Премини към съдържанието
Stoyns

Син екран или Видеото изключва напълно.

Препоръчан отговор

Здравейте. Имам Sapphire R9 280x Toxic наскоро закупен втора ръка. Принципно върви перфектно, не прегрява или нещо подобно но започна от време на време да показва сини екрани или просто черен екран смис, компютъра си върви но монитора ми изписва "entering in sleep mode" и всичко умира. С последни драйвъри е, върви под Win 7 x64 . Характристики на машината са : MB - Gigabyte G1 Sniper M3 z77 1155/ CPU Intel Core i5 - 3570K / Ram - Corsair Vengence 8GB / SSD Intel 520/120GB/ HDD WD 1TB Blue/ Power - Fractal Design Integra R2 500W. Видеото е върнато днес от гаранционен сервиз, като твърдят ,че НИЩО му няма, върви на всякакви тестове. Другото което аз наблюдавам е че има леки вертикални почти незабележими черти при някой игри. Как трябва да постъпя според вас, и какво мога да направя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това видео клокнато ли е? Тия черти показват обикновено проблем с видео паметта в този режим на работа. Може да се нал;ожи да се свали честотата на видеопаметта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видеокартата ти е наред. Просто по някаква причина в един момент захранването не достига и карата се изключва.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как мога да разбера потреблението макс и мин пик за да разбера дали е от това? :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

на 1600 MHZ е толкова си е зададено....

Ами, може и калпава бройка да си уцелил. Гаранционна ли е машината/видеото? Пробвай с жива операционна система дали ще се виждат пак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чакай, чакай!!! Аз не съм ти прочел до края първия пост. Поради каква причина картата е носена на сервиз? 

Ако има черти като включиш монитора проблема е в самата карта.  Вероятно дефектирал чип на видеорамта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чертите излизат само когато включа някоя игра и то не при всичките, чува се и леко жужене тогава. Първия път е носена преди да я купя за смяна на вентилатор. Аз я водих точно заради чертите и жуженето. Но тогава не показваше и сини екрани. Интересното е ,че без никакво натоварване пак показва сини екрани, ако е от захранването, би трябвало да е при някакъв товар на Пц-то. Не знам хора, не знам какво е и какво мога да правя :/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

A, това е друга работа! Не е при нормална работа на ОС! Тогава си е клякане на напрежението. Пробвай да свалиш малко честотите на ядрото и на паметта, докато докараш стабилна работа.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мммм дамм, пуснах Stability Test на Aida иии, да веднага даде син екран. Сега свалям на 1300 и ще видя пак. Явно съм за ново захранване.

- теста тръгна, но като изключих пак даде син екран?

Редактирано от Stoyns (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А към видеокартата има ли допълнително свързан конектор PCIe 4/6/8 пинов (левият)

$_35.JPG?set_id=8800005007

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тя е с 2х8 пина, от захранването излиза 1х8 и един съм свързал от молекса.

Такаммм....видях че съм свързал само единия молекс към захранването, а то е било нужно двата. НО! дори и това не помогна. Интересното обаче Е! ,че като пусна стабилити теста не умира, умира само когато го спра!? ДАМН? WHY!?

Последния ми тест ме накара да си сваля MSI Afterburner защото нямам доверие на тъпия АМД софтуер. Пускам теста пак и умира. Гледах волтажите, на GPU държи към 12.000 - 19.967 . Като се има в предвид , че съм ъндърклокнал процесора с 1 GHZ и видеокартата от 1600 меморито на 950!!! Като реално от 1600 разликата е в 100-110 миливолта... :/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аммм допълнителен въпрос? Нормално ли е видеокартата да смучи  Ампера на макс ? :D  прикачил съм снимка? :D

102.25 A.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като се има в предвид , че съм ъндърклокнал процесора с 1 мегахерц

Ти шегуваш ли се? 1MHz - това само от нестабилност на генератора ще избяга. Свали за пробите 30-50MHz

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-добрият начин за тест е не да намаляваш честотите  на това и онова, а напрежението на ядрото ! Като намаляш честотата  не правиш почти нищо. Паметта макар по принцип да е голям консуматор, то при тестове  тя рядко се товари максимално. При тестове се обръща внимание на натовареното ядро. При игри е същата работа. Ядрото на видеокартата   се товари максимално, когато процесорът не я ограничава.  Тоест, за правилни резултати не ти трябва даунклок на процесора, защото  ако видеото  харчи 200 вата примерно, то процесора достига 50-60 вата в зависимост от видеокартата. Ако видеокартата е достатъчно бърза, то процесора се товари повече  и обратно. Освен това при игри рядко процесора може да се натовари добре с всичките си ядра, а това означава и по-ниска консумация на енергия. Това обаче не бърка видеокартата и  ако тя си се товари максимално ( ядрото и), то и консумацията  и е максимална. 

За по-голямо натоварване може да   ползваш  едновременно две програми -  едната за процесора, другата за видеокартата. Но и тогава е трудно да се постигне максимална консумация, понеже натоварения процесор почва да  ограничава видеокартата. Аз ползвам Heaven + Prime95, макар  че тогава видеото почва да  се  товари по-малко. Но пък това са гранични режими и за двата компонента. Програми като OCCC  и Furmark  при мен предизвикват най-вече спад на натоварването на видеокартата и изобщо не са меродавни за това, какво може видеокартата.  Ако има програма, която да товари добре видеокартата и да е показател за максималните и възможности, то това е 3D Mark 2011. Не 3D Mark,  а по-стария 3D Mark 2011 с първия си тест. Пускаш само него на loop  и  чакаш да мине няколко пъти. 

