Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Бих искал да ме посъветвате коя от двете видео карти, които имам да използвам. Значи купих си процесор АМД А8 7600 с някаква вградена видео карта R7 7600, а моята. която си е в момента на PC-то е АМД 5570. Та въпроса ми е коя да активирам от двете и как (ако избера външната която е със собствена памет) да освободя всичката си налична РАМ памет, че тва нещо R7 7600 ми изяде рамта? Иначе рамта ми e 4ГБ в момента но другия месец ще я ъпдейтна до 12 :)   А иначе от магазина, от който взех процесора ми казаха, че вграденото видео е много по добро, но не съм много  сигурен и за това реших да се посъветвам допълнително. 

5570.gif

r7 graphics.gif

Редактирано от Гришата (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен е по-добре да използваш Radeon HD 5570. Данните за паметта сигурно са верни. Най-вероятно системната RAM работи в едноканален режим, вероятно защото имаш само една плочка или по някаква друга причина не се е включил двуканалния режим.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Външната карта е по-добра, естествено. Вградената можеш да изключиш от биоса, обаче гледай да не я изключваш, ако не си сложил другата защото екрана ти ще се изключи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напротив никак не е естествено. Вградената графика е за предпочитане пред старата 5570 която е зле а и с малко памет

но за съжаление системната памет е малко а предполагам и на ниски честоти та и вградената няма да покаже възможностите си.

Най-добре да се продава или подарява видеокартата и да се събират 40 лв. за още една плочка от 4ГБ.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Рамта е една плочка 4GB DDR3 1600MHz. Процесора го купих преди няколко дена и приключих с покупките за тоя месец, че няма повече финанси. Началото на ноември ще инвестирам 100тина лева и ще купя още 8 рам, с които се надявам да си ползвам конфигурацииката по оптимално. Благодаря за съветите, но за сега ще ползвам 5570, вградената товари прекалено малкото ми рам памет и се усеща мудност... ще я тествам отново като кача количеството рам, все пак тя май може да ползва до 2гб. И отново благодаря за бързите отговори :P 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте отново. Реших пак да се посъветвам с Вас относно едно колебание или по скоро незнание :rolleyes: Става въпрос за това, че си взех 8гб допълнителна рам и вече разполагам с 12гб А-дата на 1600 честота. Махнах от дъното видео картата ХД 5570 и оставих само вградената в  процесора. Без да пипам нищо системата си отдели 1гб рам за видеокартата и тук идва колебанието ми дали е необходимо да вляза в биоса и да опитам да дигна паметта до 2гб, колкото е максимума, който дъното може да отдели за такава видео карта? дъното е http://www.asrock.com/mb/AMD/FM2A55M-VG3+/?cat=Specifications , процесора амд а8 7600. Другото, за което съм чел из статии и форуми е възможносста да се overclockne честотата на рамта. Колко рисковано е това и заслужава ли си?     А и да се похваля с новия охладител за процесора Zalman FX70 без вентилатор при натоварване на процесора от порядъка на 40-50% повече от 55 градуса не се качват, иначе при малки натоварвания работи на около 40 градуса :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.