Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Другата седмица искам да си купя компютър до 1800 лв, ще се ползва на монитор с резолюция 1920х1080, имам периферия клавиатура и мишка. Компютъра ще се ползва  за игри, филми, интернет, писане на код и други. Предпочитам платформа на Интел, конфигурацията ще се надгражда в продължение на 2 месеца, видео карта и ssd ще се взимат след месец. Ще се овърклоква умерено. Ще се купува от Никем или Скай по ваша препоръка. Искам да е максимално тих и много добре охладен (добър въздушен поток), защото ще е постоянно включен. Подбрал съм някои части, ще ви помоля да ги погледнете и да си кажете мнението.

Това е от Скай.

ASUS Z170-DELUXE, Z170, DDR4 3733(O.C)/2133, HDMI, DP, SATA Express, M.2 Socket, USB 3.1, Wi-Fi, LGA1151

INTEL CORE i7-6700K, 4.00GHz, 8MB, BOX (no Fan), LGA1151, Skylake

FRACTAL DESIGN Define R5 Titanium Window, w/o PSU

ADATA 8GB DDR4 2133

От Никем подбрах малко повече.

http://nikem-bg.net/cart/54193p1r54223p1r52597p1r52202p1r48235p1r54137p1r2246p1rf.html

Тук цпу кулера и захранването ще се подменят след 2 месеца. Така се получава защото се преместих, стария компютър го подарих и сега нямам, за това бързам. Наясно съм че така ще се оскъпи. И последен въпрос, ако се поръча сглобен частите които остават, сата кабели,SLI мостове и други ще ми бъдат ли предоставени или си остават за тях.

Благодаря ви преддварително.

Редактирано от Emokostov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Варианта на кутията без прозорец дето е по-евтина е за предпочитане. Тая със и е нарушена звукоизолацията та да даваш 20 лв. отгоре е...

Споменавам го понеже единичния ти линк е за тая с прозорец а общия за по-добрата без.

пс. Не съм сигурен че те разбрах за охладителя за това ще спомена че отключения процесор идва без такъв. 

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Roujin Z

На тази конфигурация кутията е без прозорец http://nikem-bg.net/cart/54193p1r54223p1r52597p1r52202p1r48235p1r54137p1r2246p1rf.html , цпу кулера и е CM HYPER 612 V2 сложил съм го временно предпочитам ноктуа д15 но не се побира в бюджета, за това казах че CM HYPER 612 V2 ще бъде подменен след време.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кутия за 200 лв,а за клокърска гейм машина-захранване за 80 лв,а...95 щото било полумодулно.Ето прекрасно захранване,към момента най-доброто за парите си 138 лв-Tt SE 530 Gold.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е то какво има да и понася на толкова икономична карта? И 980TI не може да го натовари сериозно.

Виж с някой дзвер на АМД може и да се разбръмчи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Разбирам те напълно , но се надвишава бюджета а аз разполагам с 1860 впрочем с твоето захранване стават горе доло точно. Като не знам колко ще излезе доставката.Ако може да ми кажете колко ще ми коства да ми доставят от никем частите, и от скай захранването за да се подготвя предварително.За инфо аз се нирам в Нова загора .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Разбирам те напълно , но се надвишава бюджета а аз разполагам с 1860 впрочем с твоето захранване стават горе доло точно. Като не знам колко ще излезе доставката.Ако може да ми кажете колко ще ми коства да ми доставят от никем частите, и от скай захранването за да се подготвя предварително.За инфо аз се нирам в Нова загора .

Вие,деца,сте ми много интересни: "Разбирам те напълно...с твоето захранване..."-нито има какво да ме разбираш,а за себе си да избираш-не за мен,нито захранването е мое и да искам да ти го продам,или сякаш ти се моля да си го купиш...Също не си разбрал,че може доста да се пати от захранване и се слага бюджетно такова в друг тип конфиг,а не в клокърска със сериозно видео,а средствата да се пренасочват към глупости...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще му духа с уста... ;д

P.S. Нека купи времнно някакъв евтин охладител и след време когато има възможност да сложи по-добър.

