Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Не съм много сигурен за кой раздел е темата защото се отнася и за лаптоп и за Windows 10

Та проблема.

Онзи ден монтирах SSD на лаптопа и нали реших да си ползвам освен линукс и Windows за който съм доплатил.. Четох че нямало проблем след като ключа е в UEFI но нещата не се получиха както е описано. Вместо това

ff29b7ce625f.png

Но в същото време на старата инсталация която е на HDD пише че си е активиран и е наред та въпроса е дали ключа е блокиран или е активен? И защо след като съм платил да е блокиран ?!

f3ed3e50bbfa.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Правил си чиста инсталация, а не си мигрирал HDD->SSD?

Пробва ли да въведеш отново ключа си?

http://www.howtogeek.com/226510/how-to-use-your-free-windows-10-license-after-changing-your-pc%E2%80%99s-hardware/

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как да го въведа като е в биоса. Това как да е. Писах до M$ Support UK и ми дадоха нов ключ. Но сега има друг проблем.. Новата инсталация просто не иска да ми разпознае HDD.

fa2f17dae6c9.png

Вече не ми останаха идеи... Какво ли не пробвах...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В раздел Events на снимката какво е регистрирано? Погледни и зад бутона Driver Details - трябва да има 4 sys файла:

disk

edevmon

EhStorClass

partmgr

Причина да не се познава дискът може да е и липсата на драйвър за SATA  контролера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В раздел Events на снимката какво е регистрирано? Погледни и зад бутона Driver Details - трябва да има 4 sys файла:

disk

edevmon

EhStorClass

partmgr

Не ми го отваря просто казва че не е необходим драйвер и че устройството работи правилно. Но действително не го открива.

Ясно е че по някаква причина липсват въпросните файлове.

ПС: Използвах инструмента на Микромеките за създаване на флашка при което той си изтегли сам избраното от мен издание. Изданието е от месец Юли. Не знам дали нещо не е наред с този образ.

Какво мога да направя за да ми подкара и HDD?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай да обновиш драйвъра на ръка и посочи файла C:\Windows\INF\disk.inf

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай да обновиш драйвъра на ръка и посочи файла C:\Windows\INF\disk.inf

Пробвах и казва че не може да намери.. Но това ще го пробвам което предлагаш.

Как да му посоча този файл? Просто не ми позволява дава ми само директория да избера.

А ако липсва SATA драйвера тогава как работи SSD ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Единият вариант е този:

Update Driver Software...->Browse my computer for driver software->Let me pick from list...->Disk drive->Next

Другият вариант е този:

Update Driver Software...->Browse my computer for driver software->Let me pick from list...->Have Disk...->Browse...

в полето за име на файл постави C:\Windows\INF\disk.inf и потвърди.

Погледни и това инфо от М$

https://support.microsoft.com/en-us/kb/922976

Не каза в раздел Events на снимката какво е регистрирано? 

https://www.kaldata.com/forums/topic/246466-windows-10-на-лаптоп-с-вграден-ключ/?do=findComment&comment=3216222

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.