Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Relic_hunter

Компютърът отново "замръзва/забива"

Препоръчан отговор

Здравейте. Преди време имах проблем с така нареченото "замръзване" на компютъра. Както го ползвах независимо дали играя игра или браузвам в интернет

понякога (произволно) просто всичко замръзва. Не мога да местя мишката, не мога да дам Alt+tab, нищо не може да се прави. Всичко става като една снимка

буквално - иконите си седят, но без реакция. Когато компа забие - последния звук който се е чувал става като бръмчене в слушалките. Единствения начин по

който оправям компа като замръзне - е с директен рестарт от бутона, но и тогава не се рестартира а направо се изключва нацяло и после трябва да го

включа от копчето за включване. 
Пиша тук в хардуерния форум, защото според мен най-вероятно става дума за някоя част, която прави проблем а не софтуер. Когато предния път пуснах тема

за същия проблем - някой ми каза, че проблема ми идва от инсталирания стийм (Steam). Преинсталирах го и известно време нямаше такива забивания (около

2 седмици) - може би е било просто съвпадение и не е било от него. А пък и познавам много хора ползващи стийм и при тях няма такъв проблем.
Не знам защо но нещо ми казва, че може би от хард диска или захранването. Готов съм да инсталирам програма за диагностика на компютъра и с ваши

напътствия да стигна до проблема, но ако не стане - в краен случай ще го нося на сервиз (и без това е в гаранция - не съм го отварял).
Характеристики на машината:
Intel Core i5 3470 3.20GHz
RAM 8GB ddr3 (единична плочка)
видео: Palit GTX 650 2gb ddr5 128bit.
Захранване 700W. (не помня марката
Операционна система: Windows 7 ultimate 64 bit

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Скоро си инсталирах Win 7 SP1, но версия отпреди 3 години някъде. Налагаха се много ъпдейти, над 1 GB. След поредния ъпдейт, един от последните, компютъра почна да замръзва. Мислех си, че е от SSD-то, понеже ползвах такова за ОС. Проверявах кабели и какво ли не, но малко след стариране на Windows и опит за отваряне на Explorer, блокаж. Светодиода на харда не свети, което да показва прекъснат кабел. Тогава това, което ми остана, бяха две опции - преинсталиране или връщане до по-ранене етап на Windows  преди последните ъпдейти. Естествено първо пробвах да върна до задна дата.  Уж се върна, показа ми обаче някакво съобщение, че не се е  върнал, но всъщност се бе върнал...както и да е. Замръзванията изчезнаха, но нещеш ли, Windows пак се ъпдейтна. Пак почнаха замръзванията.  Тогава реших пак да го върна до задна дата и да забраня ъпдейтите. Така и направих. Замръзванията спряха. След няколко седмици се наложи пак да преинсталирам Windows, но спрях ъпдейтите. И до днес си работи без замръзване. отначало дори си мислех, че е заради пейджфайла и малкото SSD, което е само 20 GB,  а празното място понякога стига до 900 MB. Но в крайна сметка се оказа, че дори да запълня харда до дупка, замръзвания няма. Та така се орпави при мен. Може и ти  да пробваш да върнеш Windows  до някаква ранна дата. Някъде средата на септември се появиха гадните ъпдейти за Windows  при мен. Ако имаш точка от август, пробвай да върнеш до тая дата. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм интересно... Ами в такъв случай направо да събирам пари за операционна система. И без това мислех да ъпгрейдна компютъра постепенно (нов хард - ssd за операционната система и отделно друг за игрите, филми, музика и т.н.), нова видео карта, малко повече рам. Но ако наистина е от windows-а тогава ще си взема оригинален и ще си го инсталирам. И поне ще знам че няма да имам проблеми и ъпдейтите ми ще са пуснати и няма да се притеснявам от това че ще ми засече защото няма да е пиратка... 
Ще чакам и други мнения по въпроса със замръзването, но това ми звучи като основна причина

П.С. - искам само да питам (понеже не разбирам много от хардове) - по-нататък като си взема ssd диск за операционната система - може ли след това другия механичен хард който е 1ТБ, който в момента ползвам и е разделен на 2 дяла (ц и д) - да стане само един дял - и той да бъде Д ???

