Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, имам един стар компютър, на който ъпгрейдвах процесора.
    Сервизирах го в едно сервизче в квартала, където ми казаха, че са сменяли термо пастата и на видео картата.
    Тя работеше години наред без какъвто и да е проблем с монитор 19 инча на резолюция 1280X защото монитора не поддържаше по-висока.
    Закупих си монитор с резолюция 1600Х.
    След сервизната намеса екрана чат пат премигва в черно после в таск мениджъра ми изписва, че драйвъра е спрял да работи и се възстановил.
    Свалих най-новия драйвър от Нвидиа и днес този проблем продължава.
    Какво според вас може да се е случило ?

Възможно ли е хардуерно да се е повредила или да търся причините в драйвъра, какво да направя?

Редактирано от dragonaz (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Поради каква причина са сменяли пастата на видеокартата? Такава процедура почти не се прави. Вероятно някой от видеочиповете е повреден или е разпоен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Поради каква причина са сменяли пастата на видеокартата? Такава процедура почти не се прави. Вероятно някой от видеочиповете е повреден или е разпоен.

Не съм искал да ми сменят пастата на видео картата нещо са направили на своя глава.

Сега ще им се обадя.

Как да диагностицирам хардуерно картата дали работи или не ...

Ама вбесен съм ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не съм искал да ми сменят пастата на видео картата нещо са направили на своя глава.

Сега ще им се обадя.

Ама вбесен съм ...

Виж, пробвай с по-стари драйвери.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Сега ще им се обадя.

Ама вбесен съм ...

Хич не се коси за тази древна карта. Ако нещо се е прецакала, винаги можеш да си вземеш някоя подобна, втора ръка - почти за без пари са.

Редактирано от Agentpat™ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Хич не се коси за тази древна карта. Ако нещо се е прецакала, винаги можеш да си вземеш някоя втора ръка - почти за без пари са.

Ама как да не се ядосвам.

Картата е древна, но аз ползвам компютъра за интернет сърфиране и гледане на видео клипчета.

Сега мога ли да му занеса да ми смени процесора и да ми го върне със счупена видео карта.

Сега къде да търся видео карта за без пари дай ми идея ... сайт .. или ако имаш приятел познат ...

Това за мен сега са допълнително разходи и усилия ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ето моята видео карта.

Струва ми се, че е по-добра от предложените от теб.

Нещо като нея ми трябва, ще те помоля да дадеш конкретен пример.

video.jpg

Пробвах с дефаултния на Уиндолс 7.

Същата работа.

Е моята  видео карта макар и апокрифна е май по-добра от тези в списъка

Ми то мойта е Video Memory:2048 MBytes of DDR3 SDRAM

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз съм ти дал алтернативи, ако се е прецакала картата ти. Не съм казвал, коя е по-добра от другите! 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз съм ти дал алтернативи, ако се е прецакала картата ти. Не съм казвал, коя е по-добра от другите! 

Да така е.

Разбирам те.

Ако имаш възможност и не ти представлява проблем, може и на лично, предложи ми нещо, като моята карта, може и по-добра.

Ще съм ти задължен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да така е.

Разбирам те.

Ако имаш възможност и не ти представлява проблем, може и на лично, предложи ми нещо, като моята карта, може и по-добра.

Ще съм ти задължен.

Нищо ти няма на картата.

Нали сам прочете съобщението, че драйверът е спрял да работи и се рестартира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Бюджет?

100 до 120 лв.

Нищо ти няма на картата.

Нали сам прочете съобщението, че драйверът е спрял да работи и се рестартира.

Е как да и няма нищо?

Вчера занесох компютъра да му сменят процесора.

Те ми казват гордо, че сменили  термопастата на видеокартата също, при положение, че такова вмешателство не съм изисквал.

След като пуснах вчера компютъра за първи път почна да ми спира драйвъра.

Ъпдейтнат до най-нов, същото.

Премахнах устройството от девайс мениджъра, тръгна с драйвър на майкрософт и почна да спира и тръгва през 10 секунди, още по-зле.

Значи как да е от драйвъра, като изглежда, че са омазали храдуерно картата, като са сваляли радиатора и.

Като и аз не съм чувал да се подменя термопаста на видео карта.

Какво е твоето предположение?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Е как да и няма нищо?

Вчера занесох компютъра да му сменят процесора.

Те ми казват гордо, че сменили  термопастата на видеокартата също, при положение, че такова вмешателство не съм изисквал.

След като пуснах вчера компютъра за първи път почна да ми спира драйвъра.

Ъпдейтнат до най-нов, същото.

Премахнах устройството от девайс мениджъра, тръгна с драйвър на майкрософт и почна да спира и тръгва през 10 секунди, още по-зле.

Значи как да е от драйвъра, като изглежда, че са омазали храдуерно картата, като са сваляли радиатора и.

Като и аз не съм чувал да се подменя термопаста на видео карта.

Какво е твоето предположение?

Ако ще хвърляш старата карта да ти дам адрес да ми я подариш ?

Аз ще си платя доставката.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако ще хвърляш старата карта да ти дам адрес да ми я подариш ?

Аз ще си платя доставката.

По-добре, ако имаш възможност и желание ми помогни да я оправя, ако трябва пиши и на лично.

Как ще ти се отблагодаря и аз не знам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Първо ще се убедя, че картата не прегрява. Ако пък прегрява ще трябва отново да се подмени пастата, но този път както трябва.

След това бих пробвал как работи с някое Live CD. Ако и там има проблеми, може би наистина е за изхвърляне.

Ако няма - проблемът е в драйвърите.

Редактирано от Ken (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Първо ще убедя, че картата не прегрява. Ако пък прегрява ще трябва отново да се подмени пастата, но този път както трябва.

