Премини към съдържанието
shadowblade

Конфигурации: Gaming и NonGaming (за игри и за ежедневна употреба)

Препоръчан отговор

Здравейте. Искам да сглобя две конфигурации, но имам няколко въпроса и ако някой изкаже мнение ще е добре дошло, ако не здраве да е :) 

Първата конфигурация ще се ползва главно за игри на резолюция 1920x1080, захранване имам : Seasonic M12II 620 Bronze, рам памет: A-data 2x4 XPG 1600 Mhz CL9, монитор: LG w2243t, периферия си имам.

COOLER MASTER N200 Black, USB 3.0, w/o PSU - за мен тази кутия е идеална за моите нужди

GIGABYTE B85M-D3H, B85, DDR III 1600/1333, VGA, DVI, HDMI, LGA1150 -вземам малко по-скъпо дъно (20-40лв.), защото има 4 слота памет и е с що годе добро аудио RealtekR ALC892

INTEL CORE i5-4460, 3.20GHz, 6MB, BOX, LGA1150, Haswell Refresh - няма да клоквам и този процесор ми е достатъчен

GIGABYTE 4096M GTX960 N960OC-4GD DDR5 PCI-E3.0 - тази карта ми къса нервите, защото изглежда нескопосано направена, но за съжаление е единствената с 4gb памет за тези пари, а повече за видеокарта няма как да дам

ADATA 128GB 2.5" SSD Premier Pro SP920 SATA III - повече от 128gb нямам нужда, а това мисля, че е що годе решение като модел

SEAGATE 1000GB 7200 64MB SATA III Barracuda, ST1000DM003 - някакъв си диск

Крайна цена 1 231,85 лв. - това е бюджетът (1250 максимум)

Втората конфигурация ще се ползва за интернет и някакви леки игри (за тъщата е):

DEEPCOOL Кутия TESSERACT BF USB 3.0, w/o PSU - само и липсва едно вентилаторче отпред, но... става

GIGABYTE H81M-HD2, H81, DDR3 1600/1333 MHz, VGA, DVI, HDMI, LGA1150 - мисля, че е добре

INTEL PENTIUM DUAL CORE G3440, 3.30GHz, 3M, BOX, LGA1150 - процесора е този, заради вградената графика и поддръжката на 1600 памет

CRUCIAL 8GB DDR III 1600 Ballistix Sport, CL9 - хубава памет, а и с ниски тайминги (не че има голямо значение тук)

SEAGATE 1000GB 7200 64MB SATA III Barracuda, ST1000DM003 - някакъв диск

SEASONIC Захранване SSR-350ST Bronze, 350W - мисля че става            

Крайна цена 586,12 лв.

Първо да уточня за първата конфигурация: нямам намерение да си купувам дъно със сокет 1151 и процесор 6-та генерация, за AMD- тишина (досега съм бил с AMD процесор), видео картата ще е Nvidia (досега винаги съм бил с червена, но сега искам зелена), искам да взема 970, но е много скъпа за мен, та варианта си остава 960-ка.

За втората конфигурация важното е да се направи що годе добро компютърче за всекидневни нужди и да има аванс за няколко годинки напред.

Търся мнения и препоръки. Не знам дали да изчакам около коледа за някакви намаления, но поради факта, че ще пазарувам от "небесните" ...

Хубав ден на всички.

Редактирано от shadowblade (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

i5-6500 3.2GHz 6MB LGA1151 BOX 
CORSAIR DDR4 2133MHz 2x4GB CL13 LPX Red 1.20V 
MSI B150M PRO-DH LGA1151 
1T SG SATA 6G/7200/64 /3Y WARR 
XFX R9 280X 1000M BOOST 3GB D5 BULK 
CM N200 BLACK /USB3 /NO PSU 

Обща стойност - 1 327.07 лв. с ДДС

Да ти кажа amd са напротив, много по-шумни от intel а относно карта r9 280x е по-добра от gtx 960

ЕДИТ: Сега видях че си имал превид да не предлагаме amd, добре си се насочил

Редактирано от Виктор Руменов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ти Виктор за предложената конфигурация, но освен, че не желая процесор и карта на червените, също така съм написал, че не желая и сокет 1151 със процесор 6-та генерация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо? Иначе процесор на amd  в никакъв случай

Редактирано от Виктор Руменов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо? Иначе процесор на amd  в никакъв случай

Защо какво? Защо не желая новия сокет или защо не желая "червена" видео карта!?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо - Ти си ми предложил дъно за DDR4, а аз разполагам със DDR3 и не мисля, че има смисъл да не я ползвам. Да, знам, че има и дъна със този сокет, които да поддържат DDR3.

