Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!Понеже ми се налага спешно(до няколко дни)да закупя монитор,но в момента не мога да отделя повече от 150-160лв и ми е ясно,че за тези пари не мога да закупя нещо ново и качествено,се насочих към монитор втора употреба,като предполагам,че за тези пари може да се вземе нещо горе-долу качествено и да може да изкара 2-3 год.Та въпроса ми е относно този монитор:http://www.marmaxcomputers.com/img/180615122725UltraSharp2007FP_EN.pdfот тук:http://www.marmaxcomputers.com/products.aspx?vid=2Доколкото видях е с ips матрица и е с 2год.гаранция,което е много рядко за монитори втора употреба.Прочетох и добри отзиви за този модел на Dell.Разбира се приемам и други предложения,благодаря предварително.

Редактирано от Слави Маринов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.kvantservice.com/LCD_Monitori_detaili/Artikul_8503_ZR22w.html ето го твоят монитор

Редактирано от gogonandio (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, добър е,но пропуснах да спомена ,че предпочитам 4:3 или 5:4 стандарт.Не играя игри и филми рядко гледам и някак не мога да свикна с тези широкоекранни модели.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

нов монитор - да не се счита за реклама на фирмата - просто показвам ,че може да се вземе и нов монитор с гаранция, а не втора ръка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То,че може ми е ясно,но за тези пари са монитори с много ниско качество откъм матрица,ъгъл на видимост,яркост и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, ако позволите ще се включа в темата, тъй като  и аз, като автора й реших да си купя монитор втора ръка.

И аз се чудя как мармакс даваат 2 години гаранция, но не знам дали някой е купувал от там техника, ако може да сподели, защото и на мен ми звучи примамливо.

А каква е разликата от Динамичен контраст и този, който е обикновен?

И ТН матрица и S-IPS е за предпочитане?

До сега разглеждах монитори втора ръка в нета и попаднах и аз на един дел, който ме заинтригува =>

Dell UltraSharp 2208WFP

Редактирано от dragonaz (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като гледам в този сайт не дават никаква гаранция(7 дни са без значение).Повечето дават поне 6 месеца,което все пак си е нещо.........Мониторите на Dell от тази серия(ultrasharp) са добри.Иначе разликата между TN и IPS матрица е голяма,в нета има доста неща на тази тема..........ips матрицата е по-добра и щади очите.И на мен ми е малко подозрителен този сайт(мармакс)с тези 2 год гаранция за монитори втора употреба..........не знам какво да правя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз сега ще им се обадя на маркамкс и ще ги попитам.

Даже възнамерявам да ида на място.

Ще ти кажа повече след като се чуя с тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като гледам в този сайт не дават никаква гаранция(7 дни са без значение).Повечето дават поне 6 месеца,което все пак си е нещо.........Мониторите на Dell от тази серия(ultrasharp) са добри.Иначе разликата между TN и IPS матрица е голяма,в нета има доста неща на тази тема..........ips матрицата е по-добра и щади очите.И на мен ми е малко подозрителен този сайт(мармакс)с тези 2 год гаранция за монитори втора употреба..........не знам какво да правя.

20" HP LP2065 Тези са по-добри от Делл-а надолу на страницата 145 лв. Би трябвало да са с 12 месеца гаранция. Добре е да провериш в какво състояние са.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

20" HP LP2065 Тези са по-добри от Делл-а надолу на страницата 145 лв. Би трябвало да са с 12 месеца гаранция. Добре е да провериш в какво състояние са.

А какво ще кажеш за тези варианти

Модел: 22"   NEC MultiSync EA222WMe дават 1 година гаранция
Работна резолюция :1680x1050
Яркост :250 cd/m2 
Контраст :1000:1 Динам. контраст: 30'000:1
Време за реакция : 5ms 
Големина на точката : 0.282mm 
Вид на матрицата : TN    

135лв

21" NEC Multisync 2170nx, 1600x1200, 1000:1, 300cd/m2, 8ms; VGA, DVI;21" NEC Multisync 2170nx, 1600x1200, 1000:1, 300cd/m2, 8ms; VGA, DVI;

Тука му дават 2 години гаранция! 

129 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вторият с PVA дисплейя си заслужава- стига да е в добро състояние. По принцип е добре да се избягва TN панела при положение, че може да се купи VA или IPS. Освен, ако не те блазни повече 16:10 форматът, направило ли ти е впвчатление, че първият е струвал 339 долара, а вторият 810 евро. Първият разбира се е по-нов модели се предполага, че е по-малко използван, но това не винаги е така.

