Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

От няколко дни насам или седмица вече усещам нещо да товари процесора вируси няма в диспечера са само задачите на windows-а на пръв поглед няма нищо нередно. ( С win 7 съм). Но се забелязва при игрите преди cs:go бутам всичко на макс и няма проблеми държи си около 100 фпс и не се усеща зацепване, лагване и такива,  а сега дори съм свалил малко от графиките на cs:go и се усеща някакво зацепване от време на време например докато стрелям. А един път направо си заби и спря на място, и според мен това е единствено от процесора. Ето характеристиките:
Intel Celeron G540 2,50ghz

Ram: 8gb

Sapphire r9 270x GDDR5 256bit with boost (точният модел на видеото)

Evga 430W

И на някой други игри се усеща това зацепване като например Gta 5, Ets2, Thief, Nfs Shift 2 и усещам, че вече почвам да свалям графиките на всяка една игра дали е от win-a, което според мен е така защото скоро го преинсталирах и след 2-3 седмици се почнаха проблемите. Четох насам натам и някой казват, че имало такива windows-и, които след 2-3 седмици правят проблеми. Извинявам се за дългият текст но исках да е точно, за да няма не разбрали. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема е в слабия процесор а не в ОС та явно нещо си сънувал. Няма как да нямаш проблеми със Селерон особено ви игри като GTA5.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е защо тогава преди нямах пък сега имам? Аз ти казвам, че до преди месец нямах никакви проблеми с компа да гта 5 не вървеше като на i7 ама на нормал си беше задоволително за конфигурацията ми държеше около 40 а сега ми ги сменя 40-20-5-30-40-10 нещо такова става а преди ги "ковеше" на 40 примерно. Това искам да кажа преди си държеше фпс-а а сега не може.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма как със един прост селерон да ти държи нормален фпс на gta 5, ти искаш да ми кажеш че със конфигурация за 500 кинта играеш gta 5 на нормални графики със стабилен фпс ..

Редактирано от Emokostov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момчето ви обяснява как е било,няма полза да ви лъже.Аз бих му препоръчал ако е свалял драйвъри с неясен произход да си дръпне тези определени от производителите за съответната конфигурация.Другото което е да си провери дали се охлажда добре системата,може да е време за профилактика ако не е правена и да загрява.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е защо тогава преди нямах пък сега имам? Аз ти казвам, че до преди месец нямах никакви проблеми с компа да гта 5 не вървеше като на i7 ама на нормал си беше задоволително за конфигурацията ми държеше около 40 а сега ми ги сменя 40-20-5-30-40-10 нещо такова става а преди ги "ковеше" на 40 примерно. Това искам да кажа преди си държеше фпс-а а сега не може.

Възможните причини преди 1 месец да си бил доволен а сега да не си са доста.  Работил ли си с празен телефон и такъв, който е препълнен с приложения? Разликата е огромна в бързодействието. Слабичко ти е компютърчето и е хубаво да се грижиш да не е под излишен товар. При твоят случай е вероятно от: Стари драйвери, задръстени с прах охладители. На много игри играеш, вероятно проблема се дължи на фрагментиран хартдиск. Точно заради харда, не можах да превъртя battlefield 4 на старата си щайга. Играта летеше в началото, по средата на играта лагваше, като на предпоследното ниво не можеше да се играе. Това ми се случи в рамките на 4 дена. Причината беше във заетото място от сейфовете на играта. Махнах играта преди да я превъртя. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами от 6-7 месеца не съм го чистил когато имам време ще го изчистя. А за тези, които не ми вярват ми е се едно на мен. Аз нямам полза да ви лъжа. И да гта 5 върви с 35-40 фпс без забиване (вървеше) колкото и да не ти се вярва е така. Ако е от завист си е твой проблема вече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възможните причини преди 1 месец да си бил доволен а сега да не си са доста.  Работил ли си с празен телефон и такъв, който е препълнен с приложения? Разликата е огромна в бързодействието. Слабичко ти е компютърчето и е хубаво да се грижиш да не е под излишен товар. При твоят случай е вероятно от: Стари драйвери, задръстени с прах охладители. На много игри играеш, вероятно проблема се дължи на фрагментиран хартдиск. Точно заради харда, не можах да превъртя battlefield 4 на старата си щайга. Играта летеше в началото, по средата на играта лагваше, като на предпоследното ниво не можеше да се играе. Това ми се случи в рамките на 4 дена. Причината беше във заетото място от сейфовете на играта. Махнах играта преди да я превъртя. 