След това бих пробвал как работи с някое Live CD. Ако и там има проблеми, може би наистина е за изхвърляне.

Ако няма - проблемът е в драйвърите.

Много ти благодаря, сега ще направя това, което казваш, само пастата не мога да сменя.

Боотнах през Лайв Линукс Минт.

Още на логин екрана се размаза картината.

Вентилатора на охлаждането работи, и картата е студена, като лед.

Явно е за изхвърляне.

Какъв е варианта да е от дефектирал слот на видео карта?

Освен да взема друга карта да пробвам с нея.

За друго не се сещам.

А няма от къде да я взема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

http://www.geforce.com/drivers

Пробвай версия 347.52

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако след всичките тези гимнастики, все пак решиш, че картата не става, ето ЕДНА, която е по-добра от сегашната ти.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Много ти благодаря, сега ще направя това, което казваш, само пастата не мога да сменя.

Боотнах през Лайв Линукс Минт.

Още на логин екрана се размаза картината.

Вентилатора на охлаждането работи, и картата е студена, като лед.

Явно е за изхвърляне.

Какъв е варианта да е от дефектирал слот на видео карта?

Освен да взема друга карта да пробвам с нея.

За друго не се сещам.

А няма от къде да я взема.

Картата е повредена след сваляне на радиатора. Не прави повече никакви гимнастики. Просто трябва да си вземеш друга.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Картата е повредена след сваляне на радиатора. Не прави повече никакви гимнастики. Просто трябва да си вземеш друга.

Да повредена е.

Взех друга видео карта за проба, тоест не съм купувал нова.

Нищо ми няма на слота на дъното работи.

Хайде сега, ще трябва да вземам нещо до 100 лв.

Редактирано от dragonaz (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Видеото да ти го купят в сервиза!

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от CarToFa
        Здравейте ,скоро си купих компютър ,който е на 4 5 години .Смених му видео картата ,защото старата не тръгваше с Asus  Nvidia Gt730 4GB втора ръка и друга забележка ,че хардиск ми издава шум постоянно.Проблема ми е като играя и по някое време екрана ми замръзва и може след малко да отбие или не отбива а трябва да го рестартирам ,някой път ми се променя и резолюция и в настройки ми няма оптималната която е 1440 х на нещо си . Компютър е с 4 рам ДДР3 и процесос Интел Пентиум 3.0 гигахерца двуядрен .Гледам съм температура ,но си седят по на 40 градуса някъде.
        Ще бъда благодарен ако помогнете .Ако трябва още информация пишете.
        Благодаря предварително.
      • от axeloi12
        http://rmania.net/workstations-dell--precision-t5400-eight-cores-2x-quad-core-xeon-e5405-16gb-ram-quadro-3050.html
         тва ми е компа  искам да попитам ще стане ли да и сложа EVGA Geforce GTX 1070 8 GB  или поне 1060ти ?
      • от vELiNiO
        Здравейте! Продавам части, останали ми от стар компютър и ъпгрейд на настоящия ми. Ето ги и тях:

Дънна платка Gigabyte GA-8SG667 rev 1.0 - 5лв. - има няколко издути кондензатора, неработеща е, затова и цената е такава. Пали, но не изкарва образ.

Кутия Super Power - 15лв. - задната планка на дъното е заварена за кутията. Би могла да се махне и да се сложи друга, но не съм я махал.

Процесор Intel Pentium IV 1.8GHz - 15лв. - получавате го с охладителя и радиатора му.

Процесор Intel Pentium E5500 2.8GHz - 20лв. - получавате го с охладителя и радиатора му.

Видео карта Radeon 9000 Pro - 10лв.

Мрежова карта - 5лв.

RAM памет Kingston 2GB DDR3 1333MHz - 15лв.

RAM памет hynix 2x1GB DDR 400MHz - 40лв. за двете

Захранване CODEGEN 300W - 15лв.

Захранване MaxUs PM-230W - 15лв.

Монитор LG Flatron - 20лв.

С изключение на дъното, останалите компоненти се предлагат като работещи. Давам 1-2 дена moneyback, така че ако има някакъв проблем, мога да Ви върна парите.

От София съм, но за страната мога да ги пратя и с куриер. За повече информация и връзка с мен използвайте съобщенията в сайта.
      • от Георги Л.
        Здравейте, 
        Карам направо имах 2 компа 1 взех от братовчед ми и му взех видеото да го пробвам на моя как ще му се отрази смених инсталирах изтрих стари драйвъри и така на моя не му потръгна с нея 512 мн амд 4300 серия ако се помня така беше след като я сложих в неговия пак при включване на компютъра излиза някаква мигаща чертичка и след това става долна черта мига 1 2 пъти и се включва това го нямаше преди след това пуснах цс 1.6 и почна да забива да се изключи самичко видеото трябваше да я изкарам да я сложим и така не вярвам да е от видеото при моя компютър не става така... Някакви идеи и как да го оправя? 
      • от Aleksandyr77
        Здравейте! Имам проблем с градусите на видеокартата. В ненатоварващо положение държи 63 градуса. (Проблемът е, че не правя абсолютно нищо, няма отворени игри, няма нищо от сорта). Вчера почистих компютъра, в който излезе малко прах, но видео картата беше най-чиста от всички компоненти. Също проблемът мисля, че идва от високите честоти на видео картата в положение на "нищо правене". Ясно е, че е лято и градусите няма как да са ниски, но 63 градуса в положение на застой, не знам, някак си не мога да си го обясня. Стайната температура е 28 градуса. Гледах настройки, гледах каквото можах, но не нищо не можах да направя по въпроса. Видео картата е EVGA GTX 970 SC ACX 2.0 04G-P4-2974-KR. Ако може да съдействате по някакъв начин, ще ви бъда много благодарен. 

• Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.