Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!Понеже ми се налага спешно(до няколко дни)да закупя монитор,но в момента не мога да отделя повече от 150-160лв и ми е ясно,че за тези пари не мога да закупя нещо ново и качествено,се насочих към монитор втора употреба,като предполагам,че за тези пари може да се вземе нещо горе-долу качествено и да може да изкара 2-3 год.Та въпроса ми е относно този монитор:http://www.marmaxcomputers.com/img/180615122725UltraSharp2007FP_EN.pdfот тук:http://www.marmaxcomputers.com/products.aspx?vid=2Доколкото видях е с ips матрица и е с 2год.гаранция,което е много рядко за монитори втора употреба.Прочетох и добри отзиви за този модел на Dell.Разбира се приемам и други предложения,благодаря предварително.

Редактирано от Слави Маринов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.kvantservice.com/LCD_Monitori_detaili/Artikul_8503_ZR22w.html ето го твоят монитор

Редактирано от gogonandio (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, добър е,но пропуснах да спомена ,че предпочитам 4:3 или 5:4 стандарт.Не играя игри и филми рядко гледам и някак не мога да свикна с тези широкоекранни модели.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

нов монитор - да не се счита за реклама на фирмата - просто показвам ,че може да се вземе и нов монитор с гаранция, а не втора ръка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То,че може ми е ясно,но за тези пари са монитори с много ниско качество откъм матрица,ъгъл на видимост,яркост и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, ако позволите ще се включа в темата, тъй като  и аз, като автора й реших да си купя монитор втора ръка.

И аз се чудя как мармакс даваат 2 години гаранция, но не знам дали някой е купувал от там техника, ако може да сподели, защото и на мен ми звучи примамливо.

А каква е разликата от Динамичен контраст и този, който е обикновен?

И ТН матрица и S-IPS е за предпочитане?

До сега разглеждах монитори втора ръка в нета и попаднах и аз на един дел, който ме заинтригува =>

Dell UltraSharp 2208WFP

Редактирано от dragonaz (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като гледам в този сайт не дават никаква гаранция(7 дни са без значение).Повечето дават поне 6 месеца,което все пак си е нещо.........Мониторите на Dell от тази серия(ultrasharp) са добри.Иначе разликата между TN и IPS матрица е голяма,в нета има доста неща на тази тема..........ips матрицата е по-добра и щади очите.И на мен ми е малко подозрителен този сайт(мармакс)с тези 2 год гаранция за монитори втора употреба..........не знам какво да правя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз сега ще им се обадя на маркамкс и ще ги попитам.

Даже възнамерявам да ида на място.

Ще ти кажа повече след като се чуя с тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като гледам в този сайт не дават никаква гаранция(7 дни са без значение).Повечето дават поне 6 месеца,което все пак си е нещо.........Мониторите на Dell от тази серия(ultrasharp) са добри.Иначе разликата между TN и IPS матрица е голяма,в нета има доста неща на тази тема..........ips матрицата е по-добра и щади очите.И на мен ми е малко подозрителен този сайт(мармакс)с тези 2 год гаранция за монитори втора употреба..........не знам какво да правя.

20" HP LP2065 Тези са по-добри от Делл-а надолу на страницата 145 лв. Би трябвало да са с 12 месеца гаранция. Добре е да провериш в какво състояние са.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

20" HP LP2065 Тези са по-добри от Делл-а надолу на страницата 145 лв. Би трябвало да са с 12 месеца гаранция. Добре е да провериш в какво състояние са.

А какво ще кажеш за тези варианти

Модел: 22"   NEC MultiSync EA222WMe дават 1 година гаранция
Работна резолюция :1680x1050
Яркост :250 cd/m2 
Контраст :1000:1 Динам. контраст: 30'000:1
Време за реакция : 5ms 
Големина на точката : 0.282mm 
Вид на матрицата : TN    

135лв

21" NEC Multisync 2170nx, 1600x1200, 1000:1, 300cd/m2, 8ms; VGA, DVI;21" NEC Multisync 2170nx, 1600x1200, 1000:1, 300cd/m2, 8ms; VGA, DVI;

Тука му дават 2 години гаранция! 

129 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вторият с PVA дисплейя си заслужава- стига да е в добро състояние. По принцип е добре да се избягва TN панела при положение, че може да се купи VA или IPS. Освен, ако не те блазни повече 16:10 форматът, направило ли ти е впвчатление, че първият е струвал 339 долара, а вторият 810 евро. Първият разбира се е по-нов модели се предполага, че е по-малко използван, но това не винаги е така.

Редактирано от spielberg (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вторият с PVA дисплейя си заслужава- стига да е в добро състояние. По принцип е добре да се избягва TN панела при положение, че може да се купи VA или IPS. Освен, ако не те блазни повече 16:10 формата, направило ли ти е впвчатление, че първият е струвал 339 долара, а вторият 810 евро. Първият разбира се е по-нов модели се предполага, че е по-малко използван, но това не винаги е така.

Много благодаря!