Редактирано от Relic_hunter (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе хора престанете с тази мания за легален джам каква е разликата пиратска и легален айде някой да каже , че на всяка тема за софтуерен проблем тука се набира някакъв измислен разбирач и казва купи си легален еми дай му пари да си купи . Имаш ли идея колко е не е 20 /30 лв а е много повече от фантазиите ти . Човека пита от къде е дали е хардуерен проблема от прочетеното до тук ми дойде идеята , че проблема е хардуерен . Занеси го на сервиз да му направят диагностика и недей обръща внимание на философите за легалния джам  . И ако на него проблема продължава кво прайм ?

След това си сложи твоя джам и си свиркай . От сервиза ще кажат от къде е проблема

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И кой е тоя с легалния джам? Всъщност, първия Wiondows  дето замръзваше, бе последния наличен в Замунда, че не ми се занимаваше с моя. След това си сложих моя и засега няма проблеми. Е, тук вече няма как да разбера, дали не са виновни ъпдейтите и в двата случая, защото просто няма как да ги инсталирам на 20 GB SSD,  та да ми остане място и   за други важни неща.   Аз му казвам на човека, защо замръзваше при мен. Не казвам, че и при него е така. Може и хардуерен да е проблема, но просто преди няколко седмици се сблъсках точно с тоя проблем и аха да реша, че проблемът е хардуерен.  Просто съм малко повече идиотоустойчив от други хора, та не се отказвам на момента като видя проблем. То цялата работа си е идиотска.   Ако ти имаш идея, казвай. разбрахме за сервиза,  аз също съм за, но само ако не се получи с моя вариант, който ще му отнеме няколко минути от времето.  

Приеми, че не може да знаеш всичко и да си наясно с всички  проблеми, за да даваш винаги компетентни мнения по въпросите, като в същото време отричаш други мнения на препатили.  Това му е лошо на българина - мисли се за най-великия от себеподобните си, но всъщност джама му е ограничен, както на магарето очите. 

Редактирано от Кико (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема е хардуерен, но трудно ще се открие, защото не излиза грешка а компютъра замръзва и забива. Ще трябва да се тества всеки един хардуер поотделно. Занеси ПС в свестен сервиз, където да се направи тази диагностика.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако имаш друг кабел за HDD - смени текущия с него и пробвай дали пак ще забива.

След рестарт намира ли диска (в началото) или стигаш до boot disk failure? Ако да и се оправя след спиране на компютъра - то проблема е този. Основно изявен с кабел sata с жълт цвят (хлабави букси - кофти контакт).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема е хардуерен, но трудно ще се открие, защото не излиза грешка а компютъра замръзва и забива. Ще трябва да се тества всеки един хардуер поотделно. Занеси ПС в свестен сервиз, където да се направи тази диагностика.

Емо, моя също забиваше и никаква грешка не излизаше  :)   Ама що искате на луд да ме правите? Занимавам се с компютри от 1985 година, когато почнах с Правец 82. Айде стига! 

Ако имаш друг кабел за HDD - смени текущия с него и пробвай дали пак ще забива.

След рестарт намира ли диска (в началото) или стигаш до boot disk failure? Ако да и се оправя след спиране на компютъра - то проблема е този. Основно изявен с кабел sata с жълт цвят (хлабави букси - кофти контакт).

Ако е кабела, светодиодът на хард диска трявба да свети постоянно. Ако не свети, значи не е от хард диска. Освен ако не е светил и преди това поради неправилно свързване. Имал  съм и такива случаи преди много години, когато носех гаранционния си компютър на ремонт :) Толкова си могат момченцата, не ги виня. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никой не правя на луд, както и с никой не се подигравам или шегувам, както и не оспорвам знанията и възможностите на другите. Давам съвет и никъде не подчертавам, че задължително трябва да се изпълни.

