Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, имам аналогов тв тунер AverTV GO OO7 включен към кабелна телевизия и на всички канали дава бели вертикални линии и картината се усуква, а като включа видеокасетофона си дава идеално.Някакви идеи защо се случва така?
Пробвах със друг тунер проблем нямаше картината беше без черти и др.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо за драйвъра, за операционната система?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо за драйвъра, за операционната система?

.....допълвам - и за стандартите които са за този модел  " AverTV GO OO7" Едва ли някой ще си играе да ги търси из интернет.

Погледнете какво сте написал:   "аналогов тв тунер AverTV GO OO7" Аналогова телевизия вече няма в България. Затова Ви питах за стандартите на тунера - B; G; D и т.н.

Пробвал сте с друг тунер, но не сте му написал модела, приятел. Не вярвам да е същият модел, като посоченият.

Драги  ExaFlop! Постът ми не е насочен към Вашата особа - само съм Ви допълнил.

Редактирано от ПОТРЕБИТЕЛ 65 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За възможните проблеми, респ. решения за СЪЩИЯ въпрос в един друг сайт съм пост-нал отговор.  Колега LZ4JW - още има в БГ аналогова ТВ... по кабеларките. Даже "цифрови" канали (пре-де- кодирани аналогови), нямат нищо общо с цифровата ТВ, освен че смешкаларките карат клиентите да взимат/купуват кабелни декодери за да гледат аналогови канали през "цифров" декодер... знаеш за какво иде реч?

В това отношение колегата ExaFlop правилно пита, не го настъпвай толкова - в частност и Аз на дъртото ПЦ имам няколко тунера... има значение ОС и драйвер...

Освен за едни руски тунери, де :) - те си имат поддръжка от 2004 г. до WIN 10, от първия до последните модели. Руска им работа?;)

Така че, с Авер-чето още може да се гледа аналогова кабелна, НЕкодирана (да не правя реклама на моя доставчик). Проблемът е решим. Жокери: FLY2000TV, F.A.Q. за Behold TV.

Редактирано от thebest (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 44 минути, thebest написа:

За възможните проблеми, респ. решения за СЪЩИЯ въпрос в един друг сайт съм пост-нал отговор.  Колега LZ4JW - още има в БГ аналогова ТВ... по кабеларките. Даже "цифрови" канали (пре-де- кодирани аналогови), нямат нищо общо с цифровата ТВ, освен че смешкаларките карат клиентите да взимат/купуват кабелни декодери за да гледат аналогови канали през "цифров" декодер... знаеш за какво иде реч?

В това отношение колегата ExaFlop правилно пита, не го настъпвай толкова - в частност и Аз на дъртото ПЦ имам няколко тунера... има значение ОС и драйвер...

Освен за едни руски тунери, де :) - те си имат поддръжка от 2004 г. до WIN 10, от първия до последните модели. Руска им работа?;)

Така че, с Авер-чето още може да се гледа аналогова кабелна, НЕкодирана (да не правя реклама на моя доставчик). Проблемът е решим. Жокери: FLY2000TV, F.A.Q. за Behold TV.

Я погледни тук какво съм му написал !

" Драги  ExaFlop! Постът ми не е насочен към Вашата особа - само съм Ви допълнил. " Къде виждаш да съм го "настъпал" и то точно него?

Забравих да допълня, че аз не ходя да чета постове по сайтовете и да ги ползвам след това в този форум като "мои". Обикновено пиша или отговарям на такива въпроси, които ги разбирам и имам опит. Нали не си забелязвал да съм "сглобявал компютърна конфигурация" на някой от форума? Нищо лично и нека се уважаваме подобаващо.

Редактирано от ПОТРЕБИТЕЛ 65 (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, ПОТРЕБИТЕЛ 65 написа:

Я погледни тук какво съм му написал !

" Драги  ExaFlop! Постът ми не е насочен към Вашата особа - само съм Ви допълнил. " Къде виждаш да съм го "настъпал" и то точно него?

Еее, де! Не Съм искал да те засягам,чадо Мое - сооооори. Ама пустият му БГ език, понеже в поста идеше реч за "мръсни" думички като драйвер, ОС, B; G; D и т.н... не се коси де! Важното е да помогнем на човека?

Наздравееее!!!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма проблем. На никого не съм обиден. Важното е да помогнем с каквото можем на тези, които се интересуват. Поздрави на София и на цялото ти семейство от мен!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, ПОТРЕБИТЕЛ 65 написа:

Няма проблем. На никого не съм обиден. Важното е да помогнем с каквото можем на тези, които се интересуват. Поздрави на София и на цялото ти семейство от мен!

Благодаря, да ти се връща! Малко уточнение - Аз също "не ходя да чета постове по сайтовете и да ги ползвам след това в този форум като "мои". От месеци не бях влизал в "този" и "онзи" сайтове, та видях по стечение на обстоятелствата, че иде реч за един и същи проблем, човекът явно наред пита. Та отговорът в "онзи" сайт си е мой, няма да го поствам тук, колегата ще го види? Линк - на лични, не Ми е необходима реклама, плюс това не Съм уверен докъде се простира собственото Ми ниво на некомпетентност...