При мен беше от запрашване и втвърдена термо паста...Нали ви е ясно,че на комп с i7 3770 и HD7950 няма как battlefield на минимални и максимални графики да ми върви еднакво... Това стана за 2 месеца при мен...Първоначално на ултра вървеше на 70FPS,после на 35...И на най-ниски вървеше на 170-200FPS,а после на 60-70... Затова те съветвам преди всичко да провериш на какви градуси ти върви процесорът...Ако е на високи,значи наистина е от него.И го чистиш,сменяш термо пастата.Температурата ако се оправи,а още прави проблем,значи е възможно да не е от него.Но този процесор 100% съм сигурен,че прави ботълнек на картата,защото с такава карта,CS би трябвало да върви на 150-200FPS на макс,следователно е много възможно да е и затова... Случвало ми се и с Pentium G860 и GTX660.Първоначално Battlefield 4 ми вървеше с 40FPS на ултра и си мислих,че картата е способна само на това,но после като взех i7-цата,разбрах,че всичките ми "мъки" са били от пентиума...Затова прави всичко възможно по процесора,ако се оправи-ок,но ако не и ако имаш възможност,замени само него например с i5 или друг,който е с повечко ядра,но драйверите на картата да са същите.Ако и така имаш проблем,значи е от драйверите.А ако просто не ти се занимава с това-триеш драйверите на картата,влизаш в сайта на AMD и дааш да си ги намери автоматично....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С последните драйвери съм аз съм направил да ми излиза всеки един нов ъпдейт и винаги съм с последните. Изчистих компютъра но не смених термо пастата, защото нямам а и не съм сменял никога сам винаги ми го е правил някой друг човек. Последно беше сменявана преди година може и малко повече да е от 1 година и предполагам е за смяна и ще гледам да го направя в най-скоро време. За градусите не ми се занимава, защото вече ми омръзна от кашони и боклуци дадох камара пари за тоя кашон и все още си има проблеми, които с времето ще се оправят. За процесор съм в процес на събиране на средства за закупуването му той е около 300 и няколко ще ми излезе с вентилатора и мисля да сложа един допълнителен, защото видях, че кутията е направена така, че да може да се сложи допълнителен и си казах защо да не използвам така и така го има. И тогава вече с процесора (i5) ще е и ако има проблем продавам тоя кашон и това е и без това го ползвам за cs:go вече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Четох насам натам и казват, че някой път steam прави такива проблеми при някой компютри. Сега е нов проблем компютъра спира и излиза син екран с бели букви и от долу брой до 100 и май се рестартира после. Аз не го изчаках а направо го рестартирах от копчето щото ме изненада така изведнъж. И това стана докато гледах филм в нета а не при игра. И съм забелязал някой път го прави някой път не това "спиране" за 1-2-3 секунди не знам точно колкото и после се оправя и след няма и 1-2 минути пак и така докато не го рестартирам и след това се оправя и май го прави когато инсталирам игра и след това я пусна без да рестартирам дори и когато инсталирам игра компютъра супер много забива не може да се прави почти нищо браузъра го зарежда 10 секунди и всичко върви супер бавно все едно е щайга от 2001год. Да го преинсталирам ли или да изчакам, когато ми излезе за win 10 и да го ъпдейтна? Но дали ще изчезне проблема с този ъпдейт или ще си трябва пълна преинсталация на C и D? 

П.с: Преди да излязат белите букви със синия екран компютъра почва да зацепва през 2-3 секунди спира и продължава и така няколко пъти го направи и изписка нещо и се появиха буквите.

Редактирано от sasho_lom (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Четох насам натам и казват, че някой път steam прави такива проблеми при някой компютри. Сега е нов проблем компютъра спира и излиза син екран с бели букви и от долу брой до 100 и май се рестартира после. Аз не го изчаках а направо го рестартирах от копчето щото ме изненада така изведнъж. И това стана докато гледах филм в нета а не при игра. И съм забелязал някой път го прави някой път не това "спиране" за 1-2-3 секунди не знам точно колкото и после се оправя и след няма и 1-2 минути пак и така докато не го рестартирам и след това се оправя и май го прави когато инсталирам игра и след това я пусна без да рестартирам дори и когато инсталирам игра компютъра супер много забива не може да се прави почти нищо браузъра го зарежда 10 секунди и всичко върви супер бавно все едно е щайга от 2001год. Да го преинсталирам ли или да изчакам, когато ми излезе за win 10 и да го ъпдейтна? Но дали ще изчезне проблема с този ъпдейт или ще си трябва пълна преинсталация на C и D? 

П.с: Преди да излязат белите букви със синия екран компютъра почва да зацепва през 2-3 секунди спира и продължава и така няколко пъти го направи и изписка нещо и се появиха буквите.

