Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, трябва ми вашето мнение, дали да взема клокърски компютър или най-обикновен за толкова пари. Трябва ми за игри, последните по-възможност да ги подкарва с максимални сетинги. По принцип искам да е интел , като дъното да има вграден добър звук, ще ползвам колони. За видео картата нямам претенции , четох някои неща за freesync i g-sync, като това което разбрах, че разликата е само в цената, монитор нямам, но ако реша да дам повече пари за монитор, примерно с freesync, до колкото разбрах е по-далавера.  Така това е което се сещам, хард диск имам, но SSD не. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Скайлейк платформа ще излезе 100+ лв по-скъпа и смятам, че не си заслужава, предвид малката разлика в производителноста. 4460 няма да има проблем с игрите дълго време. 4 GB VRAM на видеото ще бъде задължително за бъдещите игри. Freesync и GSync ги забрави при този бюджет. Ако не се пуска АА, то всички нови заглавия ще вървят с приличен брой кадри (ок. 50+).

GIGABYTE B85M-D2V, B85, DDR III 1600/1333, VGA, DVI, LGA1150
    INTEL CORE i5-4460, 3.20GHz, 6MB, BOX, LGA1150, Haswell Refresh
    KINGSTON 4GB DDR III 1600 HyperX FURY 2 броя
    ADATA 128GB 2.5" SSD Premier Pro SP900 SATA III
    SAPPHIRE 4096M NITRO R9 380 4G D5 PCI-E 3.0
    DEEPCOOL Кутия TESSERACT SW, Window, USB 3.0, w/o PSU
    DEEPCOOL Захранване 500W Modular, DA500-M
    LG 23" 23MP47HQ-P, 5ms, 5 000 000:1, VGA, HDMI, IPS

Общо:1 574 лв
    Едит: не прочетох, че имаш хард диск - смених hdd-то с ssd.

Редактирано от enigmatic (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Нещо за звука, понеже и това се иска. Realtek чиповете  са пълен боклук, дори и ALC1150, модифициран или не. Хубаво вградено аудио няма да намериш вече на пазара, освен  ако не търсиш някое Z77 дъно на старо с VIA  VT2021 вграден аудиочип.  Търсиш и i5 на старо за платформа LGA1155. Точно в момента се заннимавам да сравнявам двата чипа на двете ми дъна  - Asus Z170 Gaming Pro  и GB H77 D3H, като единия чип е модифицирания от Асус SupremeFX ( ALC 1150),  а другия VIA VT2021. Понеже преди време бях правил  сравнение между VIA и ALC662, очаквах върховия чип на Realtek  да е доста по-добър от бюджетния ALC662. Оказва  се обаче, че разлика има, но това е все едно да сравнявам стар модел на Форд с нов от магазина и в същото време да се опитвам да сравнявам с S класа на Мерцедес и двата. Сам се сещаш, че няма как да стане, дори S класата да е старичка на години. Та останах невероятно много разочарован от новите чипове на Realtek, които вече масово се предлагат навсякъде. Да не говорим, че вече никой не предлага дъна с чип  на VIA,  а това е жалко. Нещо като Фолксваген на компютърния фронт - предлагат ти боклук за икономии, лъжат те,  че става за нещо, слагат му светодиодчета, екрани и го правят с десет пъти по-голяма площ, но Realtek си остава Realtek - боклук откъдето и да го погледнеш. Понеже днес   ми се отвори време от месец и кусур насам, взех старата щайга с h77  дъно и почнах да пускам песнички с AIMP  плеъра при еднакви настройки  и на плеъра и на VIA/Realtek, тоест във втория случай стандартни при 192kHz/24 bit.  Не че при останалите режими е различно. Разликата се оказа невероятно голяма. В момента тествам само колоните, но след малко ще включа и слушалките ми Sennheiser HD215,  където най-добре ще си проличат разликите, макар че и при колоните разликата е огромна. Какво имам предвид? Realtek 1150  почти няма ниски честоти, дори и при изкуственото им завишаване. Целия звук  като цяло  гъгне и е някак  неестествен. При VIA  имам чувството, че всичко става на живо - ниски честоти колкото искаш и то без изкривявания. Средните и високите поради добрите ниски честоти, изглеждат по-истински, тоест по-реални.  Преди години, когато не бях се докосвал до VIA VT2021  си мислех, че проблемът с ниските честоти е в новите ми тогава слушалки Sennheiser, които макар и струващи над 100 лева, попадат в по-нисък клас за тая  марка. Обаче се оказа, че проблемът не е в слушалките, а в аудичипа Realtek,  който тогава бе ALC 892. След като се  сдобих с дъното H77  и чипа VIA VT2021,  ниските честоти изведнъж изскочиха от нищото! Дори при файлове с лошо качество, музиката не изглеждаше толкова зле, а при flac  направо се размазваш! При  Realtek  няма такова нещо. .flac формата е без ниски честоти. При опит за усилването им, още някъде на 60-70% усилване почват големи изкривявания. При VIA VT2021  просто си усилвам докрай без проблем, без видимо изкривяване на басовете.  Та така. Ако искаш звук, просто се насочи към външна аудиокарта. Там нека други  ти дадат съвети, аз не мога.  Дори вече съм се навил  да купувам външна аудиокарта и да разкарам тая чикия Realtek ALC1150. Бъди сигурен, че когато купувах това дъно,  ако имаше дъна с VIA  чип, щях да се спраа на тях, въпреки някои други недостатъци, ако притежават такива. Само че такива дъна няма и производителите те поставят пред свършен факт - те си поечелят от евтините боклуци на Realtek,  а ти трябва да си доплащаш за звук!

