Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

пред дилема съм за зглобяване на Mini ITX машинка. Набързо ще напиша какво съм набелязал за сега, но ми е интересно да споделите мнение кое евентуално би било по-добре...

Първия варянт е с дъно Gigabyte H97N-WiFi със сокет 1150. Много ми харесва това дъно и бях набелязал процесор Intel i5-4430 / 3.0G / 6 MB. Цената на дъното варира около 230-40 лв, докато на процесора около 340-50 лв.

Вчера обаче попаднах на информацията за анонса на новата A series PRO на AMD. Набелязах си модела AMD A10-8850K който работи с графика R7. В случая обаче е със сокет FM2+, така че подбрах и подобна дънна платка отново на Gigabyte, в случая GA-F2A88XN-WIFI. Цената на платката е с този сокет е идентична с цената на другата с сокет 1150. При процесорите обаче разликата все още не съм сигурен каква би могла да бъде, тъй като предното поколение A10-7870K Godavari, струва около 140 долара, предполагам че и новия A10-8850K, ще е някъде в този диапазон.

Да заложа ли на Intel Haswell процесора с графика HD4600 или да изчакам новия A10-8850K с R7? Как мислите, кое би било по-удачно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз още преди време бях пускал тема за подобна конфигурация и след дискусия се стигна до избора на въпросния Интел заедно с това дъно. Бюджета е около хиледарка, но е поетапен, не всичко на куп и веднага, щото все още имам конфигурация която си ползвам и чакам да издъхне, зат'ва не съм зглобил Mini ITX-a. Иначе заедно с рам памет и SSD диск + някаква MiTX кутия, може и да надхвърля леко хиляда, ама не е проблем. А колебанието ми беше дали да остана като параметри с интелската или да пробвам флагмана на AMD.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

FD CORE 500 MICRO ATX BLACK 
    GB B85M-HD3 /1150 
    8GB DDR3 1600 A-DATA 
    I5-4460 /3.2G/6MB/BOX/LGA1150 
    DeepCool 400W 80+ APFC DN400 V2 
    POWER COLOR AXR7 360 2GBD5-DHE/C 

Обща стойност - 921.12 лв. с ДДС

Хард диск може да сложиш или сигейт с 3 години гаранция или ssd sx930 120gb, ако ги вземеш и двете ще жертваш видеото ама и то може да чака. Ти си решаваш

Редактирано от Виктор Руменов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Приятелю, говорим за Mini ITX форм фактори. Аз съм подбрал почти конфигурацията за малък pc. Процесора и дъното са избрани почти (зат'ва пуснах и темата с цел дали да не заложа на AMD флагман), няма да зглобявам нищо по-голямо от MiniITX форм фактор. Благодаря за труда да ми посочиш линкове, но аз не се чудя как да комбинирам ATX машинка, защото нещата съм ги набелязал вече, а по-скоро се чудех дали новия флагман за горе-долу подобна сума, няма да е по-добре от избраната от мен i5-ца. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако ще караш на видеото на процесора, теоретично за сега, АМД-то ще е по-добрият избор. Единствено, Iris Pro ще е по-добратят вграден ускорител, но пък процесорите са много скъпи. Ако не бързаш в покупката, изчакай да излязат на пазара новите APU-та на AMD и виж по ревютата как се представят и дали ще си заслужават парите. Последние години AMD само си хвалят предварително процесорите, а в последствие, се оказват огромен провал, който едва не ги докарва до фалит.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Приятелю, говорим за Mini ITX форм фактори. Аз съм подбрал почти конфигурацията за малък pc. Процесора и дъното са избрани почти (зат'ва пуснах и темата с цел дали да не заложа на AMD флагман), няма да зглобявам нищо по-голямо от MiniITX форм фактор. Благодаря за труда да ми посочиш линкове, но аз не се чудя как да комбинирам ATX машинка, защото нещата съм ги набелязал вече, а по-скоро се чудех дали новия флагман за горе-долу подобна сума, няма да е по-добре от избраната от мен i5-ца. ;)

a-серията е далеееч от флагман, а и amd+miniatx=много шум и топлина, иначе кутията е от най-малките, единственото по-малко е това: 

https://www.adafruit.com/adablog/wp-content/uploads/2012/11/AdafruitPiBox.png

Редактирано от Виктор Руменов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

АМД-то е на ниво I3 ако говорим за най-скъпите модели но цената им е като на I5. Имат по-добра вградена графика това им е плюса.

Ако искаш изчакай да пуснат новите I3 и взимай от тях. С по-добра графика са от старите.

Ето за тези става дума - http://ark.intel.com/products/family/88394/6th-Generation-Intel-Core-i3-Processors#@Desktop

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Погледнах ги и аз новите дето се очакват, само че дъното което съм избрал, в случая Gigabyte H97N-WiFi, поддържа 4-то и 5-то поколение. За да избера 6-то поколение с нова графика, ще трябва и друго дъно с поддръжка на 6-то поколение. GB имат такова де, GA-Z170N-WiFI със сокет 1151. Цената му предполагам ще е в приблизителна, а дори поддръжа и USB Type C.

Май повечето клонят към Интел, така че... приключваме с тия AMD.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Общо взето, не забравяйте, че автора си търси микро дъно, за малка кутия. Няма кой знае какъв избор. А и производителите не наблягат в такива модели на най-евтините бюджетни чипсети.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Напротив има си с всички чипсети (дори такива без слот за видеокарта) просто тия са още твърде пресни. 

Между другото ако наистина търсеше микро щеше да има доста по-голям избор. ;)

При Мини и цените са солени и избора не е голям но поне не търси от още по-малките.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

И B150 и H110 не вършат работа. Аз по-горе зат'ва споменах, че няма да събирам нищо по-голямо от Mini ITX 17x17 см. А за 6-то поколение със сокет 1151, Gigabyte може би тепърва ще пуснат, но в момента има Z170N-WiFi, дъно което е близко по цена на вече избраното от мен H97N-WiFi (с поддръжката на 4то и 5то поколение Haswell). Изключвам варянта Gaming mITX дъно щото то вече е наистина по-скъпо. ASrock също имат алтернативи но не искам дъно от тях. Всъщност казуса е почти към финала... изключвам варянта с покупката на AMD чип и чакам да пуснат новите Skylake процесори. В сайта на интел i3 варянта най-скъпия е 140 долара, интересно ми е нашите магазини тук, колко ли ще го пуснат... дано разликата не е фрапираща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Четох малко по диагонал. За филми ли ще се ползва машината? Ще има ли някаква пост обработка(madVR)?
    Ако ще се ползва вграденото видео - 2 канална рам ЗАДЪЛЖИТЕЛНО.
    Ако ще има постобработка - външна видеокарта, среден клас. 
    Отделете и малко за охлаждането, все пак ако ще се гледат филми няма нужда да ви пили по време на тихите сцени. Нещо от рода на цук

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Основно за домашен фън, така да се каже. Страници, стрийминг на видео, такива неща. Игри не играя въобще. Програми тежки не, единствено Adobe Illustrator, ама той и на лаптоп с мобилен чип AMD E350 Zacate с 4 гб рам, върви поносимо, така че за тази конфигурация не смятам, че ще е проблем. Все пак е 6-то поколение и ще е в пъти по-добре от домашната ми щайга, която все още държи здраво с Pentium E2140. Рам паметта със сигурност ще е двуканална, може би 2x4. За охлаждането и аз съм се спрял на Noctua, само че Noctua NH-L9i, заради ниския профил, който да събера в малка кутия.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.