ четене:

На основния компютър има нет - стационарна машина с LAN свързаност

На останалите устройства няма - тия устройства са безжично свързани

Изводи:

1. Спряна wireless функционалност на рутъра - влиза се в настройките на рутъра и се включва wireless.

2. Силно смущение на работния канал - анализира се обхвата и се избира по-малко "населен" канал.

3. Дефектирал wireless модул на рутъра - в сервиз.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На второ четене:

На основния компютър има нет - стационарна машина с LAN свързаност

На останалите устройства няма - тия устройства са безжично свързани

Изводи:

1. Спряна wireless функционалност на рутъра - влиза се в настройките на рутъра и се включва wireless.

2. Силно смущение на работния канал - анализира се обхвата и се избира по-малко "населен" канал.

3. Дефектирал wireless модул на рутъра - в сервиз.

4. Неподдържан безжиен стандарт на останалите устройства.

5. Проблем с криптирането

6. забрана на безжината свързаност.

7. спрени важни услуги отговарящи за свързаността.

8. скрита мрежа.

9. ръчно задаване на настройки (няма DHCP).

и т.н.

И това ако говориме за безжина свързаност. А само предполагаме...

Без да чакаме какъвто и да е отговор, може да се даде съвет да се препишат работещите настройки на другите устройства.

Ако така не стане, автора ще каже нещо, евентуално...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

4. Неподдържан безжиен стандарт на останалите устройства.- и всички устройства ли?

5. Проблем с криптирането - и всички устройства ли?

6. забрана на безжината свързаност.  - вж. т.1 по-горе

7. спрени важни услуги отговарящи за свързаността. - на Android устройства?

8. скрита мрежа.

9. ръчно задаване на настройки (няма DHCP).

и т.н.

И това ако говориме за безжина свързаност. А само предполагаме...

Без да чакаме какъвто и да е отговор, може да се даде съвет да се препишат работещите настройки на другите устройства.

Ако така не стане, автора ще каже нещо, евентуално...

А, стига спам, де!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблемът кабелен или безжичен е?

Проблемът ми е безжичен. На телефона нямам интернет докато на лаптопа който е основен компютър има когато е безжичен и кабелен

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не разбрах - на лаптопа има и кабелен и безжичен интернет, да? А на телефона - не? А телефонът вижда ли мрежата на рутъра? С каква операционна система е рутърът?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблемът ми е безжичен. На телефона нямам интернет докато на лаптопа който е основен компютър има когато е безжичен и кабелен

изтрий(забрави) мрежата и после пак се свържи.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Пиша в темата понеже имам сходен проблем. Ползвам интернет доставчик Виваком и рутер  TP Link740N. Ползвам лаптоп и основно работя с безжична връзка. Всичко бе Ок, докато съпругът ми не си дойде със служебния нов лаптоп Lenovo ThinkPad с включен WiFi. Интерент връзката се загуби и на двата компютъра. Рестартирахме рутера - проработи, но съвсем за кратко, след което връзката отново се блокира и на двата компютъра. Последва ново рестартиране на рутера и рестартиране на компютъра.

След умуване, стигнахме до извода, че има нещо в настройките на рутера, което по някакъв начин блокира връзката. След като се изключи WiFi - то на единия компютър без значение кой е - всичко е Ок. Тоест когато има само един потребител на безжичната връзка - няма проблем, но включи ли се WiFi на друг компютър - връзката се блокира и на двата.

Имахме същия проблем и с доставчик Булсатком и със същия модел рутер. Тогава сменяхме рутера два пъти и правихме диагностика на лаптопа. Викахме "специалистите" няколкократно- и след многото опити, последният екип - реши проблема като премахна паролата на интернета - за да може и двата компютъра да ползват интернет връзка.

И понеже проблема е напълно идентичен и се повтаря - нямам мотив да се обръщам за решение към интернет доставчика.

Чесно казано нищо не разбирам отнастройки на безжични възки. Четох почти всичко във форумите, но не можах да намеря отговора, възможно е - да е там и да не го разбирам.

Ще съм Ви благодарна да ми подскажете някакво решение - /не изключвам  и това да ми подскажете, кои са специалистите вещи в областта и и по кои критерии да ги открия/.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравка Бонева Иванова,направете хард ресет на рутера - до буксата за захранването има малка дупка.натиснете с нещо тънко(не остро) и задръжте 30 сек.,както е натиснато изключете рутера за 30 сек.,включете го и задръжте ресета за 30 сек.разбира се това ще нулира настройките на създадената wi fi мрежа.

Редактирано от emil644466 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.