Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

След промените в LastPass (безплатната версия е орязана от вчера - избираш само един тип устройстова  -десктоп компютри, или смартфони и таблети), реших да я сменя с друг менаджер за пароли.

Мигрирах към KeePassXC, и добавката KeePassXC - Browser към Хрома. Да видим как ще се справя със синхронизирането на базите с данни:

Успях лесно с импорт на файла в KP от експортнатата база на LP в .csv формат. Трудно синхронизирах колоните - име, username, password , но накрая стана,,,

На андроид смартфона сложих Keepass2Android, и закачих същата база данни - от компютъра, през Google Drive, та на смартфона... Тук се оказа, че Гугълите прецакали автоматичното попълване на Keepass, и направо премахнали оригиналната версия нба прогрмата от магазина си..., и предлагат допълнителен плъгин за това, но се отказах от autofill на смартфона, и даже не дочетох...

Голями кушии, особенно за мързели като мен (свикнали с LastPass), ама ко да се прави. 

Проблем е и освен мързела и да си "евреин" - бих си спестил кушиите с 5 лв/месец за LastPass Premium, ама ще пробвам така, да видим до къде ще я докарам...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 81
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Друг проблем е, че като си смениш парола на някой сайт от компютъра - предлага да я запази автоматично в базата на същия - това ОК, но базата с пароли в Google Drive си остава непроменена - няма синхронизация, кофти.....Трябва и там ръчно да редактираш.... Ако имаш мнго устройства и компютри, което е нормално в тези дни (служебен, домашен, на родителите, смартфони и пр.), как ще редактираш всички бази с пароли на всяко устройство, като те са локални, и то при всяка смяна на парола...Ужас.

Търся онлайн менаджер на пароли, аналогичен на LastPass....Безплатен за всички устройства.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Упсях да синхронизирам базата с данни на KeePassXC, на всичките си устройства. 

Използвах Mikrosoft OneDrive за целта. Една база с данни там, и всичките ми компютри, лаптопи, смартфони и пр. закачени само за нея.

Сега, от където и да сменя нещо (парола на сайт) в базата данни, имам промяната навсякъде...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 1 месец по-късно...

Изпробвам друг опен сорс менаджер на пароли, аналогичен на LastPass, и безплатната му версия за сега успява да работи на всички мои устройства:

Bitwarden

Базата с данни е една и се пази на сърварите им онлайн, което е супер за синхронизирането.

Сигурността на криптирането: 

Цитат

Bitwarden uses end-to-end encryption for all vault data. Only your email and master password can decrypt your vault. Bitwarden does not have the ability to see any data in your vault.

Vault Security in the Bitwarden

Разполага с версии за всички платформи, и добавки за повечето браузери.

Подържа лесно инпортиране на бази с данни от почти всички други менаджери, включително и KeePassXC.

Ще пиша повече, след малко по-дълго ползване и тестване...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

По повод Световния ден на паролата, коя парола е по-практична и "сигурна":

[email protected]@[email protected]@[email protected]

http://store.picbg.net/pubpic/E2/42/51f3f692974de242.png

или

mhNSfH9X3

http://store.picbg.net/pubpic/65/C1/2c2144664e5065c1.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 месеца по-късно...

И аз скоро смених LastPass с BitWarden (поради причините, споменати по-горе), засега не ми е липсвало нищо. Мисля по-нататък да опитам и да си го хостна сам, но за момента не ми се занимава.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване