Премини към съдържанието
Малкия стар войник

Проблем с инсталиране на Уиндоус на нов лаптоп?

Препоръчан отговор

Здравейте,преди малко си купих нов лаптоп,но не дава да му инсталирам Уиндоус. Когато поставя диска,натискам Ф2/Ф4/Ф8/Ф12 , но без резултат....?

P_20150930_152555.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да влезеш в bios и да избереш като First Boot Device DVD устройството. Ако не става с бутоните Del,F2,F10 пробвай комбинацията Fn+F2 или Fn+F10. Няма как да не може да влезеш в bios.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ситурен ли си, че диска е ОК. Пробва ли го на друга машина? А с флашка що не пробваш?

Пишеш "натискам Ф2/Ф4/Ф8/Ф12" - а Esc или Del?

Марка и модел на лаптопа?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нестава и тази комбинация...? След като поставя Уиндоус диска ми излиза това

P_20150930_153826.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В моята кристална сфера пише, че си си купил лаптоп с FreeDOS, а искаш да инсталираш Windows 7. Ако в BIOS не се забрани Legacy boot и да се забрани secure boot  инсталаторът на Windows 7 няма да тръгне.

Не беше зле да споделиш и точен модел на лаптопа. Възможно е да иска ъпдейт на BIOS за да се разрешат тия фумкции.

Тук във форума е писано поне 5 пъти по въпроса. Форумът има търсачка за целтта!

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Версия на BIOS?

Хм, оказва се, че това е стар модел - в сайта последно поддържаната версия на ос  е  Vista:

http://support.asus.com/download.aspx?SLanguage=en&p=3&m=F5SL&hashedid=TvXKPpwxt2K6algP

За да избереш първо зареждащо устройство натисни Esc при стартирането.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В моята кристална сфера пише ...

нИдей лъга - пише го на картинката, не в топката ти. За другото съм съгласен.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Деда знам версията на Биос-а, диска които е в машината е работещ. Вчера инсталирах на един фриенд 7-цата, всичко с диска си е окей. Ще стане ли или да го карам в сервиз....?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Твоят клавииш е Esc. Пробвай отново - ще се появи меню за избор на устройство за зареждане.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Натискам ЕСК,но пак нищо нестава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не става и тази комбинация...?

Имах предвид - или Esc, или Del - не комбинация.

Твоят клавииш е Esc. Пробвай отново - ще се появи меню за избор на устройство за зареждане.

... но е важно натискането на клавиша да стане веднага след другия, за стартиране на лаптопа (след светването на и-Диодчетата). Ако се забавиш и той започва да зарежда FreeDOS-а.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай комбинацията CTRL+ESC+F1 или CTRL+ESC+F2

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стана само с ESC, уиндоус-а е инсталиран,но сега нема нет? Пробвах с драйвърите,които са с лаптопа,но не искат ае инсталират... Та сега проблема е с нета. Не иска да намира мрежи, а долу само стои червения "Х".

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отвори си "девайс менажера". Разгъни го така, че да се виждат ( ! - чуденките на всичките драйвери на устройствата) за да ти се каже кои липсват и кои не.Направи една или няколко снимки на девайс менажера и ще се спестят питанията за всичко. Трябва бързо да се сещаш за тези неща.  Все едно е сега, аз да те попитам в момента с какво съм облечен. Можеш ли позна? Даваш подробна информация и хората ще те ръководят докато направиш цялостна инсталация. И когато се налага да правиш преинсталация е много желателно в някаква папка или на флашка да си подготвиш всичко необходимо за пълното преинсталиране на дадена машина. Защото само след час, питането ще ти е по друг въпрос.Честито и успех от мен.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отвори си "девайс менажера". Разгъни го така, че да се виждат ( ! - чуденките на всичките драйвери на устройствата) за да ти се каже кои липсват и кои не.Направи една или няколко снимки на девайс менажера и ще се спестят питанията за всичко. Трябва бързо да се сещаш за тези неща.  Все едно е сега, аз да те попитам в момента с какво съм облечен. Можеш ли позна? Даваш подробна информация и хората ще те ръководят докато направиш цялостна инсталация. И когато се налага да правиш преинсталация е много желателно в някаква папка или на флашка да си подготвиш всичко необходимо за пълното преинсталиране на дадена машина. Защото само след час, питането ще ти е по друг въпрос.Честито и успех от мен.

Аз дори не мислих, че ще купя нещо. Просто един приятел, искаше да му помогна да си вземе телевизор, видях лаптоп-а и го взех. Всичко стана за 5 мин, сега си блъскам главата.... утре ще дам снимката

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това, което си написал, няма нищо общо с темата. Придържай се към нея!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.3dpchip.com/3dpchip/3dp/net_down_bg.php
Тегли на друг комп, стартирай на твоя и си ти.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.