Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Тиха инсталация:
lastpass_x64.exe -si -i -f -c

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, URIEL написа:

А прието ли е обновеното разширение от Файърфокс?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

За Firefox:
LastPass Password Manager 3.3.4
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/lastpass-password-manager/
Явно още не е

Но пък в сайта на LastPass е обновена добавката

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, ExaFlop написа:

За Firefox:
LastPass Password Manager 3.3.4
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/lastpass-password-manager/
Явно още не е

През офсайта https://www.lastpass.com/

Clip.thumb.jpg.62881120b9f8fe1f7db1a75ec62283a5.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, ExaFlop написа:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, ExaFlop написа:

Да де , нали дадох потвърждение бря! :D 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Питам понеже нали приеха задължително приставките им да са подписани от Мозила... Сега има дерт примерно с Disconnect, доколкото разбрах. Има нова версия, ама Мозила бавят качването ѝ, нещо подобно. И аз видях зор, че временно го деинсталнах...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

LastPass днес го разкарах от служебния комп много е бъгава новата версия и се върнах на изпитания Sticky Password :) що ми трябваше да се ръгам из тия менажери правени в час по-трудово идея си нямам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стики, безплатната версия синхронизира ли м/у устройствата?

В смисъл ако ползвам фри версията на лаптопа и сложа на смартфона версията на програмата за андроид, ще мога ли да си ползвам паролите и на двете места?...И имаш ли достъп до паролите си от сайта на стики?... през нета?...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, viperdick написа:

Стики, безплатната версия синхронизира ли м/у устройствата?

В смисъл ако ползвам фри версията на лаптопа и сложа на смартфона версията на програмата за андроид, ще мога ли да си ползвам паролите и на двете места?...И имаш ли достъп до паролите си от сайта на стики?... през нета?...

Аз имам достъп но не го ползвам въпреки,че ползвам платената версия. Един път така се синхронизираха паролите,че два три акаунта изгоряха. Добре,че програмата си прави бекъп и си възстанових данните. На телефона и таблета пък ползвам KPM.

За да синхронизираш базата на паролите на устройствата ти трябва премиум версията. Виж тук разликите https://www.stickypassword.com/free-password-manager-vs-premium

пп. Сега го пуснах да се синхронизира и пак ми свали някаква стара база дето преди съм я качвал. Трябваше да вляза в акаунта, да изтрия всички данни и да пусна ново копиране на данните. И трябва после да не изключвам синхронизацията за да се обновяват редовно промените. Аз предпочитам да си зареждам офлайн данните. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А не става ли с безплатната версия - да си управляваш паролите само от основния компютър (в къщи, например), а от смартфона само да ги ползваш.

Искам да кажа- общ достъп към една база с пароли, без синхронизация?...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, viperdick написа:

А не става ли с безплатната версия - да си управляваш паролите само от основния компютър (в къщи, например), а от смартфона само да ги ползваш.

Искам да кажа- общ достъп към една база с пароли, без синхронизация?...

Експортираш си файла с паролите и после го импортираш където искаш.

Експортираш го като файл в разширение .spdb после го импортираш през настройките на програмата - Import/Export - Import using an app избираш през файл експлорера файла и избираш опцията - като файл или нещо подобно. Не знам как ще е при тебе. Програмата при инсталиране е в триален период и после минава в безплатна версия.

пп. Работи и с Dolphin :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет на всички!

От 2012 година ползвам 1Password за съхранение на пароли. Имам я инсталирана на MAC-а и на телефона(iPhone). Синхронизацията между двете устройства правя през

Wi-Fi и никога през интернет. Често съхранявам бакъп на базата дани на външен носител. За ключ към базата дани ползвам дълги и сложни пароли. Често ползвам ето тази страница Линк за генериране за запомнящи се пароли. Обикновенно не ползвам генерираните пароли директно. Модифицирам ги според моите виждания.

Програмата има разширения за повечето браузъри. В мобилната версия на програмата има вграден браузър. По този начин паролите на практика не излизат от програмата и пак можете примерно да направите онлайн банкиране. Единствения "недостаък" на програмата е, че е платена. Аз не съжелявам, че я закупих. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Muadib написа:

1Password

Няма Two-Factor Authentication  и сравнена с безплатната на Sticky е доста бедна откъм възможности, че отгоре на това и платена. Това за браузъра същото го има и в KPM и Sticky. Паролите няма нужда да си ги генерираш в някой сайт -  имаш генератор на пароли в 1Password .

http://www.pcmag.com/article2/0,2817,2407168,00.asp

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, nikssi написа:

Паролите няма нужда да си ги генерираш в някой сайт -  имаш генератор на пароли в 1Password .

Да, знам, че има генератор за пароли и го ползвам. Сайта който съм посочил генерира сравнително лесни за запомняне пароли и в същото време достатъчно надежни.

Не съм ползвал Sticky и немога да го коментирам. Двифакторна индетификация ползвам в iCloud, но тя не е към 1Password.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам, хора. Казвам си мнението не за първи път...

Не ми се плаща, и не ми се занимава с постоянни прехвърляния на бази с пароли и ръчни операции по синхронизиране между различните ми устройства - два лаптопа, един настолен в къщи и служебен...Смартфона...

Често сменям  пароли в най-важните ми акаунти... Е га ти кушията без автоматична синхронизация...

За това и сега няма да мигрирам от LastPass, която като безплатен вариянт няма аналог в това отношение.. (и за настолния, а и за андроид от скоро...).

