Премини към съдържанието
Miro40

Не стартира Ubuntu Tweak

Препоръчан отговор

Здравеитe,

С    OS Ubuntu 15.04,не ми стартира Ubuntu Tweak,нито от иконата на работния плот,нито от приложенията/инсталираните програми/.Изтрих го,и го инсталирах на ново,но проблема остана.Моля за помощ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ubuntu Tweak не поддържа версията 15.04, само 14.04 LTS.

Сигурен ли си?Откъде имаш тази информация?С Ubuntu 15.04 съм от м.Април,когато излезе версията и до сега не съм имал този проблем.Това стана отскоро.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си, че питаш за Ubuntu Tweak, а не а Unity Tweak? Последната стабилна от създателят и Ding Zhou е за 14.04. Ubuntu Tweak Stable PPA : Ding Zhou

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си, че питаш за Ubuntu Tweak, а не а Unity Tweak? Последната стабилна от създателят и Ding Zhou е за 14.04. Ubuntu Tweak Stable PPA : Ding Zhou

Колега,това,че на профила ми пише новобранец,както и на твоя,съвсем не значи,че не мога да правя разлика между Ubuntu Tweak и Unity Tweak.Ползвам Ubuntu от 4 години,пробвал съм много Линукс Дистрибуций,затова съм сигурен и знам за какво питам и какво пиша.Версийте на Ubuntu излизат на всеки 6 месеца,а това ,което си видял е,че тази версия на Ubuntu Tweak-0.8.8-1 е добавена в PPA хранилището на 06.30.2014год.,а тогава беше Ubuntu 14.04.Подържа/актуализира/ ли се за останалите версий на Ubuntu,не зная.Официално никъде,нищо не можах да намеря,но на Ubuntu 15.04 съм инсталирал версия 0.8.7-1,която до сега работеше перфектно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако подходиш така

sudo add-apt-repository "deb http://ppa.launchpad.net/tualatrix/ppa/ubuntu trusty main"

или (пробваш да) инсталираш пакета за 14.04 - какво става?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако подходиш така

sudo add-apt-repository "deb http://ppa.launchpad.net/tualatrix/ppa/ubuntu trusty main"

или (пробваш да) инсталираш пакета за 14.04 - какво става?

Аз нямам проблем с инсталирането на Ubuntu Tweak.Бях с версия 0.8.7 сега съм с 0.8.8/пакета за 14.04/.Проблема е друг, и ще се опитам да го обясни малко по иначе.Когато включвам първоначално лаптопа,от иконата на Ubuntu Tweak, в стартерната лента,отварям програмата.Когато я затворя/изляза от нея/,при опит да я отворя втори път,не се отваря.Не излиза прозореца на програмата.Иконата е активна,показалеца на мишката става на колело,върти десетина секунди и спира.Рестартирам компютъра.Програмата отново се отваря,и пак само един път.Всички други опити са безуспешни.Или за да я отворя трети път,трябва отново да рестартирам,и така за всяко следващо отваряне.

Аз и така мога да я ползвам,и я ползвам.Като минимизирам прозореца/без да го затварям/,се отваря постоянно.Това нещо ми се случва сега за първи път,интересно ми е да узная,каква може да е причината,а може би ще заинтересува и други,и за това го поствам тук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стартирай я от терминал и виж какво съобщение ти дава. :) Аз пък freetuxtv не мога да подкарам от доста време, но подозирам, че е от "щайгата" и не го мисля.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стартирай я от терминал и виж какво съобщение ти дава. :) Аз пък freetuxtv не мога да подкарам от доста време, но подозирам, че е от "щайгата" и не го мисля.

Да,от терминала с командата:- sudo ubuntu-tweak start- ,стартира светкавично,всеки път.Но защо не стартира от иконата в стартовата лента?Това е проблема и на това търся отговора.Мисля си,ако преинсталирам Убунтото,какво би станало,или пък  ще изчакам до 25 Октомври,когато излиза новата версия ,и надстроя до 15.10.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами ако смениш (ако не е такава командата за стартиране) на gksu -S ubuntu-tweak start (и без  "-S" става, ама айде да сме параноични) в стартера.

П.П. Сега ми хрумна. Май ще трябва да инсталираш и gksu защото в новото Убунту май не беше инсталирано от съображения за сигурност. Както и може от това да ти е проблема (ако туйка подава нея команда, нали се пускаше като нормален потребител и ако нещо по-така правиш през него - тогава ти искаше паролата за по-високи привилегии).

Редактирано от бат'начо (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами ако смениш (ако не е такава командата за стартиране) на gksu -S ubuntu-tweak start (и без  "-S" става, ама айде да сме параноични) в стартера.

П.П. Сега ми хрумна. Май ще трябва да инсталираш и gksu защото в новото Убунту май не беше инсталирано от съображения за сигурност. Както и може от това да ти е проблема (ако туйка подава нея команда, нали се пускаше като нормален потребител и ако нещо по-така правиш през него - тогава ти искаше паролата за по-високи привилегии).

И с тая команда стартира,но ми иска парола as root ,резултатът,обаче в крайна сметка си е същия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.