Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, имам нужда от помощ. Искам да си сложа още 2 гб рам. Преди години си сглобявах конфигурацията /сглобиха ми я приятели/ и ми казаха, че ще мога да ъпгрейдвам понеже са хубави частите, но някои казваха че може да се наложи и да сменя захранването като слагам нови части защото било само 400 W. Та, ето каква е конфигурацията:

Процесор: AMD Athlon 64 X2 5000+

Дъно: MSI K9A2 - CF-F             / Чипсет: AMD 790X

RAM: 2 x 1GB SD RAM DDR2 - 800 MHz

Video: ATi Radeon HD 3850 (512 MB)

HDD: Western Digital 640 GB      (WD6400AAKS..)

Захранване: FORTRON 400W ATX-400PNF

Въпросите ми са следните:

1. Трябва да сложа същите видове рам, нали? Т.е. 800 МHz и DDR-2?

2. Ще трябва ли да сменям захранването като сложа още 2 броя защото може би тогава ще трябват 450W или 500W?

Редактирано от rock n roll (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ти линк със спецификацията на дъното. Може да сложиш до 8 Gb рам. Не е нужно да сменяш захранването.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знам за дъното, че може, но няма ли да се изисква по-добро захранване за да ги захрани тея допълнителни 2 гб?

И как е по-добре, да купя една плочка от 2 гб, или пак още 2 по 1 GB?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Без значение е дали ще си вземеш 1 или 2 гигабайта РАМ. Захранването ще ти стигне спокойно.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам какви малоумници са тези твои приятели но това захранване може да захрарани r9 280+4460+8gb ram както ssd и един хард диск от черната серия на wd!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам какви малоумници са тези твои приятели но това захранване може да захрарани r9 280+4460+8gb ram както ssd и един хард диск от черната серия на wd!

Предполагам не са имали в предвид, че при смяна на рамта ще се наложи да сменя захранването, а че ако се прави по-сериозен upgrade може да се наложи и смяна на захранването. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За рамта не ти трябва повече захранване със сигурност , да трябва да е DDR2 защото друга просто няма да влезе тъй като между DDR2 и DD3 има огромна разлика , не е задължително да е точно 800Mhz но не повече от 1066Mhz   ,защото дъното ти поддържа най-много до 1066 и да си вземеш такава обаче заради сегашните които имаш пак ще си е 800. Според мен е по-добре още 2 плочки по 1 GB .За да работят Dual channel 

2 от тези http://nikem-bg.net/computer-components/1GB-DDR2-800-A-DATA например.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Викторе недей прави такива любезни комплименти... Ама тук малко зависи какво точно е захранването и дали реално е 400W или това е термичната мощност при която ще гръмне най-ефектно. Колкото и да е слабо обаче със сигурност ще може да захрани още 2GB рам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Викторе недей прави такива любезни комплименти... Ама тук малко зависи какво точно е захранването и дали реално е 400W или това е термичната мощност при която ще гръмне най-ефектно. Колкото и да е слабо обаче със сигурност ще може да захрани още 2GB рам.

Човека е написал fortron 400 pnf има си 80+ сертификат и то бронзов, e ако е реплика......

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не забравяйте, че е за AMD машина - 240 pin

http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_sacat=0&LH_BIN=1&_nkw=4x2GB+ddr2+800+240pin&_sop=15

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човека е написал fortron 400 pnf има си 80+ сертификат и то бронзов, e ако е реплика......

Ааа не съм видял... Ми значи ласкаеш хората само... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте отново, поръчах 2 от тези от никем. Но проблемът е, че тези които пристигнаха са други от тези на компютъра ми, по-тънки са и по-дълги и не влизат. Ето ви снимки. Да не би това да е рам за лаптоп :(

8409368h.jpg

8409369w.jpg

8409383T.jpg

Редактирано от rock n roll (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте отново, поръчах 2 от тези от никем. Но проблемът е, че тези които пристигнаха са други от тези на компютъра ми, по-тънки са и по-дълги и не влизат. Ето ви снимки. Да не би това да е рам за лаптоп :(

8409368h.jpg

8409369w.jpg

8409383T.jpg

не влизат щото прореза не е по средата, а не е по средата за да не могат да влязат на обратно или просто не си разкопчал белите закопчалки в двата края на слотовете. така че ги завърташ на 180 градуса и трябва да влязат... обаче е добре да ги сложиш на зелените слотове, а старите на оранжевите (това се прави ако старите памети са CL5 за да няма сини екрани...)...

при монтажа внимаваш да не избиеш елементи от паметите (има запоени такива съвсем близо до електрическите контактчета...)
дали паметта е ddr1,2,3 или 4 няма значение, слотовете и паметите са еднакво дълги, но прореза е на различно място (за да не могат да се монтират на грешен слот или на обратно) а контактите са различен брой

монтажа става и без използването на антистатична гривна, чиповете вече се правят със доста добра зашита от статично. обаче преди да монтираш паметите може да се хванеш за корпуса на кутията за да се разредиш, после изключваш компа, вадиш захранващия кабел от контакта, натискаш бутона за вкл за да се разредят кондензаторите в захранването и монтираш паметите...

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е лаптопска памет. Я дай да видим твоите памети какви са?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В крайна сметка и тези успях да ги вкарам, но сега има друг проблем. Като ги сложих и пуснах компютъра даваше черен екран. След като ги махнах и го пуснах отново изписа Overclocking failed.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възможно е да не са съвместими с твоето дъно.По принцип щом си търсил ДДР2 памети,трябваше да погледнеш за нещо втора употреба.Не че има лошо в това,да се снабдиш с нещо гаранционно,но не си струва парите.Аз например взех 2х1 ГБ ДДР2 лаптопска памет за 8 лв общо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В крайна сметка и тези успях да ги вкарам, но сега има друг проблем. Като ги сложих и пуснах компютъра даваше черен екран. След като ги махнах и го пуснах отново изписа Overclocking failed.

сложи ги на първите слотове, много е вероятно старите ти памети да са CL5 - може да го видиш s cpu-z, и тогава новите се клокват щото са CL6 - тоест по бавни са но биос гледа първия слот и по него прави настройки за всички памети, тоест ще кара паметите с CL6 да работят с по голяма бързина CL5 и те се дънят...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

сложих ги вече и работят, сега друг проблем (ако е проблем въобще) - в My Computer - Properties ми показва 3.25 GB RAM въпреки че трябва да са 4 гб, това нормално ли е? иначе с еверест и cpu-z си показва 4 GB, но май използвам само 3.25 GB, защото съм с 32 битова ОС? Заради ОС ли е или е някакъв проблем?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това че операционната ти система е 32 бита е проблема.

Редактирано от Ultimate Computers (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаш заделени включително за вграденото видео та и 64 бит. да сложиш...

Хем иска повече ресурси а и някое проблемче не е изключено с драйверите при тоя стар хардуер та си стой така.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.