Това с молексите не ми харесва изобщо. Пробвай да промениш двата молекса. Имаш две линии. Едната  е  20 А, другата 25А. Кофтито при теб е, че едната линия от 25 вата е за 8 пиновия  конектор, а  другата от 20А е за всичко останало. Няма как да направиш комбинация от двете линии така, че да се опиташ да избегнеш недостига на захранване. Макар на хартия да ти трябват максимум 12 А за видеокартата, то на практика имаш и други консуматори, както и пикови стойности на тока при включване и изключване. Изобщо, лайняна работа бих казал.  Остава сега да акжеш че и захранването си взел на старо...

Редактирано от Кико (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти шегуваш ли се? 1MHz - това само от нестабилност на генератора ще избяга. Свали за пробите 30-50MHz

Бях объркал с 1 GHZ тоест от 3.4 на 2.4 и съм изключил авто бооста.

Но вече по-скоро съм на мнението че не захранването пада, ами меморито е дефектирало, не може без натоварване да ми дава син екран .....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спри да тестваш. Картата просто е дефектирала. От нея не трябва да се чуват никакви жуженета и тем подобни. Щом първия път е носена за смяна на вентилатор то със сигурност е прегрявана постепенно. При смяна на вентилатора и почистването и е дефектирал някой от чиповете на видеорамта. Картата направо да я сменят с нова. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз така мисля. Само не мога да разбера, гледам клип -> ок -> свършва клип гаси. Играя игра на всичко ултра, смис GTAV няма проблеми, зарежда клип (тоест спира да товари) и пак умира. Защо когато я тормозя държи а когато не я, умира...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мемори теста свърши, нямам проблеми с паметта на картата, пуснах само GPU тест, и не ми даде син екран. Сега да не се окаже,че проблема е другаде?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. Имам Sapphire R9 280x Toxic наскоро закупен втора ръка. Принципно върви перфектно, не прегрява или нещо подобно но започна от време на време да показва сини екрани или просто черен екран смис, компютъра си върви но монитора ми изписва "entering in sleep mode" и всичко умира. С последни драйвъри е, върви под Win 7 x64 . Характристики на машината са : MB - Gigabyte G1 Sniper M3 z77 1155/ CPU Intel Core i5 - 3570K / Ram - Corsair Vengence 8GB / SSD Intel 520/120GB/ HDD WD 1TB Blue/ Power - Fractal Design Integra R2 500W. Видеото е върнато днес от гаранционен сервиз, като твърдят ,че НИЩО му няма, върви на всякакви тестове. Другото което аз наблюдавам е че има леки вертикални почти незабележими черти при някой игри. Как трябва да постъпя според вас, и какво мога да направя.

Ами, питай, бе, човек! Да беше попитал, какво да си вземеш втора ръка. Колегите щяха да те упътят. Взел си си карта от най-проблемната серия на AMD - 280Х. Те хората бягат от тези карти дори и нови, а ти си се "гръмнал" с такава на старо. Както и да е де - някой успешно се е отървал от нея, за твоя сметка.

Следвай съветите на колегите, макар че според мен картата е започнала да сдава багажа и ще трябва да купуваш друга.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами, питай, бе, човек! Да беше попитал, какво да си вземеш втора ръка. Колегите щяха да те упътят. Взел си си карта от най-проблемната серия на AMD - 280Х. Те хората бягат от тези карти дори и нови, а ти си се "гръмнал" с такава на старо. Както и да е де - някой успешно се е отървал от нея, за твоя сметка.

Следвай съветите на колегите, макар че според мен картата е започнала да сдава багажа и ще трябва да купуваш друга.

за какво след като мога да я дам на сервиз докато е в гаранция?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

за какво след като мога да я дам на сервиз докато е в гаранция?

И какво очакваш от сервиза? Да ти оправят картата и тя да тръгне като нова ли? На мен това хич не ми се вярва. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И какво очакваш от сервиза? Да ти оправят картата и тя да тръгне като нова ли? На мен това хич не ми се вярва. ;)

Еми хубаво де, като не върви и не могат, да я сменят, нали за това има гаранция като нещо даде дефект да я сменят..?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Последната маневра която направих е да свържа алтернативно захранване само за Видеокартата като направих байпас на 24 пиновата букса за да вид дали не е от захранването.. :X Естествено без резултат :X

Момци ето снимка към грешката http://imgur.com/8ldJe0

12072783_1908149612743561_7215145009896321509_n.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е захранване, няма сини екрани. Директно черните идват :)  

Но е факт, че видеокарта на старо и особено такава на АМД, трябва да се избягва да се  купува, дори да е с гаранция. Същото се отнася и за много стара карта на NVIDIA, където пък може да има проблеми с отлепени чипове. Изобщо...ако човек иска да спести от нещо, то това е процесор на старо, макар че  там цените не са много ниски. Нищо друго. Евентуално РАМ, но и там съществува риска.  Доста грешни съвети се дават  и тук и на други места.  Много често явление е да се купуват евтини неща за определена сума, като се добавя видеокарта на старо с гаранция. Това е най-голямата простотия, която може да се направи. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.