На хардуер от разстояние не може да се направи диагностика. Тук се ориентираме по това, което казва постващия. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Теглиш това: http://zamunda.net/banan?id=AzAzAzAZacAzADI2eHphbXgxNDQxoXAzAdoFIxoXAzATgxoX&hit=1

2. Следващ това: http://www.hiren.info/pages/bootcd-on-usb-disk

3. Буутваш от флашката Hirens-а която туку що си направил и даваш на "Dos Programs"-> Memtest86+ (ако не ти излезе веднага даваш на "Testing Tools"  и след това Мемтеста (това е за да си тестващ RAM паметта дали ти е наред))

4. След като свърши този тест(и ако е успещен) буутни оитново от флашката и дай на "Dos Programs"-> Hard Disc Tools-> Testing tools и избери (на втората страница мисля, че беше) Seagate речем (аз най- често него ползвам)... даваш там ентер като ти даде да избираш езиците и след това на менюто с 4-те избора дай Graphical ***** ("1")... дай му първо Short Test и ако го издържи Long (extended) Test. (това е тест за харда ти)

Ако издържи всичките тестове значи проблемът е някъде другаде... Ако нямаш информация важна направи 1 бърза преинсталация с

http://zamunda.net/banan?id=287073&hit=1 

и си сложи драйвери от сайта производител (не рандом такива).

Ако пак имаш проблеми предполагам е дъно или захранване(за съжаление по форумите няма кой да ти отговори точно кое е) но при положение че са ти гаранционни не би трябвало да имаш проблем при смяната им :)

Успех дано съм ти бил полезен.

P.S. Въпреки, че е гаранционен не е невъзможно да имаш кондензаторче някъде из дъното така, че можеш да му отвориш кутията и да погледнеш вътре ... ако не знаеш какво е надут кондензатор: http://lmgtfy.com/?q=надут+кондензатор Даже можещ да започнеш от там че е най лесно и видимо с просто око :) ако се окаже такова.. директно го товари и го води от където си го купил.

Редактирано от Kirshara
П.С. (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никой не правя на луд, както и с никой не се подигравам или шегувам, както и не оспорвам знанията и възможностите на другите. Давам съвет и никъде не подчертавам, че задължително трябва да се изпълни.

На хардуер от разстояние не може да се направи диагностика. Тук се ориентираме по това, което казва постващия. 

А аз му подсказах какво да направи, преди да занесе компютъра на сервиз, щом не може да се справи сам. Връщането на Windows  до по-ранна дата е по силите на почти всеки. Ти обаче директно твърдиш, че проблемът е хардуерен. Аз пък ти казвам, че само преди три седмици имах същия проблем и той се оказа софтуерен, дължащ се на нови ъпдейти за Windows.  Всичко замръзва, а светодиодът на хард диска не свети. Това означава, че нищо не се опитва да чете от харда. Имал съм и  подобни проблеми с разхлабен SATA  кабел. Тогава чете от хаерда, но в един момент престава и светодиодът  светва постоянно, всичко замръзва.  Но това е друга работа, различно от това, за което говорих. Ако всеки път пращаш хората в сервиз, за какво е тогава тоя форум и тоя раздел? само за да насочиш към сервиз хората ли? Ами те и без теб могат да се насочат, Емо!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нека да върне Windows с по задна дата и да тества. Никъде не твърдя, че моето мнение е по-добро от на другите или че моето е правилно, а на другите грешно.

Освен това проблема тук не е само в замръзването, а и в това че компютъра блокира и се налага принудителен рестарт на хардуера. Пращам всеки на сервиз, който няма уменията и знанията и винаги ще го правя. По този начин спестявам доста главоболия и проблеми на постващия.

Ако иска вече  да се научи това е друго нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В нет-а е пълно с описания на "замръзване" вследствие на софтуерни проблеми. В моя случай проблема беше в програма на производителя на дънната платка. Оттогава съм ги завел в категория bloatware.

Колкото по- надълбоко бъркат в системата, толкова са по- вероятни причинители 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...