Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте бих искал да ми предложите конфигурация на части или готова  за пари около 500-600 лева . 
Компютърът няма да се използва за силни игри :) , иначе ще го използвам за League of Legends (да имам 60фпс поне) , цс-го , майнкрафт и тва е ;) , бих искал да ми предложите нещо

Редактирано от Emokostov (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някакви части от предишна конфигурация имате ли? Желаете ли да има отделно видео карта ssd или оптично устройство?

Ето това се събира в бюджета и горе-долу ще покрива изискванията:

ASUS H81M-C /1150

I3-4170 3.7GHZ/3MB/LGA1150/BOX

8GB DDR3 1600 A-DATA

1T SG SATA 6G/7200/64 /3Y WARR

DeepCool 400W 80+ APFC DN400 V2

OMEGA ATX-8815BK /BLACK

Количка

Ако има нужда от оптично устройство ще трябва малко да се увеличи бюджета или да се орежат компонентите. Ако имате такова на сегашния компютър, нищо не пречи да го използвате и на новия.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можеш да помислиш за нещо такова:
http://olx.bg/ad/prodavam-kompyutar-g3258-asrock-z97-anniversary-8gb-ddr3-1tb-hdd-ID5qdNV.html#d564c16d93;promoted  - 370лв.
+
MSI GTX 750 N750-1GD5/OC - 223лв - около 600лв.
Конфигурацията е втора ръка, но с преглед и тест няма за какво да се притесняваш, отиваш в еконт (носиш си разклонителче), ползваш им монитора за 10-15 минути, тестваш да видиш, че работи взимаш и си тръгваш.

Другата опция е тази:

Обща стойност - 584.80 лв. с ДДС
Редактирано от Just Human.. (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен няма смисъл от отделна видео карта на компютър за такава цена... Както е и добре да има поне 8GB рам. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен няма смисъл от отделна видео карта на компютър за такава цена... Както е и добре да има поне 8GB рам. 

Обоснови се... 730 и 750 са в пъти по-добри от вграденото в процесора. С клокнат G3258 ще получи в пъти по-добра прозиводителност в игрите отколкото една i3-ка с вградено видео! Процесора и видеото са достатъчни за LoL (аз я играя на 80 fps - локнати без проблем), CS GO не съм го пробвал, но и него ще го кара без проблем. А за 600лв толкоз :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип е така, но според мен и с вграденото видео ще има достатъчна производителност... Ако ще играе само тези игри и няма да прави нищо друго това, което даваш е по-добре....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Другата опция е тази:

Обща стойност - 584.80 лв. с ДДС

Тази конфигурация ми харесва, бих си я поръчал и аз, но може ли линк към количка и евентуално, опция с 8гб рам(предполагам, че е по-добър вариант от 2х4) и някакво оптично устройство? Понеже не съм мнгоо на ти с този сайт.
Ще съм ти много благодарен.. и направо май ще поръчвам. 

Редактирано от ivan93bg (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен твърдия диск е по-добре да е 1TB защото в днешно време ценовата разлика между 500GB и 1TB е много малка... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В случая 1ТБ Тошиба е на същата цена даже 8 стотинки по-евтин. :)

пс. При тоя бюджет всяко левче е от значение та виж за промоции. Например 500ГБ Тошиба с безплатна доставка е 82 лв. в Емаг.

18 лв. които може да се вкарат във видеокарта понеже 730 е супер безсмислена.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някакви части от предишна конфигурация имате ли? Желаете ли да има отделно видео карта ssd или оптично устройство?

ASUS H81M-C /1150

8GB DDR3 1600 A-DATA

OMEGA ATX-8815BK /BLACK

Количка

Ако има нужда от оптично устройство ще трябва малко да се увеличи бюджета или да се орежат компонентите. Ако имате такова на сегашния компютър, нищо не пречи да го използвате и на новия.