Също така поздрави на древната столица, разбира се - и на цялото ти семейство!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от stranger1
      Здравейте, мисля скоро да си взема това устройство: AVerMedia AverTV Volar Green HD A835. Доколкото разбрах може да се гледа и записва телевизия на компютъра с него. Ако не е добър избор можете ли да ми препоръчате нещо на цена 50-60лв.

• от Joke3a
      Здравейте хора след преинсталация на компютъра ми pci-e слота спря да работи . Пробвах всичко почти което видях в нета,инсталирал съм драйверите на дъното и всичко . Прикачвам ви снимка за да видите какво пише в manage-мента ... Благодаря на всички , който се опитат да помогнат . 

• от Sceep
      Привет на всички.
      Предстои смяна на телевизора в хола. Насочил съм се към 55'' като бюджета е до 2000лв.
      Не робувам на марки. Изобщо не държа да е смарт, 3D и т.н. Така или иначе главно за HD канали ще се ползва и гледане от USB или външен media player. Разглеждах и 60'' но с този бюджет предполагам ще взема най-ниското възможно. Така че май по-добре да е 55''.
      Благодаря предварително на отзовалите се с насоки и предложения.
      Поздрави
    • от kaldatausername
      PALIT GeForce® GT 720 (2048MB DDR3)
      Bus Support PCI-E 2.0 x 8 - това е в описанието на видео картата, до колкото знам това е информация за слота.
      И аз искам да попитам тъй, като съм новак в тази област :
      Моето дънно има : 
      1 x PCI Express x16 slot
      1 x PCI Express x1 slot
      2 x PCI slots
      И сега да попитам онази видео карта е с PCI-E x 8, а аз нямам PCI-E x 8 това някакъв проблем ми е ?
      И възможно ли е видео картата да не тръгне на моето дънно ?

А ето го и дънното ми : N68-S

Искам да знам те биха били съвместими и би трябвало всичко да е наред ?
    • от Phoenix.bg
      Здравейте хора!
      Забелязах, че има потребност от достъпен EPG за българските и чуждестранни TV канали във XMLTV формат. Това е форматът, който използват Enigma приемниците, MythTV, Tvheadend, IPTV Simple и други ТВ приложения или STB устройства. В момента огромен екип от цели двама човека работи по този амбициозен проект.
      Посетете една от двете посочени страници за да видите кои канали покрива към момента (скоро ще добавим и още)> http://xmltv.heliohost.org или http://egptest.coolpage.biz  На тези адреси ще намерите също линка за сваляне на файла и удобен генератор на примерна плейлиста (съобразена с покриваните канали). Молим ви, ако разполагате с някакъв платен хостинг да ни заделите няколко мегабайта местенце за да гарантираме стабилността на услугата (пишете на лични съобщения).

Въпроси и отговори:

В какъв формат е предлаганото EPG?
      XMLTV - индустриално приет формат за програмен справочник;

В кои програми мога да го ползвам?
      В тези, които поддържат XMLTV формат за EPG. Файла, който се изтегля от download линка е предварително компресиран с GZip - такава е практиката и при останалите разпространители на EPG. Ако се налага, можете предварително да го декомпресирате преди употреба.

Кои канали са включени?
      Единствения актуален списък ще откриете на официалната страница ТУК или ТУК.

EPG добре, генерира също и плейлиста, ама тя е празна! Къде са стрийминг линковете на телевизиите?
      Ние предлагаме единствено програмния справочник, нищо друго!

Плейлистата, която се генерира на сайта с кой софтуер е съвместима?
      PVR IPTV Simple Client за Kodi Entertainment Center. Може спокойно да я адаптирате за други плейъри или STB устройства (пишете ни, ще ви помогнем).

Ами логота на каналите поддържате ли?
      За някои канали поддържаме показване на лого директно от EPG-то, а за други не. Също така за някои поддържаме обложки на отделните предавания, освен самото описание. Можете да си зареждате логотата локално от някаква ваша директория, като имената на самите изображения трябва да посочите в tvg-logo="канал.png" таговете на плейлистата. Изображенията с по-висока резолюция от 250x250 могат да причинят забавяне (лаг) при по-слаби STB устройства или компютри! Добро място за търсене на лога е сайта lyngsat-logo.com както и Google разбира се.

Може ли да включите канал Х в EPG системата?
      Ще проверим дали разполагаме с източник на разписание за него и ще ви уведомим след това.

Имам проблем с канал Х - за някои часове, няма посочено никакво разписание, а канала си върви?
      Кажете ни кой е канала и ще направим проверка.

Не ми работи линка за сваляне на EPG! Какво да правя?
      Пробвайте отново! Дизайна на системата е такъв, че евентуалните проблеми не се задържат за дълго Шегата настрана, но това е малко вероятно да се случи. Винаги можете да опитате и с резервния линк - посочете с мишката основния линк в сайта и ще видите резервния. Без значение кой от двата използвате, свалянето протича по същия начин.

Антивирусната/Защитната стена засича свалянето като опасно! Да ни заразите ли искате?
      Първо нашите съболезнования (за потребителите на OS Windows). Второ, това е false positive на вашата защитна система. Файла, който се изтегля от нас е компресиран текстов файл, нищо повече.
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.