Редактирано от Кико (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

url=http://nikem-bg.net/computer-components/XFX-R9-280X-1000M-BOOST-3GB-D5-BULK]XFX R9 280X 1000M BOOST 3GB D5 BULK 
    I5-4460 /3.2G/6MB/BOX/LGA1150 
    ASUS B85M-K /B85/LGA1150 
    CM N200 BLACK /USB3 /NO PSU 
    22 LG 22MP47D-P 
    8GB DDR3 1600 A-DATA 
    DeepCool 500W Bronze Modular DA500-M 
    ADATA SSD SX930 120G SATA3 XPG 

Обща стойност - 1 502.87 лв. с ДДС

Относно звука след време една хубава аудио карта и си готов.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Мерси за задълбочения отговор за аудиото. Бюджета е 1500 за компютъра само, но е плаващ, ако си заслужава не бих спестил пари от захранване и кутия например, искам да го ползвам дълго време, за това питах за клок, заслужава ли си, DDr 4 няма ли да е по-добре, видеото позволява ли freesync, за монитор ще чакам някоя промоция, не бързам там планирам около 500лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Така кажи, мятай една хубава аудио карта и ако останат пари msi b150 dh с corsair 2x4gb ddr4  и процесор i5-6500

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

ще ползвам колони. 

Какви ако не е тайна?

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Скайлейк платформа ще излезе 100+ лв по-скъпа и смятам, че не си заслужава, предвид малката разлика в производителноста. 4460 няма да има проблем с игрите дълго време. 4 GB VRAM на видеото ще бъде задължително за бъдещите игри. Freesync и GSync ги забрави при този бюджет. Ако не се пуска АА, то всички нови заглавия ще вървят с приличен брой кадри (ок. 50+).

GIGABYTE B85M-D2V, B85, DDR III 1600/1333, VGA, DVI, LGA1150
    INTEL CORE i5-4460, 3.20GHz, 6MB, BOX, LGA1150, Haswell Refresh
    KINGSTON 4GB DDR III 1600 HyperX FURY 2 броя
    ADATA 128GB 2.5" SSD Premier Pro SP900 SATA III
    SAPPHIRE 4096M NITRO R9 380 4G D5 PCI-E 3.0
    DEEPCOOL Кутия TESSERACT SW, Window, USB 3.0, w/o PSU
    DEEPCOOL Захранване 500W Modular, DA500-M
    LG 23" 23MP47HQ-P, 5ms, 5 000 000:1, VGA, HDMI, IPS

Общо:1 574 лв
    Едит: не прочетох, че имаш хард диск - смених hdd-то с ssd.

Пусни Project Cars с тая конфигурация и хвани 50 фпс. Тоя i5  още от сега е издъхнал тотално. Поне не лъжете хората, че им предлагате най-доброто и не им е нужно повече. Нито знаеш как  иска да играе човека, нито пък  си и пробвал много игри с подобна конфигурация. Тоя i5 4460  е голяма хуйня. Не случайно номерацията му започва с 44. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Какви ако не е тайна?

http://www.microlab.com/?r=Stereosystemen&st=full&id=225 

----

Май ще посъбера за външно усилвателче, в дилема съм, хем искам по-добър звук хем не ми се дават кой знае колко пари. Като се замисля по-добре да изчакам малко за аудио картата, не е спешно. Та така, това дъно - http://plesio.bg/danni-platki-c-69977721/msi-motherboard-b150m-pro-dh-b150-1151-ddr4-p-314144.html се очертава да е, или е скъпо? Тази http://nikem-bg.net/computer-components/SAPPHIRE-NITRO-R9-390-8G-GD5-L/picture.html карта, ще прилегне ли на бюджета или друга? Първоначално искам 8гб рам, но до колкото разбирам намирането на втора плочка след време съвместима е невъзможно. И този процесор http://nikem-bg.net/computer-components/i5-6600K-3.5GHz-6MB-LGA1151-BOX и захранване и другите джунджурии отива на 1600 поне, ако не 1700 така ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.