Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравите. Решил съм да си купя мини системка за озвучаване на стаята ми . Не си падам по ,, джангъра,, и силната бръждяща музика .По скоро искам нещо което да звучи чисто , ще слушам музика филми , искам да свържа и компютъра през нея , Бюджета не е много , около 400,500лв .Спрях се на  https://www.technomarket.bg/products/09131601/sony-cmt-sbt100 или http://pioneer.bg/Продукти/Микро системи/X-HM32V-K/S/968   Държа да е стерео 

Ще се радвам на компетентни мнения. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравите. Решил съм да си купя мини системка за озвучаване на стаята ми . Не си падам по ,, джангъра,, и силната бръждяща музика .По скоро искам нещо което да звучи чисто , ще слушам музика филми , искам да свържа и компютъра през нея , Бюджета не е много , около 400,500лв .Спрях се на  https://www.technomarket.bg/products/09131601/sony-cmt-sbt100 или http://pioneer.bg/Продукти/Микро системи/X-HM32V-K/S/968   Държа да е стерео 

Аз Ви препоръчвам мини системата от вторият линк!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз Ви препоръчвам мини системата от вторият линк!

благодаря , не споменах ,че  приемам и други предложения около посочения бюджет . На pioneer-а  колонките са по 4 ома , а на сонито са по 6 ома до колко това оказва влияние на качеството на звука . Питам , защото разни ,,разбирачи,, ми говорят , че колкото повече ома е говорителя толкова по не кривял и бил по добър в ниските. Не знам доколко това е истина. И вообще мога ли да очаквам някакво що годе добро  балансирано звучене от тази система , доколкото това може да е възможно за тия пари.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз няма да ви търся други предложения, защото в края на краищата, каквото и да посоча, крайното мнение ще е Ваше.Както и парите, които ще платите.Въпросите са Ви много добри и се радвам, че човек така щателно се интересува от такава техника, та макар и последната да е в ниската част на бюджета. Но и правилно сте споменал за какво всъщност ще ползвате закупената от Вас системка.За съпротивлението на колонките. Не е решаващо от гледна точна на крайното стъпало на системата.При малко по- вече омове единствено, което бихте почувствали на "ухо" е занишената с малко изходна мощност. НО! Вие отлично казахте, че не ви са необходими за "джангър" а за по качествено слушане. Специалистите каквото искат може да си говорят, защото в България всеки си е специалист и в ядренните технологии. Да не му се пада да говори, как се правели...деца! Оставете ги настрана.За един говорител от ранга на този като басов, намиращ се в такъв малък обем ( той и говорителят е твърде малък) не можете да очаквате много. Затова системата е микро, компактна, с доста "екстри" - говоря за втората) Може да просвирва и стандартни дискове с отлично качество, което може би да ви стане приоритет. Ако последната има и един добър "тон контрол - (ниски високи) съчетано и с Loudnes контрола на усилването( включва се с бутон или от дистанционното) системката ще свири много сносно. 500 лева - съчетан с CD, DVD плеар, усиквател, RDS тунер и тонколони. Все пак се намираме в ценовия диапазон 500 лева - съвсем не е малко. Събирайки всичко това като отделни компоненти, едва ли ще имате възможност за толкова пари да се вместите в отделни компоненти а и последните трябва обезателно да са  - втора ръка.  А с течение на времето, евентуално при заинтересованост от ваша страна ще можете примерно поетапно да си изградите една добра аудиосистема за домашно ползване на нужното за Вас равнище. Така почва човек, докато накрая се усети, че за аудиотехника дава повече пари, отколкото му струва жилището! Пожелавам Ви успех и съм Ви благодарен, за това дето сте споделил в първият си пост!

Най правилното решение от Ваша страна ще е това - да имате реална възможност да послушате системката в реални условия. Това е едно от най важните условия, при закупуване на каквато и да било аудиотехника. А отличното решение се дава едва тогава, когато последната се намира във стаята в която ще я слушате с направената вече "акустика" на помещението. Да не забравяме и жанровете, които ще се слушат. Системката е предназначена за по динамична музика, а не за симфонична, такава!

Редактирано от ПОТРЕБИТЕЛ 65 (преглед на промените)
    • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз никъде не видях колко е импеданса на Сонито, но е по-добре да е по-голям, но разлика в мощността и качеството на звука не би трябвало да има, при условие че импеданса на тонколоните е спазен с импеданса за конкретния усилвател. При по-високоомните говорители има по-малко загуби в кабелите, както и в захранващите елементи на усилвателя, което позволява кабелите да се удължат и да са с неголямо сечение. Повечето мощни усилватели са за 6-8 ома, не че няма и добри 4 омови, а тяхното предимство е че са съвместими с всички тонколони, докато 8 омовия усилвател ще изгори ако се включи към 4 ома тонколона, а също може да изгори и тонколоната, понеже мощността ще се усили почти двойно. На практика няма усилвател за 6 ома тонколони, всички са за 8 ома, просто 6 ома е максималният товар който може да захрани с цел да се повиши мощността, но и затова точно тук е слабото им място и тези усилватели лесно се повреждат. Говорителите Сони имат по-различна конструкция от обикновените такива, като в долната част на магнитната система е залепен допълнителен магнит от външната страна, а намотката е навита на 4 слоя, не както обикновените с 2 слоя, като по-този начин се подобрява намагнитващата сила, тъй като цялата дължина на намотката се обхваща от магнитото поле в процепа, но от друга страна пък и процепа трябва да се разшири, което ще намали КПД, но за сметка на това изкривяванията ще са минимални. Тъй че качеството зависи от съвсем други фактори, а не от съпротивлението на бобината. Тези дни купих едни говорители Lamar с импеданс 8 ома на скромна цена от 10лв., а като ги измерих отчитат 4 ома (като пренебрегнем пълния импеданс, който е горе-долу толкова с около 5-10% повече), идеално за да си изгориш усилвателя. Така че каквото и да ви говорят и пишат, преглеждайте, слушайте, мерете ако трябва, защото много са китайците и цената не винаги отговаря за качеството.