Да видим дали, или по-скоро кога ще се провалят драстично, че да ги сменям...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, nikssi написа:

Няма Two-Factor Authentication

Зачетох се в интернет за въпросната програма Sticky и без да искам открих това:

Цитат

Обзор Sticky Password Premium: Оценка PC Magazine

Оценка PC Magazine

Выбор PC Magazine

Достоинства

• синхронизация между устройствами;
  • доступна прямая синхронизация по Wi-Fi;
  • захватывает данные даже со старых форм ввода;
  • управление паролями приложений;
  • панель управления онлайн позволяет управлять доверенными устройствами;
  • поддержка биометрической аутентификации с помощью отпечатка пальца.

Недостатки

• выводит список только очень слабых паролей;
  • отсутствует онлайн доступ к паролям;
  • аутентификация по USB или Bluetooth заменяет мастер-пароль, а значит, не является двухфакторной.

Линк

Последния недостатък... Не ме разбирайте погрешно. Не се заяждам.

Редактирано от Muadib (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Промо на Sticky Password Premium за 12 месеца. 

http://www.bitsdujour.com/software/sticky-password-premium/in=today-100-percent

Остават 5 часа до края , може все пак някой да успее да се качи на влака. Малко късно намерих инфото.

Цитат

Today's promotion includes the following:

Sticky Password Premium for Windows - 1 User 1 Year License v8.0.11.49 ($0)
Sticky Password Premium for Windows - Lifetime License v8.0.11.49 ($24.99)

Редактирано от nikssi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, nikssi написа:

Промо на Sticky Password Premium за 12 месеца. 

http://www.bitsdujour.com/software/sticky-password-premium/in=today-100-percent

Остават 5 часа до края , може все пак някой да успее да се качи на влака. Малко късно намерих инфото.

Има ли срок за използване на получения сериал?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Highagain написа:

12 месеца

от момента на инсталиране.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Highagain написа:

Има ли срок за използване на получения сериал?

Без предстaвa.Сaмо обнових лицензa,

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тези които не са успели да се възползват от промото:
Инсталатор за windows и сериали, програмата иска разрешение за свързване с интернет за активация на сериала.
Тегли се: тук 

Редактирано от Highagain
р (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да си споделя мнението не според тестове, а според моето ползване:

От 4 години ползвам LastPass и нямам пробиви!

Обаче за банкиране и други важни за мен сайтове използвам KeePass и защитена поща като Gmail!

Понякога и 

https://protonmail.com

Иначе в абв имам поне 40 опита досега да бъде хакната!

Лесно се проверява

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Славчо Хаджийски
      Разделих твърдия си диск на няколко дяла(партиции или партишъни). На sda1 съм монтирал Linux Mint 19 Tara. Желая да ползвам sda6 за съхраняване на данни, като инструкции, фотоси, различни iso и пр. Как да стане? Моля помогнете!
      Прилагам снимка за илюстрация.
      Благодаря!

• от Славчо Хаджийски
      Здравейте!
      Днес коригирах един текст, набран на Microsoft Word и записан на флашка. Аз работя с  ОС Linux Mint 18.3 "Sylvia". Поставих флашката на моята машина EliteBook 6930p. Тя отвори файла и коригирах 6 страници текст,  като от време на време записвах корекциите директно на флашката, докато в един момент  останаха само две букви в началото на нова страница. Рових много и във флашката и в компютъра, но не можах да открия нищо повече от коригирания текст, а във флашката си е непокътнат оригинала, на който бях коригирал 6 страници.
      Знае ли някой дали е възможно Минта да е съхранил някъде на харда тази информация и ако да, как да я намеря.
    • от HRONICK991
      Да се състави програма на Java за 5 делегати на националната конференция с данни:
      - име
      - ЕГН
      - дни за нощувка
      - име на хотела
      - цена на нощувката 
      И изпълнява от меню следните операции:
      • извежда всички въведени данни:
      • зарежда нов масив с данните на делегатите, които са заплатили суми по големи от 100 лв. и са от зададено населено място;
      • зарежда текстови файл с данни на делегатите мъже от дадено населено място.
    • от Димитър Иванов
      Здравейте имам за задача да направя база от данни за авиокомпания. Която да съдържа деня, часа и продължителността на полета, начално и крайно летище, самолет, пилот, тип на предлаганата храна. Моля ако може някой да ми помогне само затова колко на брой може да са таблиците максимално с тези данни, тъй като повече от 4 не виждам, но ми казват в университета, че трябва да са повече. 
    • от C20XE l457
      Здравейте, мисля да минавам на лаптоп, вече не играя толквоа игри и само ми заема място компютъра и монитора и ще го продавам за да мина на по-компактна и преносима техника. Сегашният хард на компа е 500гб хитачи (ще прикача сминка) и е от 2010 от както ми е и компютъра, нямам проблеми с него не е падал и не е забивал доколкото знам. Та въпроса ми е следния - понеже имам бая информация (снимки, файлове, клипчета учебници в PDF.... и др.) и ме интересува какъв е най-добрия начин да запаза инфото. Заслужава ли си да записвам на DVD дискове (сигурно десетина), да си купя някаква по-сериозна флашка ИЛИ е вариянт да си откача харда и да го запазя някъде. Също за вариятна с харда не знам ако не го пипам така по месеци/година дали може да "спече нещо" или пради някаква причина да загуби инфото, добре ли е един път на 2-3 месеца да го пускам да се раздвижват чарковете върте? Най-вече заради снимките и клипчетата бих го запазил пък ще сложа друг имам SSD с него мога да го продам компа.. или пък ако SSD е по-надежден на него мога да метна данните мисля, че 100 гб ще стигнат.

• Дарение

• Добави ново...