Премини към съдържанието
The Good Old TIme

Camtasia Studio 8 - проблем с аудио при видеозапис

Препоръчан отговор

Здравейте!
Лаптопа ми шуми, предполагам поради някакъв проблем, и когато запиша видеоклип с Camtasia Studio 8, този шум ясно се чува във видеоклипа. Camtasia Studio има една функция при видеобработка (намираща се в секцията "Audio"), която се казва "Enable noise removal". И когато приложа тази функция, шумът от лаптопа бива отстранен от видеоклипа, обаче проблема е, че колкото повече намалям шума, чрез тази функция, толкова повече губя от качествето на говора във видеото.

Написах "говора", защото става въпрос за видеоклип съдържащ човешка реч. Или по-разбираемо да го напиша - опитвам се да направя видео урок, обаче шума в клипа е твърде смущаваш, а пък когато махна този шум чрез функцията, която споменах по-горе, качеството на аудиото се влошава не малко и това оказва голямо влияние на начина по който звучи гласа ми във видеото.

Знаете ли как мога да направя така, че този шум да бъде премахнат от видеоклиповете и в същото време качеството на аудиото във видеото да не се влоши твърде много?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Също да допълня:

понеже имам вградена камера + микрофон и отделно имам и друг микрофон, който свързвам към лаптопа, опитах се да разбера как бих могъл да настроя така Camtasia Studio, че да записва само звука от свързания към микрофон, а звука от самия лаптоп да не го записва. Но не успях да разбера как става. Преди да започна да записвам видеото в настройките на аудиото, махнах отметката на "Record system audio", като смятах, че вероятно това е което трябва да спра за да не записвам звука от самия лаптоп.

Screen_Shot_10_02_15_at_03_15_PM.jpg

Но не стана, Camtasia продължи да записва хем звука от свързания микрофон, хем звука от лаптопа.

Ако това, което се опитвам да направя, според вас е добра идея за справяне на проблема с шума от лаптопа, бих искал да ви попитам дали знаете как бих могъл да го направя (да записвам единствено звука от свързания микрофон, а звука от самия лаптоп да не го зазписвам) ?

Редактирано от The Good Old TIme (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.