Премини към съдържанието
XxeoN

Проблем със трансфер на данни.

Препоръчан отговор

Здравейте.

Имам следния проблем.Преди да ъпгрейдна до уиндолс 10,бях със осмицата,тогава на флашката през usb 3 порта свалях със близо 35-40 мб,на SD картата също,след като сложих десятката трансфера падна до 4-5мб/сек.На какво може да се дължи това?Във биоса нямам опция за разпознаване на по-стари модели флаш памети,за да я забраня,а usb 3 трансфера ми е включен.Опитах и от настройките на самата памет,като включих по-добрата производителност и позволих кеширането при записване,но ефект така и няма...Последно когато свалях имам спомени че бях на осмицата още и тогава сваляше доста прилично.Възможно ли е да се дължи на някоя програма?И не,проблема не е в флаш паметта или във  SD картата,пробвал съм и със други.Лаптопа е нов,на има няма един месец.

Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирани ли са драйверите на чипсета и тези за USB 3.0?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Деинсталирай от диспечера на задачи драйвъра на USB Host Controller-ите без да се маркира изтриване на файловете. Рестарт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да драйверите са инсталирани,до @ExaFlop от диспечера на устройствата или от диспечера на задачите да махна драйверите на usb host-а,защото ако е от диспечера на устройствата опитвах,стигнах до там че ми отказа и мишката и тъч пада :D ..Друго не ми идва в главата на какво може да се дължи този проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От диспечера на устройства (devmgmt.msc)! Може да превключиш преди това изгледа да е по свързаност. И така да се ориентираш по USB пиктограмите.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От изгледа за свързаност виждам въпросната памет,ако деинсталирам драйверите изчезва като устройство.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Деинста;ираш USB Host и рестартираш компютъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След рестарта драйверите пак са си там и ефекта е нулев или аз правя нещо грешно. Pic

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А пробва ли тази фпашка на друг компютър дали всичко е наред с нея. Да не се окаже, че тя си е заминала или че проблема е в нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След рестарта драйверите пак са си там и ефекта е нулев или аз правя нещо грешно. Pic

Това е идеята - ако е имало повредени ключове в регистрите за драйвърите да се поправят ре инсталирайки драйвърите за USB

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах със 3 различни флашки и две различни сд карти.На другият ми лаптоп този проблем го няма,на компютъра няма да коментирам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А в BIOS разрешени ли са настройките за USB устройствата? Де що е USB в BIOS - Enable.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направи проверка на системните файлове:

Start->Search->напиши:

cmd

и като се появи черната иконка, щракни с десен бутон по нея. Избери Run as administrator. Като се отвори черният прозорец, напиши в него:

sfc /scannow

Като свърши проверката, копирай текста на съобщението и го постави тук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows Resource Protection found corrupt files but was unable to fix some
of them. Details are included in the CBS.Log windir\Logs\CBS\CBS.log. For
example C:\Windows\Logs\CBS\CBS.log. Note that logging is currently not
supported in offline servicing scenarios.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.sysnative.com/forums/windows-update/12189-sfcfix-exe-zip.html

Изтегли, разархивирай, щракни с десен бутон по sfcfix.exe и избери Run as administrator. Следвай указанията - те са оббщо да се натиска произволен клавиш. Подготви си и диска(флашката) с Windows инсталатора

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как да го разбирам това? Писал си преди 10-ина минути за проблем при проверката!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че нямам windows-a на външен носител,ъпргрейднат е от 8.Тоест имам само осмицата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз писах, че може да се наложи, но не е задължително да го иска. Това зависиу от естеството на проблемите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз писах, че може да се наложи, но не е задължително да го иска. Това зависиу от естеството на проблемите.

Нека ползва DISM, няма да му трябва инсталационната медия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още не съм пробвал това с програмата,но забелязах че когато свалям от преносимата памет на компютъра свалям със 40мб,а качвам със 4-5мб...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нормално е да има разлика в скоростта на четене и на запис от/на флашката

Нека ползва DISM, няма да му трябва инсталационната медия.

Сори, ама на това му се вика "Оф! Аман от знаещи!"

Първо: За пореден път ще напише, че МОЖЕ!!! НО НЕ Е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО! да търси инсталационна медия. sfcfix скриптът е достатъчно интелигентен да ползва DISM, но понякога му е нужен "свеж" източник (на DISM му се указва местоположение на източника (пример:Dism /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth /source:wim:E:\sources\install.wim:1)

Аре, стига сте писали, колкото да се намирате в приказката!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нормално е да има разлика в скоростта на четене и на запис от/на флашката

Сори, ама на това му се вика "Оф! Аман от знаещи!"

Първо: За пореден път ще напише, че МОЖЕ!!! НО НЕ Е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО! да търси инсталационна медия. sfcfix скриптът е достатъчно интелигентен да ползва DISM, но понякога му е нужен "свеж" източник (на DISM му се указва местоположение на източника (пример:Dism /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth /source:wim:E:\sources\install.wim:1)

Аре, стига сте писали, колкото да се намирате в приказката!

Аз те виждам че си чувствителен, затова и не му казах направо какво да направи ми ти дадох възможност ти да го направиш та да се чувстваш the boss. Тоя sfcfix.exe не е скрипт а конзолно приложение, скрипт се прави към него ако е нужно да му се дадат инструкции. И няма никаква документация това приложение, ти къде намери тоя пример дето си го дал?

Всяко свястно написано конзолно приложение реагира на някой от аргументите -help, -h, /help, или /?, това приложение направо стартира без да ти даде възможност да излезеш от него. Можеш да пробваш sfcfix -help или което искаш приложение на sysinternals, примерно psexec -help. Внимавайте какви акъли давате на потребителите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Иииихааа, с какво някой от коментарите ти (не само в тая тема), показващи коолко мно'о знаеш, е бил полезен на питащия? Те обикновено звучат така: "аз знам едно нещо, което всички го знаят".

Тук съм, за да съм конкретно полезен, където знам, че мога да съм такъв и се включвам, само ако знам, че мога да свърша нещо конкретно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.