Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Всеки знае, че AMD и Intel са като ЦСКА и ЛЕВСКИ :D:D:D Та..Аз съм тръгнал да си сглобявам PC, но едни викат AMD други Intel, но проблемът е, че гоним бюджет, който е 500лв какъв процесор да си взема? Intel i5 или AMD FX 8350? Ако имате други предложения давайте! Компютърът главно ще се ползва за игри, за игри е важна видео картата, но и процесорът играе роля..

Ето малко инфо:        

AMD FX-8350           | Intel Core i5 4690

4.0GHZ                     | 3.5GHZ

8 ядра                      | 4 ядра

L2 - 8MB L3 - 8MB     | L2 - 6MB

–––––––––––––––––––––––––––––

Цена: 400лв           | Цена: 500лв

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземи си 4460 той е 360 а 8350 като е 350 та за 10 лева взимай по-добър, и не са като цска и левски а по-скоро като испания и сеславци....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземи си 4460 той е 360 а 8350 като е 350 та за 10 лева взимай по-добър, и не са като цска и левски а по-скоро като испания и сеславци....

Вярно, те са долу горе на една цена с AMD-то..А 8-те ядра? Доколкото разбрах 4-те били виртуални, а другите реални, каква е разликата?  И какво ще рече Up to 3.9 GHZ? Означава ли, че може да се Overclock-не до 3.9 и да няма проблеми с обикновеното охлаждане?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Те АМД видяха че няма да я бъде с тия модули и се връщат към класическия вариант.

Очаквайте новите феноми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вярно, те са долу горе на една цена с AMD-то..А 8-те ядра? Доколкото разбрах 4-те били виртуални, а другите реални, каква е разликата?  И какво ще рече Up to 3.9 GHZ? Означава ли, че може да се Overclock-не до 3.9 и да няма проблеми с обикновеното охлаждане?

Обикновеното охлаждане е за обикновена работа. Тръгнеш ли да го товариш на 100% с игра за 2-3 часа си иска добро охлаждане - най вече през лятото. Това сръвнение е достатъчно за да решиш, кой е по добър. https://www.youtube.com/watch?v=FsZGLoXo4WI

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че няма огромна разлика. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има възможност за клок, ново поколение и поддръжка на ddr4.

Редактирано от Виктор Руменов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Между другото за 500 лв. се взима i5-6600K които е по-добре.

Да, но този сокет какъв е? 1151 за първи път го чувам... аз знам 775,1150,1155,2011, но този за първи път го чувам...

П.П Този сокет явно е нов, но идва друг проблем.. Новите дъна с този сокет (1151) едва ли ще поддържат SATA II защото такъв ми е харда

http://www.amazon.co.uk/Samsung-HD103SI-5400rpm-Internal-Drive/dp/B001U3S5S0 това е харда, само не ми е ясно отва със Сатата, скороста ли е различна на 2 и 3 или самият слот

Редактирано от D71149 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, но този сокет какъв е? 1151 за първи път го чувам... аз знам 775,1150,1155,2011, но този за първи път го чувам...

П.П Този сокет явно е нов, но идва друг проблем.. Новите дъна с този сокет (1151) едва ли ще поддържат SATA II защото такъв ми е харда

http://www.amazon.co.uk/Samsung-HD103SI-5400rpm-Internal-Drive/dp/B001U3S5S0 това е харда, само не ми е ясно отва със Сатата, скороста ли е различна на 2 и 3 или самият слот

Това е новият сокет за най-новите процесори на Intel - Skylake. И споко! Поддържат си всички Сати.

Редактирано от Agentpat™ (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И ако не е тайна, за какво ще се ползва тоя процесор?  И  500 лева за процесор...а другите части как мислиш да ги избираш? Пак ли като на футболен мач? Той процесора върви с видеоакрта,  дъно, памет. При ограничен бюджет може да се окаже, че дъното би ти излязло много скъпо. Тогава какъв е смисъла да определяш бюджет 500 лева за процесор? За дъно  колко даваш? А за памет? Хм.  Да си сглобиш конфигурация не е като да купиш картофи от пазара, да ги обелиш и да ги сготвиш. Най-малкото за определен процесор ти трябва и определено дъно, а напоследък и определена памет. А всички тия неща са на различни цени. Като сумираш нещата, може да останеш и изненадан.