А тази конфигурация мога ли да я ъпгреидвам , ако да , може ли да ми кажеш с какви части / параметри :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В повечето случаи може... Може да се добави SSD, но за една добра видео карта дъното ще трябва да поддържа PCI 3.0, а това е на 2.0... За това ако се държи на възможността за ъпгрейд, ще трябва малко повече да се отдели пари за дъно като това например ASUS B85M-G /B85/LGA1150 . Оперативна памет може да се добавят още 8GB или 4 и няма да има нужда от повече, обаче в момента се наливат все повече пари в DDR4 за това ще е малко безсмислено да се инвестират толкова пари за 16GB DDR3 рам памет, но това е друга тема... Може да се добави и оптично устройство ако трябва... Процесора едвали ще има нужда от ъпгрейд при положение, че конфигурацията е с такава цена и в комбинация с една добра видео карта за около 200-220 лева напълно ще покрива изискванията. Може и по-евтина разбира се. Захранването идеално ще захрани видео карта от този ценови клас и при евентуален ъпгрейд.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На старо срещнах i3 2100   за стотина лева. Едно какво да е дъно  за LGA 1155  и подходяща видеокарта за около 200 лева.  4 GB RAM. За 600 лева просто няма как да се направи конфигурация с нови части, без да се направи компромис или с процесор или с видеокарта, а в същото време да имаш 60  fps  в LoL  и да играеш добре CS:GO. С вграденото видео на Интел няма да хванеш 60  fps. 

Процесор нещо такова:   http://olx.bg/ad/protsesor-intel-core-i3-ID5nnMm.html#628a9bacd0

От магазина примерно това:

4GB DDR3 1600 A-DATA 
500GB SEAGATE 7200/6GB/16MB 
GB R7 250XOC-1GD 
PSU FORTRON FSP350-60APN 85+ 
OMEGA ATX-8815BK /BLACK 
ASUS H61M-D /H61/LGA1155 

Обща стойност - 481.01 лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

за една добра видео карта дъното ще трябва да поддържа PCI 3.0, а това е на 2.0... 

Малко неточности имаш. Разликата между 2.0 и 3.0 е нищожна а ти му предлагаш скъпо дъно като може да мине с ASUS H81M-K и 1х8гб (като след това още 4 или 8) и в единия и другия случай може да се сложи i5 + каквато и да е видео карта..

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен твърдия диск е по-добре да е 1TB защото в днешно време ценовата разлика между 500GB и 1TB е много малка... 

То че е добре да е 1 TB, но ако това означава да се ограничи от видеокарта или процесор, ебавам ти хард диска. Ще трия по-често. А и ако трябва да бъда честенн, едно 32 GB SSD  вместо един  1 TB  хард е по-добра инвестиция. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тук съм до някъде съгласен, но все пак има някаква разлика... Но хайде нека го пренебрегнем това... Препоръчах му H81M-C защото има допълнителен PCI слот, а ценовата разлика не е кой знае каква... Може да вземе и H81M-K... За рам паметта си прав, както и аз същото съм го написал по-горе...

То че е добре да е 1 TB, но ако това означава да се ограничи от видеокарта или процесор, ебавам ти хард диска. Ще трия по-често. А и ако трябва да бъда честенн, едно 32 GB SSD  вместо един  1 TB  хард е по-добра инвестиция. 

Ако сега има Sata хард диск, който да използва и за новия компютър чудесно, но с това 32GB SSD освен операционната система какво друго може да сложи... 

Редактирано от Blue Ray (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тук съм до някъде съгласен, но все пак има някаква разлика... Но хайде нека го пренебрегнем това... Препоръчах му H81M-C защото има допълнителен PCI слот, а ценовата разлика не е кой знае каква... Може да вземе и H81M-K... За рам паметта си прав, както и аз същото съм го написал по-горе...

Ако сега има Sata хард диск, който да използва и за новия компютър чудесно, но с това 32GB SSD освен операционната система какво друго може да сложи... 

И защо трябва да слага друго? Пробвал ли си или само пробваш с отговора?

В момента дори съм с 20 GB SSD и Win 7 64 bit.  на другата щайга. Хватката е Windows да си върви добре, а игрите така и така не могат да се възпозлват от бързината на SSD,  дори  при зареждането. Много малко са игрите, които зареждат по-бързо и могат да се възпозлват от SSD. А на 32 GB SSD  могат да се инсталират основни програми. Примерно браузер, програма за разглеждане на снимки,  редактор като Libre office  и тем подобни. Windows  заема около 17-18 GB, като пейджайла може или да се намали или да се постави на другия хард диск.  А в неговия случай с 4 GB RAM  дори няма смисъл от 64 bit  Windows, което ще спести място. А в бъдеще живот и здраве, нова конфигурация за Crysis 4. 

Редактирано от Кико (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми ха де... Що ли му е друго вярно... Мисля, че в момента само спамиш темата без да си обективен и объркваш човека...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега най ще си е добре да не инвестира с 32гб ссд  като за начало нормален 1тб хард след това и 128гб ссд!