Опитвах се да търся информация за това колко са стрували, но не знам защо не намерих.

Тоест да се спра на => 21" NEC Multisync 2170nx, 1600x1200, 1000:1, 300cd/m2, 8ms; VGA, DVI;21" NEC Multisync 2170nx, 1600x1200, 1000:1, 300cd/m2, 8ms; VGA, DVI;

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много благодаря!

Опитвах се да търся информация за това колко са стрували, но не знам защо не намерих.

Тоест да се спра на => 21" NEC Multisync 2170nx, 1600x1200, 1000:1, 300cd/m2, 8ms; VGA, DVI;21" NEC Multisync 2170nx, 1600x1200, 1000:1, 300cd/m2, 8ms; VGA, DVI;

Аз бих се спрял на него, но ти, ако имаш възможност го погледни как е на живо. Ето ти детайлно ревю NEC Multisync 2170nx

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А как да проверя в какво състояние са?С питане,или.........?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А как да проверя в какво състояние са?С питане,или.........?

Ако си от София отиди до офиса им, ако ти го пратят с куриер, предполагам ще ти го пуснат с преглед и тест, най-малкото при онлайн търговията имаш 14 дни по закон(май го промениха, преди беше 7 дни) в които можеш да върнеш продукта, все пак това е търговско дружество. Гледам, че когато има проблем го описват, може да ги питаш защо 2035 е на същата цена, това също е много добър модел, може да е в по-добро състояние. Винаги съществува някакъв риск при пазаруването втора ръка, но хората пък дават 12 месеца гаранция.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Veselin Mateev
      Здравейте, хора! От април месец имам компютър и искам да си свържа вторият мониотр който ползвах на лаптопът ми. Кабелът е ВГА, видео картата ми няма ВГА. Поради тази причина си купих преходник ДВИ-Д към ВГА. Пробрах се, пробвах го но не тръгна. Отидох смених го, пробвах новият и пак не тръгна. Някой може ли да ми каже каква може да е причината? 
      Благодаря предварително!
    • от RoSS7
      Колеги, здравейте,
      ще съм ви много благодарен ако някой ми обясни по-подробно какво трябва да направя. Попаднах на две подобни теми, но не успях да постигна никакъв резултат. Синът ми използва компютъра за игри, но по 1-2 часа на ден и през останалото време аз съм на него. Проблемът ми е следния. Винтелатора на процесора е много шумен, понякога се изключва за няколко секунди и компютъра почти не се чува как работи, но след това перката се завърта отново и направо откачам. Използвам компютъра за писане на документи, които изобщо не натоварват процесора, понякога чета някакви статии в интернет и искам да разбера възможно ли е да изключвам перката на процесора за определено време, защото съм сигурен, че не го натоварвам. Четох в нета, че може да се направи при определени градуси да се пуска и когато не се натоварва да се изключва. Моят се изключва за няколко секунди и ако мога да увелича тези секунди или да го направя да се включва само когато е необходимо ще бъде страхотно. На снимката съм описал всички части на компютъра и ще съм ви безкрайно благодарен ако ми помогнете. Мисля, че имам достатъчно винтелатори и докато аз го ползвам може да мина и без охладителя на процесора, но ако греша, моля поправете ме, защото не съм на Ти с компютрите, но ако ми обясните какво да направя ще се справя с малко помощ от приятел

• от NGbg
      Здравейте на всички! 
      Както забелязвате цените на видеокартите се повишиха сериозно в сравнение с цените на миналата година по това време. Компютърът ми е доста слаб, но за сметка на това съм хъврлила доста пари по ремонти и т.н. Именно заради това съм решила да си купя части и да си сглобя чисто нов. Избрала съм си вече дъно, процесор, рам, захранване, хард диск, кутия и охлаждане, но... ВИДЕОКАРТА - НЕ! ( Само съм се ориентирала към GTX 1060 3gb ) Според вас предстои ли спад в цените на видеокартите и като цяло заслужава ли си да дам парите сега или след около година?
    • от vankata4
      Здравейте! 
       Чудя се дали е възможно да си ъпгрейдна телефона(gt-i9301i), примерно да му сложа по-яка камера или по-як говорител? 

• от tigid
      Здравейте, днес събудих стария си компютър ( в момента използвам лаптоп ) и понеже не разбирам от компютърен хардуер се обръщам към вас..
      HDD-то по някаква причина издаваше кликащ звук постоянно, поради което го изчистих чрез cmd. След което инсталирах Win 7 през USB. Относно това искам да попитам какви драйвъри трябва да инсталирам?
      И втория ми въпрос се отнася за параметрите. Това е конфигурацията. Да попитам как евентуално мога да почва да го ъпгрейдвам, от къде да почна за да мога да разцъквам игрички, понеже не знам дали е заради липсващи драйвъри, но дори и браузърите са бавни. Благодаря ви! 
      ПС: Колкото до сглобяването на частите, уверен съм, че ще се справя, но понеже са чувствителна техника обмислям като ги взема евентуално да ги нося на някой да ги сглоби.
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.