Този син екран си има име https://bg.wikipedia.org/wiki/Син_екран_на_смъртта . Не те знам, но ако е от 2001 компютъра, ти и майнкрафт няма да можеш да подкараш камоли gta5. Най вероятно докато инсталираш нещо процесора ти тротва защото е много стар а ти си го претоварил. Може и от харда да е ама надали.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Компютъра съм го купил октомври 2012 година чисто нов и преди няколко месеца му направих ъпгрейд на захранване и видео картата. Не е чак толкова стар. По вероятно е да е от харда, защото преди не съм имал такива проблеми с инсталациите и с играенето на игри дори и със старата ми видео карта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от krassleto
      Здравейте,
      наскоро си закупих Процесор Intel Core™ i5-7400, 3.00Ghz, Kaby Lake, 6MB, Socket 1151, BOX и след като инсталирах windows 64bit от оригинален холограмен диск на microsoft - не ми разпознава въобще видеокартата на различна от standart vga adapter.
      Тъй като инсталирания windows беше стар релийз - реших да пусна автоматичния ъпдейт и да инсталирам всички необходими ъпдейти. Теглиха се над 1.2GB и се инсталираха голяма част от тях. Стана SP1 и се инсталира IE 11.
      Това обаче не реши проблема с видеокартата. Опитах се да изтегля драйвер от страницата на производителя на процесора, но точно за windows 7 64bit няма - има за линукс и за windows 10.
      Започнаха да ми се изчерпват идеите... та помагайте...
    • от qazwsx qazwsx
      Преди няколко дни при работа таблета ми показа съобщение за изтощена батерия. Исках да дочета абзаца и тогава да включа зарядното. В това време той блокира. Заредих батерията, но той продължи да блокира в съвсем начален етап. Занесох го на специалист, който го рестартира от "корена", но при по-големи файлове или приложения, като интернет проблема остава с или без включено зарядно.
      Може ли някой специалист да ми каже коя е най-вероятната причина за това: остаряла батерия (над 4 год.), възникнали в следствие на това грешки в ОС или не дай боже повреден процесор.
    • от vELiNiO
      Здравейте! Продавам части, останали ми от стар компютър и ъпгрейд на настоящия ми. Ето ги и тях:

Дънна платка Gigabyte GA-8SG667 rev 1.0 - 5лв. - има няколко издути кондензатора, неработеща е, затова и цената е такава. Пали, но не изкарва образ.

Кутия Super Power - 15лв. - задната планка на дъното е заварена за кутията. Би могла да се махне и да се сложи друга, но не съм я махал.

Процесор Intel Pentium IV 1.8GHz - 15лв. - получавате го с охладителя и радиатора му.

Процесор Intel Pentium E5500 2.8GHz - 20лв. - получавате го с охладителя и радиатора му.

Видео карта Radeon 9000 Pro - 10лв.

Мрежова карта - 5лв.

RAM памет Kingston 2GB DDR3 1333MHz - 15лв.

RAM памет hynix 2x1GB DDR 400MHz - 40лв. за двете

Захранване CODEGEN 300W - 15лв.

Захранване MaxUs PM-230W - 15лв.

Монитор LG Flatron - 20лв.

С изключение на дъното, останалите компоненти се предлагат като работещи. Давам 1-2 дена moneyback, така че ако има някакъв проблем, мога да Ви върна парите.

От София съм, но за страната мога да ги пратя и с куриер. За повече информация и връзка с мен използвайте съобщенията в сайта.
    • от Dobromir Kirov
      Здравейте! Препратиха ме в раздел софтуер след дискусията ми върху хардуерен проблем. (ще сложа линк към темата ако някой се интересува) Та да, на кратко процесора ми вдига крайно високи температури и въпреки всичко което направих като смяна на термо паста и доста обстойно почистване (правя го доста често не си занемарявам лаптопа) той вдига ненормални температури при доста натоварена работа се стигна до 102 градуса, но това беше в горещо време. След сервиза при натоварено положение на Balanced mod 95-100 градуса. В другата тема ми казаха, че има вероятност да са проблемни драйвъри. Ако имате някакви мнения кажете.
      ЛИНК КЪМ ДРУГАТА ТЕМА
    • от viki00
      Здравейте , 
      За първи път пиша в този форум , не разбирам нищо от компютри , но реших че ще събера пари и ще си купя компютър на който да цъкам игри като friday the 13th , GTA , minecraft , stranded deep , и др. Въпроса ми е тези игри ще тръгнат ли на компютър със следната конфигурация :
      процесор - Intel Pentinium G4560, 3mb cache, 3.50GHz
      дънна платка - asrock H110M - PGS, LGA1151 
      RAM памет - 4gb
      твърд диск - 1TB
      видео карта - gainward Nvidia GeForce GT730 4gb
      компютъра струва 650лв , знам че има и по хубави но на мен ми трбва до 650лв и това е най- добрия според мен , който успях да намеря , само незнам дали игрите ще тръгват ако може някой, който разбира да каже . 
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.