Премини към съдържанието
Евгени Чавдаров

Проблем с кирилизацията на Windows 10

Препоръчан отговор

Здравейте, от няколко дена се мъча да си оправя кирилизацията на лаптопа, всъщност Windows-са, ми е на Български език, но като отворя един Notepad-ски файл, който вътре има написано на български неща ми го визуализирана йероглифи. С оригинална лицензирана версия съм на Windows 10 от няколко дена.
Благодаря
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, от няколко дена се мъча да си оправя кирилизацията на лаптопа, всъщност Windows-са, ми е на Български език, но като отворя един Notepad-ски файл, който вътре има написано на български неща ми го визуализирана йероглифи. С оригинална лицензирана версия съм на Windows 10 от няколко дена.
Благодаря

Дай на, Контрол панел -> Област - > Административни, и провери най отдолу на "Текущ език" да ли е отбелязано "Български (България)" ако не е, намираш го, потвърждаваш го и рестартираш компютъра си. Това е много важно. Готов си!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дай на, Контрол панел -> Област - > Административни, и провери най отдолу на "Текущ език" да ли е отбелязано "Български (България)" ако не е, намираш го, потвърждаваш го и рестартираш компютъра си. Това е много важно. Готов си!

Mерси брат жив и здрав да си. ГОТОВО СТАНА. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.