Редактирано от Кой съм аз? (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам дали точно тоя i7 6700K  е без охладител, но има по-евтин за 719 лева, който със сигурност е без охладител:  http://nikem-bg.net/computer-components/i7-6700K-4.0GHz-8MB-LGA1151-BOX

Roujin Z

На тази конфигурация кутията е без прозорец http://nikem-bg.net/cart/54193p1r54223p1r52597p1r52202p1r48235p1r54137p1r2246p1rf.html , цпу кулера и е CM HYPER 612 V2 сложил съм го временно предпочитам ноктуа д15 но не се побира в бюджета, за това казах че CM HYPER 612 V2 ще бъде подменен след време.

За умерен клок какъвто споменаваш, не ти трябва нищо повече от тоя CМ 612. Освен това си е достатъчно тих и на практика безшумен под  1000 оборота на вентилатора. А тия обороти са достатъчни за 4.6 GHz  в жегите. Ако не, смъкваш на 4.5, което ще рече и по-ниско напрежение. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вие,деца,сте ми много интересни: "Разбирам те напълно...с твоето захранване..."-нито има какво да ме разбираш,а за себе си да избираш-не за мен,нито захранването е мое и да искам да ти го продам,или сякаш ти се моля да си го купиш...Също не си разбрал,че може доста да се пати от захранване и се слага бюджетно такова в друг тип конфиг,а не в клокърска със сериозно видео,а средствата да се пренасочват към глупости...

Виш аз съм на 30 г. може да се окажеш по малък от детето за което говориш :) . Не съм искал да те изнервя. 

С gtx 970 се получава 350 w някъде. 

Не смяташ ли че да работи без охладител ще е леко проблемно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо говориш глупости, според мен много ясно се разбира, че той под "с твоето захранване" има напредвид захравнаето което си му предложил. Въобще осъзнаваш ли какви глупости говориш.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо говориш глупости, според мен много ясно се разбира, че той под "с твоето захранване" има напредвид захравнаето което си му предложил. Въобще осъзнаваш ли какви глупости говориш.

Лигльо,ти какво осъзна от написаното,та се обаждаш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лигльо,ти какво осъзна от написаното,та се обаждаш?

Всичко за разлика от теб...

Редактирано от Кой съм аз? (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момчета извинете ме за отцъствието, но се налага да отцъствам до четвъртък. Прочетох някъде че, някакви важни инструкции на този скайлайк са му спестени и сега се чудя какво да правя, смисъл дали да не заложа на ксеон е3 1231в3 + хубаво ведео. Ако може давайте съвети.

Редактирано от G3nad1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бягай от Xeon  по-далече, ако искаш и игри да играеш. Иначе хвърляш на вятъра парите за скъпа видеокарта, ако си вземеш такава де.  Те не случайно продават Xeon-ите на занижени честоти. Интел са си направили прекрасно сметката и гамата им процесори не е продиктувана от конкуренцията, нито пък цените са умишлено поставени заради същата тая конкуренция. По-скоро Интел се опитват ( и успяват) да се предпазят от вътрешната конкуренция. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте приятели ,днес ще се поръчва но се калебая дали наистина и нужно да набутам 567 лв. за Asus z170 deluxe с какво е по добро от asus rog maximus VIII hero и gigabyte ga-z170x-gaming 7. Кое от тези двете е по доброто, клоня към gigabyte, посъветвайте ме .

останалата част от конфигурациятя е следната:

Fractal disign define r5

Fractal disign захранване edison m550 watt, gold

Intel core I7-6700k

Noctua cpu cooler NH-D15

Seagate 1000gb 7200 64mb SATA III barracuda

Kinston  2x4 gb DDR4 2666 Mhz- тази рам по добра ли е от adata( по добре ли се клоква)

Благодаря ви предварително

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И в крайна сметка, кое дъно взе?

Взех Asus deluxe. Само не знам тази рам на кингсън дали ще може да се клокне с 20%

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте приятели, имам един въпрос по конфигурацията.Значи като влезна в биоса на Асус з170 делукс след около минута ми изчезва картината, това не всеки път но ме дразни, обнових биоса с последна версия и пак така. Някой да има на идея защо се получава така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да разбирам ли че си с версията от 5-ти (1101) и проблема все още го има? Пробва ли да върнеш фабричните настройки и да видиш пак ли прави номера?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.