И защо трябва да слага друго? Пробвал ли си или само пробваш с отговора?

В момента дори съм с 20 GB SSD и Win 7 64 bit.  на другата щайга. Хватката е Windows да си върви добре, а игрите така и така не могат да се възпозлват от бързината на SSD,  дори  при зареждането. Много малко са игрите, които зареждат по-бързо и могат да се възпозлват от SSD. А на 32 GB SSD  могат да се инсталират основни програми. Примерно браузер, програма за разглеждане на снимки,  редактор като Libre office  и тем подобни. Windows  заема около 17-18 GB, като пейджайла може или да се намали или да се постави на другия хард диск.  А в неговия случай с 4 GB RAM  дори няма смисъл от 64 bit  Windows, което ще спести място. А в бъдеще живот и здраве, нова конфигурация за Crysis 4. 

Голям късметлия си щом windowsa ти е под 20гб при мен е цели 50гб :(... 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми ха де... Що ли му е друго вярно... Мисля, че в момента само спамиш темата без да си обективен и объркваш човека...

Момче, айде мъна! Когато си купиш компютър, тогава ще ме опонираш, ясно?

Редактирано от Кико (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля? Не сте човека, който да ми казва какво да правя и кога да го правя... Нито пък ще определяте какво да купувам и кога да купувам... В случая покупката на компютър не е решаваща да сме компетентни по въпросната област... Ако нещо не Ви изнася може просто да не пишете в темата. Също така и отново проявявате некомпетентност, като обръщате нещата на лична основа и отново не сте обективен. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега най ще си е добре да не инвестира с 32гб ссд  като за начало нормален 1тб хард след това и 128гб ссд!

Голям късметлия си щом windowsa ти е под 20гб при мен е цели 50гб :(... 

Глупости. Погледни си колко е Windows-a. Погледни и колко са ти останалите папки на диска. Погледни какво не ти трябва и откога стои там. Например нямаш нужда от стари файлове, ползвани за ъпдейти и стоящи на диска ти от месеци и години може би. Windows  след след инсталация е 12-13 GB. Може да има 1-1.5 GB ъпдейти, в зависимост от инсталираната версия. От там нататък имаш 8 GB пейдж файл, ако си с 8 GB RAM. Спокойно може да преместиш тоя файл на друг диск или да намалиш размера му, ако смяташ че имаш достатъчно RAM  за нуждите си. Много програми си разархивират файловете като се инсталират и ги оставят там. Това допълнително пълни дяла.  Нещата могат да се решат просто. Слагаш си една програма за почистване на диска при стартиране на Windows. Действа бързо, понеже и проверката на SSD  става бързо. Няма и да усетиш работата и в първите минути. А ако си  сигурен, че мястото ти стига,  не ти трябват такива изпълнения. Може да се направи малко оптимизация на Windows,  като се премахнат  някои ненужни файлове, заемащи дори на 1 GB  място и стоящи на диска без нужда от тях. А в случая с 4 GB RAM  е достатъчен и Win 32 bit., който заема по-малко място. Лично аз съм с 64 bit., защото искам да позлвеам максимално RAM  паметта.

А  за тиоя пари най-добро решение е да се  вземе процесор на старо. Не да се дават пари за нови пентиуми, градски. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе ти обърна темата на обща дискусия? И почти никога в Windows не съм забелязвал page файла да е с размерите на рам паметта... Има препоръчителен размер зададен основно от операционната система, който до сега никога не съм забелязал да е точно колкото оперативната памет. И продължаваш да спамиш темата... Моля някой от екипа да се погрижи за нещата тук, защото само пречим на човека да реши... Поне някои...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ASUS H81M-C /1150

8GB DDR3 1600 A-DATA

OMEGA ATX-8815BK /BLACK

Количка

Вижте кво все едно ми говорите на китайски нищо не разбирам от ваще неща искам само да ми кажете , ако по нататък направя ъпгрейд какво трябва да сменям и какво да слагам ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вижте кво все едно ми говорите на китайски нищо не разбирам от ваще неща искам само да ми кажете , ако по нататък направя ъпгрейд какво трябва да сменям и какво да слагам ?

след време сменяш на i5+gtx960,r9280, r9 380 или гтх970 + ССД и по-хубаво захранване ако ще се слага мощно видео .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

след време сменяш на i5+gtx960,r9280, r9 380 или гтх970 + ССД и по-хубаво захранване ако ще се слага мощно видео .

без да сменям дънната платка така ли ?
П.С. мерси

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.