Ако  пък цялата работа е заради игри, то пак трябва да си направиш точно сметката какви игри играеш, каква видеокарта имаш или мислиш да купиш и десетки други дребни нещица, за които волю или неволю трябва да мислиш. Ето, ти се сещаш за хард диска, но какви са плановете ти за SSD, нов хард диск, нова видеокарта, ъпгрейди...

За мен тая тема, макар и редактирана, е нещо безсмислено, което може да доведе само до стандартните спорове тук. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Решено е :) Явно това ще ми е новата конфигурация

AMD R7 250 1GB GDDR5 128bits

HDD 1TB SATA II

GB B150M-D3H DDR3 LGA1151 
i5-6600K 3.5GHz 6MB LGA1151 BOX 
8G DDR3 1333 KINGSTON HYPER BL 
NJOY 600RGE 600W Active PFC 

Обща стойност - 853.73 лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отключените модели са без охладител та ако не може да отделиш още пари виж за модел без буквата К.

Разкарай това захранване и вземи - http://nikem-bg.net/computer-components/DeepCool-500W-Bronze-Modular-DA500-M/description.html

Това в случай че си решил да купуваш някоя ламя на АМД. Примерно 280Х или от тоя сорт втора ръка вървят евтино.

Иначе за 250 и 300W ти върши работа.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отключените модели са без охладител та ако не може да отделиш още пари виж за модел без буквата К.

Разкарай това захранване и вземи - http://nikem-bg.net/computer-components/DeepCool-500W-Bronze-Modular-DA500-M/description.html

Значи когато има ''K'' няма го оригиналното охлаждане така ли?

П.П Какво му има на Njoy-а? Със сигурност ще ви послушам. Имам и един друг въпрос ако примерно стане нещо и ми изгори захранването може ли да ми изгори няква друга част?

Редактирано от D71149 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко може да изгори за това има защити. 

пс. Специално RGE едва ли ще ти създаде проблеми но другото е по-евтино с 5 лв. с 1 година повече гаранция, модулно и по-тихо.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко може да изгори за това има защити. 

А това дъно, което Вие предложихте има ли такива?

BTW нищо повече от това немога да взема за охлаждане.. http://nikem-bg.net/computer-components/ARCTIC-Freezer-13 просот немога повече да надвиша бюджета

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За охлаждане freezer 7 pro а дъно ако ти останат пари z170 с 6600k може да го клокнеш до 4.2ghz

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За охлаждане freezer 7 pro а дъно ако ти останат пари z170 с 6600k може да го клокнеш до 4.2ghz

За дъното абсурд! Немога да отделя 300лв за дъно, иначе ако си купя това дъно ще си остана с дъното и с процесора само :D:D:D а не мислите ли, че това което аз избрах ARCTIC Freezer 13 е по-добро от 7 pro?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така това дъно по става ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Решено е :) Явно това ще ми е новата конфигурация

AMD R7 250 1GB GDDR5 128bits

HDD 1TB SATA II

GB B150M-D3H DDR3 LGA1151 
i5-6600K 3.5GHz 6MB LGA1151 BOX 
8G DDR3 1333 KINGSTON HYPER BL 
NJOY 600RGE 600W Active PFC 

Обща стойност - 853.73 лв. с ДДС

Каква е тази смешка? Процесор за 500 лв. и карта за 150! Тази комбинация въобще не е подходяща за гейминг. 

Те АМД видяха че няма да я бъде с тия модули и се връщат към класическия вариант.

Очаквайте новите феноми.

Много се заглеждаш по някои български форуми и глупостите писани там.;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.