Редактирано от spielberg (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вторият с PVA дисплейя си заслужава- стига да е в добро състояние. По принцип е добре да се избягва TN панела при положение, че може да се купи VA или IPS. Освен, ако не те блазни повече 16:10 формата, направило ли ти е впвчатление, че първият е струвал 339 долара, а вторият 810 евро. Първият разбира се е по-нов модели се предполага, че е по-малко използван, но това не винаги е така.

Много благодаря!

Опитвах се да търся информация за това колко са стрували, но не знам защо не намерих.

Тоест да се спра на => 21" NEC Multisync 2170nx, 1600x1200, 1000:1, 300cd/m2, 8ms; VGA, DVI;21" NEC Multisync 2170nx, 1600x1200, 1000:1, 300cd/m2, 8ms; VGA, DVI;

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много благодаря!

Опитвах се да търся информация за това колко са стрували, но не знам защо не намерих.

Тоест да се спра на => 21" NEC Multisync 2170nx, 1600x1200, 1000:1, 300cd/m2, 8ms; VGA, DVI;21" NEC Multisync 2170nx, 1600x1200, 1000:1, 300cd/m2, 8ms; VGA, DVI;

Аз бих се спрял на него, но ти, ако имаш възможност го погледни как е на живо. Ето ти детайлно ревю NEC Multisync 2170nx

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А как да проверя в какво състояние са?С питане,или.........?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А как да проверя в какво състояние са?С питане,или.........?

Ако си от София отиди до офиса им, ако ти го пратят с куриер, предполагам ще ти го пуснат с преглед и тест, най-малкото при онлайн търговията имаш 14 дни по закон(май го промениха, преди беше 7 дни) в които можеш да върнеш продукта, все пак това е търговско дружество. Гледам, че когато има проблем го описват, може да ги питаш защо 2035 е на същата цена, това също е много добър модел, може да е в по-добро състояние. Винаги съществува някакъв риск при пазаруването втора ръка, но хората пък дават 12 месеца гаранция.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от Niderland
      Здравейте на всички. Искам да помоля някой, който разбира от тези неща да направи една конфигурация.
      Бюджет 2000 - 2500 лв.
      Компютъра ще се ползва предимно заинтернет, фимли, телевизия и музика (Човека има някаква огромна плазма и аудио системи).
      Няма да овърклоква
                             2.2. До колко държите на тишината -- Ще е включен през повечето време - възможно най тих.
                             Има монитор 1920х1080
            Ако може да предложите една конфигурация със следните компоненти:

Дъно ASUS
      Процесор  Intel 4 ядрен
      Видеокарта AMD 2 гигабайта
      RAM  8 гигабайта
      Захранване  700 - 750 вата
      SDD 100 - 120 гигабайта
      DVD - 30 -50 лв.
      Кутия 200-250 лв.

И най-важно да може да се инсталира Win 7  (Поне това иска, не е голям почитател на W10)

• от Йордан Ружинов
      Здравейте, искам да си купя видео карта която има 6 пиново жакче, което е за свързване към захранването, но моето захранване няма изведено такова(може би защото е слабо), та въпроса ми е ако включа видео картата към отделно захранване, което е самостоятелно без абсолютно никакви жици и кабели свързани към дънната платка а само към видеото ще е POSSIBLE thing :))
    • от Don Tony
      Здравейте. 
      От няколко дни имам някакъв странен проблем с монитора. 
      Дава червеникаво , леко размазано ... 
      Примерно бялото го дава едно такова леко розовко, черното - оранжево няк'во.
      Забeлязах и че леко премигва примерно от aero effect-a .  
      Рових в настройките на монитора - нищо. 
      Дори преинсталирах Windows-a че почнах да мисля че може да е нещо с драйвърите - к*рец. 
      Монитора е LG FLATRON W1934S . 
      Някакви идеи ? 
    • от FoxterBG
      Добър ден. Имам следния въпрос. Как да свържа 2 монитора на 1 компютър. Монитори те са V193HQL (Едни и същи), Видео картата Nvidia 750 ti ph и дъното http://www.asrock.com/MB/AMD/FM2A55M-VG3/index.bg.
                                          Благодаря предварително
    • от Боби Акулата
      Здравейте и за много години!  Искам да ми кажете някои модели монитори със много тънка рамка и предната част на рамката да бъде напълно равна със дисплея на монитора и да вадят кристално чиста картина? Без моделите на Apple,там цените са космически!  Благодаря! 
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.