Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. Имам лаптоп Digimax DI1562 C15G който ми прави проблем. Проблема е такъв че не вижда USB Устройство не пищи че има свързано такова и не може да инсталира драйвър а когато е включена подложка с перки за охлаждане си върви на какво може да се дължи това?

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си, че това е правилния модел на лаптопа, защото не намирам нищо за него. Може ли да инсталираш програмата AIDA или Speccy и да кажеш какво показва за име на дънната платка.

Ако не са инсталирани драйверите за чипсета и USB 2.0//3.0 няма да ти намира устройства включени в USB портовете. Колкото до външния охладител той използва ток от USB, така че там драйверите не играят роля.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да  това е модела така пише на дъното на лаптопа. Той е закупуван преди време от Глобул...
Ето и снимка -> Цъкни

Редактирано от Rumbo93 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

USBDeview е твоята програма. Потърси в нета, как се работи с нея и за какво служи. Не е сложна. След употребата и при включване на ново устройство, изписва "открит е нов хардуер".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да  това е модела така пише на дъното на лаптопа. Той е закупуван преди време от Глобул...
Ето и снимка -> Цъкни

A като влезеш в device manager имаш ли ! знак ( проблемен драйвер ) или ? знак ( непознат хардуер) ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не са инсталирани всички драйвери коректно. Доколкото виждам модела на лаптопа е Samsung, но в сайта на производителя не намирам драйвери за модела. 

Може да опиташ да свалиш този софтуер .Сваляш го през торен клиента си. Той е в ISO формат. Трябва ти програма като Daemon Tools, за да се отвори.

Стартираш го и той ще се опита да ти намери проблематичните драйвери. Внимавай да не избереш да инсталира и програми, защото има такива опции. Бъди внимателен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То е ясно вече че няма точния драйвър. Даже уж оригиналните драйвъри от диска който имам не стават това защо ... Имаш предвид че инсталацията ще ме подкани да инстална др програми или ? 
И да знам как се маунтват ISO изображенията мерсивсе пак ще пробвам и ще споделя резултата.
Нека и да спомена че имам актуализации на уин7(който позлвам) до август месец 2015 теглих ги до снощи. 
Инсталирах онлайн с програма половината даже почти всички драйвъри най-новите но този за USB-то така и не тръгна..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако са наслагвани различни драйвери и си актуализирал и Windows е станала една голяма каша. Ако имаш диск с драйверите от производителя е много добре.

Съвета ми тогава ще е чисто нова инсталация на Windows след което слагаш диска и инсталираш необходимите драйвери.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След чисто новата инсталация и инсталиране на диска ефекта е нулев. След като отворих msinfo32 и проверих за проблемни устройства и там ми изписва че нещо си за USB-тата не може да стартира и основно се показаха 3 проблема ... 
Не знам какво да правя. Не знам дали да ъпдейт-вам уин-а до днес или не и как да оправя тия USB-та. Проблема надали е хардуерен..

EDIT: Intel Management Engine Interface мисля че ми иска. От къде да изтегля точно правилния драйвър за моето дъно което показва че е 5/3400 series ... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталираш програмата Speccy и ни кажи точно какви са компонентите на лаптопа. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталираш програмата Speccy и ни кажи точно какви са компонентите на лаптопа. 

Цялостна информация - http://speccy.piriform.com/results/jniNQEwva0WHk6ypL4OJ11y
Основна - 

Операционна система
	Windows 7 Ultimate 32-bit SP1
Процесор
	Intel Core i3 350M @ 2.27GHz	68 °C
	Arrandale 32nm технология
Оперативна памет
	2,00ГБ Едноканална-канална DDR3 @ 532 MHz (7-7-7-20)
Дънна платка
	CZC CZC C14 (CPU 1)
Графика
	Generic PnP Monitor (1366x768@60Hz)
	ATI Mobility Radeon HD 5450 (Неизвестно)	58 °C
Storage
	596GB SAMSUNG HM641JI (SATA)	34 °C
Оптични дискове
	Optiarc DVD RW AD-7710H
Звук
	Realtek High Definition Audio

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно. Само едно малко отклонение-това което се вижда като температура на процесора,не е много добре,особено ако процесора не е натоварван в момента.Почиствана ли е машината?

Иначе,наистина бих ви посъветвал да изпълните това,което ви съветва уважаемият andreygg.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно. Само едно малко отклонение-това което се вижда като температура на процесора,не е много добре,особено ако процесора не е натоварван в момента.Почиствана ли е машината?

Иначе,наистина бих ви посъветвал да изпълните това,което ви съветва уважаемият andreygg.

Отворих го преди седмица за да му включа тъчпада и клавиатурата , почистих го нямаше грам прашинка и не знам защо може да грее така. Даже и изключва ако не е на охлаждащата подложка. Възможно ли е да е от изгорял кондензатор нещо ... 
Относно драйвърите за USB-тата нито един нито оригиналните нито актуализациите от нета стават и не знам защо. Ще опитам с тази програма. 

Благодаря ви за отзивите и за помощта. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възможно е.
Сега изкочи друг проблем. Когато пусна някое клипче със звук , звука се чува до определено време и после започва много яко пращене на говорителите и не се чува почти нищо, ама наистина яко пращене. На какво може да се дължи ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля кажете каква термопастата ползвате ,както и колко количество нанасяте?

Също така,дайте един шот от Таск Мениджър,да видим какво е натоварването на процесора.Следете го при започване на накъсването на звука дали е натоварен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами не съм слагал изобщо на този лаптоп защото не съм го ползвал много време.
На снимка 1 е с възпроизвеждане на клипче във фейсбук. Звука не само накъсва но и спира после.

2.png

1.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Важно и задължително е да се сложи термопаста.Служи за подпомагане на топлоотдаването и да запълване на микронеравностите.Внимание-не слагайте много,а само едно зрънце.След това полека разнесете върху контактната повърхност на процесора,

Трябваше да покажете снимката когато звука е спрял,за да видим какво е натоварването тогава.Натиснете бутона "Покажи процесите от всички потребители"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето снимка когато звука е спрял и на всички процеси. Доста малко е според мен в момента на накъсване и на спиране на звука..

a.png

p1.png

p2.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.