Второ - Няма смисъл да се правя на актуален и в крак с времето (не съм на 15 години).

Трето - Ценя изкараните от мен пари и не смятам, че трябва да давам малко повече пари за процесор i5 6500 и дъно към него.

Четвърто - Не смятам,че ще постигна по-голяма производителност.

Пето - Все още този сокет и този процесор си се справят идеално мисля и все още, и ще са актуални.

И като заключение - Не мисля (лично мое мнение), че си струва (заслужава), няма какво да спечеля от това, напротив.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тъщата машинката е екстра но може и по-евтина рам. И CL7 да вземеш разликата ще е под 2% а тъщата едва ли ще играе бенчове.

Всъщност оставам с впечатление че и теб не те вълнуват тия неща.

Захранването бива но и от там може да се спести  FORTRON FSP350-60GHN, 350W 

или пък ако искаш по-тихо да се вкара още -   DEEPCOOL 500W Modular, DA500-M

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо - Ти си ми предложил дъно за DDR4, а аз разполагам със DDR3 и не мисля, че има смисъл да не я ползвам. Да, знам, че има и дъна със този сокет, които да поддържат DDR3. Сложил съм ddr4 памет

Второ - Няма смисъл да се правя на актуален и в крак с времето (не съм на 15 години). 10 процента по-добър е не е само името

Трето - Ценя изкараните от мен пари и не смятам, че трябва да давам малко повече пари за процесор i5 6500 и дъно към него.

Четвърто - Не смятам,че ще постигна по-голяма производителност. 

Пето - Все още този сокет и този процесор си се справят идеално мисля и все още, и ще са актуални.

И като заключение - Не мисля (лично мое мнение), че си струва (заслужава), няма какво да спечеля от това, напротив.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тъщата машинката е екстра но може и по-евтина рам. И CL7 да вземеш разликата ще е под 2% а тъщата едва ли ще играе бенчове.

Всъщност оставам с впечатление че и теб не те вълнуват тия неща.

Захранването бива но и от там може да се спести  FORTRON FSP350-60GHN, 350W 

или пък ако искаш по-тихо да се вкара още -   DEEPCOOL 500W Modular, DA500-M

Roujin Z за рам паметта май си прав, но за захранването.., ами не знам - тия фортрони са ми горяли 3 броя, а от както съм със "соника" съм доволен, тишина не търся за тъщата (ако ме разбираш). Не искам да се правя на разбирач, но споделям от личен опит. Благодаря ти за съветите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

вариант с GTX 970 [url=http://nikem-bg.net/cart/50682p2r51435p1r54253p1r49614p1r50687p1r43061p1r2172p2r2169p1r2248p1r46714p1rf.html]1 756.02 лв.

тъщата ако се запали по игрите след време може да се смени процесора да се добави рам, видео и ssd.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

вариант с GTX 970 [url=http://nikem-bg.net/cart/50682p2r51435p1r54253p1r49614p1r50687p1r43061p1r2172p2r2169p1r2248p1r46714p1rf.html]1 756.02 лв.

тъщата ако се запали по игрите след време може да се смени процесора да се добави рам, видео и ssd.

Кога дойде първи април?Два процесора (един g1820 и edin 4460) и два броя дъна? 1333мегахерца памет и то 4GB? Нисък клас кутия за 1.7к конфигурация? Бавно ssd с 2 години гаранция ки цена на такова с 2 гигабайта повече, тройно по коляма гаранция, и много по-бързо. Е не ти ме разби

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И двете конфигурации са много добре , поръчвай смело.

На втората конфигурация може да сложиш малка кутия на Залман не че има голямо значение но по-малко ще ти пречи :)

Добър избор си направил , успех.

Редактирано от Can Oa (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.