Редактирано от peppone1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

След като компютърът ще ти е звукоизточник, излишно е да се изсипват пари за регионално DVD, тунер и други. защото е за сметка на друго А то е най-важното - озвучителните тела С 

• 100 mm Woofer
    • 50 mm Cone Tweeter

няма да изкараш качество.. Ориентирай се към колони и усилвател втора употреба. Има поне няколко теми из форума. Гкедай колоните да са с поне 20 см басове, а по-добре и към 30. И трилентови.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз изказвам мнение единствено, изхождайки от въпроса на питащият. А какво може и как трябва , не се наемам да давам точно в този форум съвет, защото той ще е безпредметен. По въпроса за втора ръка, съм написал няколко думи и дано всеки , който е прочел темата , наистина да го е забелязал. Като изхождам от позицията на финансите, определено мога да кажа , че за 500 лева няма как да се купят трилентови тонколони с басов примерно 20 см, камо ли 30 см -ови, усилвател, тунер, Cd и DVD плеар - съчетани в едно.Отказал съм да посоча и модели изхождайки от ниският бюджет. Иначе, с удоволствие бих му постнал няколко компонента за неговият случай, които далеч ще надхвърлят цената от 3-4 хиляди лева.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благодаря ви за изчерпателните отговори. Стана ми е ясно , че за 500 лв не мога да си взема нищо освен едни десктоп колонки . А  3-4 хилки бих дал за други неща които едвали ще са ви интересни да споменавам , но не и за озвучаване на стая . Не казвам че хора които ги дават тези пари за музика не са много добре  , напротив всяко нещо което те радва и не те кара да съжаляваш за направената инвестиция си заслужава. Просто аз не съм чак до там манияк в сферата ,че да дам такава сума. Още веднъж благодаря. Бъдете здрави

Редактирано от @com (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Мини системите не се отличават с качество. Общо взето мини не е качество в нито една област с изключение на автомобилите със същата марка. Едни колони с 20 см., че и по-голям бас не заемат кой знае колко  място, но свирят в пъти по-добре. Усилвател в този ценови диапазон задължително втора употреба. Мога да предложа и конкретни модели но да не правя реклама на продавачи.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Погледнете PANASONIC SC-PMX7EG-K.

Според характеристиките е по добра от Pioneer-a.

Има си 3 лентови озвучителни тела, 120 W (RMS), вграден блутут.

Ако основно ще се слуша от компютър, се взима 2.0 системка. Много добро предложение е : Edifier Studio 6 . Но го няма наличен.

Мicrolab Solo Сериите (6C, 7C) също са добър избор за вашият бюджет.

Редактирано от oic (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

На Панасоника колоните може и да са 3-лентови, но пък нямат бас рефлектор или може би е отзад, но понякога затворения обем вади по-мек бас, използвайки въздушното налягане като трамплин за мембраната. Дали са 2 или 3-лентови е много относително, в много случаи средния говорител е излишен, тъй като и басовият възпроизвежда добре средните в зависимост от мембраната, кутията и др. фактори, а за тази цена няма как да не попаднеш на качество, боклуците са до 100-200лв., а за втора употреба е неразумно да пръскаш пари, могат да ти пробутат качествени но изпушили тонколони, пускани на най-различни усилватели или пък ремонтирани усилватели с изгорели лампички или единия канал свързан с мостче към изгорелия, защото и така ми е предлагал да ги поправям от търговец на черна техника. Никой нормален собственик не би си продал дългогодишното домашно обзавеждане ако няма причина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

мдааа , доста четох и разбрах , че за добър качествен звук трябва качествен говорител (колкото повече инча ,толкова по добре) качествена кутия  на говорителя -дърво ( да не е пластмасова)  някъде четох ,че кутии от мрамор са най добри. , както и качествен източник на сигнал , разположението в стаята , мебелите , килим, паркет, плочки и т.н също оказват влияние .Много разтегливо понятие е това аудио озвучаване , въпрос на вкус, усещане и Пари.

но ситуацията  при мен е следната ; прилагам чертеж на мястото където ми се искаше да си поставя някаква система , не че няма друго място из стаята , но просто там ще стоят най-добре , мястото предразполага и за 2.1

Untitled.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Снимката Ви при мен не се отваря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

На снимката ресийвъра имате ли го...

И ако да за ресийвъра (приемник) многоканален или дву-канален усилвател ли е?

Ако го нямате вижте това предложение за 2.1: Edifier S530

или по скоро Edifier S530D; Edifier C3X, защото има безжично дистанционно.

Редактирано от oic (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

На снимката ресийвъра имате ли го...

И ако да за ресийвъра (приемник) многоканален или дву-канален усилвател ли е?

Ако го нямате вижте това предложение за 2.1: Edifier S530

или по скоро Edifier S530D; Edifier C3X, защото има безжично дистанционно.

не нямам го ресийвъра  ,нямам ги и колонките и буфера . Просто дадох чертежа като онагледяване на това което мисля да направя.

Незнам до колко съм прав , но си мисля , че 2.1 ще е по добрия вариант в случая  ,защото ако буфера е по сериозен ще компенсира донякъде малкият размер на двете колонки. Дали съм прав, или да си се придържам към стерео варианта ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

100% за стерео вариант.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.