Премини към съдържанието
adersa

Проблем с телефон леново

Препоръчан отговор

Здравейте, преди няколко месеца си купих Lenovo K5 note. Проблемът е следният:

спирам wi-fi и мобилния интернет, в падащото меню си стоят неактивни, но въпреки всичко получавам известия от ФБ и също така, отваряйки хром,

ми се зареждат страници. През цялото време в горния десен ъгъл на дисплея стои едно мигащо (понякога немигащо) 4G. Проблемът се появи може би месец след купуването. Като върнах заводски настройки проблема се оправи за няколко дни и после пак същото. Някой да помага, че  е много дразнещо

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, B-boy/StyLe/ написа:

Нищо не ми говори това приложение. За каква Операционна Система става въпрос?

И проверихте ли настройките на рутера...Щом данните са изчистени и телефона е преинсталиран значи или трябва да сканирате сим картата с антивирусна за телефона като изберете опцията за подробно сканиране (бързото сканиране не сканира сим картата) или да проверите настройките на рутера.

Бихте ли ми препоръчали някоя хубава антивирусна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, Натали Бакалова написа:

Бихте ли ми препоръчали някоя хубава антивирусна.

Която и да изберете от тези с висок рейтинг едва ли ще сгрешите. Не е нужно и да ги оставяте инсталирани (някои са платени). Просто можете да сканирате и почистите с няколко и след това да ги премахнете след като проблема се реши (или да си оставите само 1 от безплатните, но имайте предвид, че доста изтощават батерията):

https://play.google.com/store/search?q=antivirus&c=apps

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Антивирусните за телефон са напълно ненужни, жадни за ресурси.. И винаги активни.

Сканират само пакетите и до какви услуги иска достъп даденото приложение и най-често дефинициите са ad.ware а и дават много фалшиви тревоги заради жадните за достъп до системата приложения, след това се деинсталитват по най-нормален начин. Има приложения които се записват в системният дял на андроид и дори да махнеш приложението то си се запазва или пък се маскира като base.apk на някое приложе и освен да си руутнеш телефона и да го махнеш ръчно с някой root файлов мениджър или със adb shell като триеш всичко съмнително. Другият вариант е да си върнеш фабричните настройки, но тогава има опаснот приложението отново да се завърне защото може да се е записало като системно.

Но тези случаи не са чести, при теб най-вероятно има недостиг на ресурси или ad.ware приложения които бълват реклами и са винаги активни, а и въобще като цяло телефони от този клас инсталирват системни приложения с реклами и допълнително ти затормозяват системата.

Погледни какви процеси има активни и ако не ти трябват приложенията просто ги деинсталирай или си свали Greenify с помощтта на което ще преспиваш ненужните потребителски приложения, но ако телефона е руутнат тогава става забавно защото можеш да спираш и досадните системни приложения като Google Playe services, също така със LuckyPatcher може да пачнеш хост файла и по този начин вместо ръчно да премахваш линковете към реклами от всяко apk и след това да ги инсталирваш наново пачва достъпа до рекламите на цялата система и така дори и да има линк към реклама тя няма да се зареди. А това със ръчното премахване на линковете е когато телефона не е руутнат и приложението модифицира apk файла след това го инсталирва наново.

Също така има и онлайн услуги за сканирване на apk файлове и са много полезни с дефинициите си, те разглобяват приложението и може да се види до какви адреси в мрежата има връзка и по-този начим да се стигне до корена на проблема.

Естествено ако телефона е със скапан хардуер и фрашкана стокова система с боклуци, нищо не може да се направи освен да се флашне къстъм ром, но и за него няма гаранция дали с времето няма да се скапе.

А за проблема със задните врати в китайските телефони, не се изненадвам, че и за леново е имало подобен скандал, че след изтриване системни приложения се инсталирват отново, дори и след като ги премахнеш от руут директорията.

Ако има интегриран код във фърмуера на чипа тогава и флашване на система не помага.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Mr.n0b0dy написа:

Антивирусните за телефон са напълно ненужни, жадни за ресурси.. И винаги активни.

То и аз това казах общо взето... ;)

Иначе всичко, което си казал е вярно, но не пречи все пак да сканира с някоя програма или да си види настройките на рутера...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 54 минути, B-boy/StyLe/ написа:

То и аз това казах общо взето... ;)

Иначе всичко, което си казал е вярно, но не пречи все пак да сканира с някоя програма или да си види настройките на рутера...

Благодаря Ви, свалих си AVG ,и засече зловреден софтуер ,обаче мога само да го забраня не и да го изтрия,колкото до рутера говорих със интернет доставчика и ме посъветвах да го занеса и на място да го видят.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересно. AVG е безплатна и би трябвало а позволява триене, но пак зависи дали е руутнат телефона. Ако не е, може и да не може да изтрие нещо, което изисква руут права. Не съм напълно сигурен, защото не съм се занимавал много с антивирусни за Android.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да пробвате да премахнете приложението със SD Maid, почиства остатъците много добре особенно когато трлефона е руутнат,

но ако не е, и приложението е потребителско единствено достъп ще имате до

"storage/android/data/ и тук са папките с някои от данните на приложенията."

Но това далеч ме са местата където приложенията съхраняват данни. Не ми е известно анти-вирусните за андроид да деинсталирват приложения, може да влезете в настройките и ръчно да изчистите данните на приложението след това да го деинсталирате.

Ако все още излизат реклами може да се провери кои приложения са активни и да се спират ръчно и после премахват, но би трябвало скенера да го прихване като ad.ware и за да не се лутате из процесите.

И за браузване в интернет ли говорите, че изкачат разни неща?Когато ползвате браузъра.?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, B-boy/StyLe/ написа:

Интересно. AVG е безплатна и би трябвало а позволява триене, но пак зависи дали е руутнат телефона. Ако не е, може и да не може да изтрие нещо, което изисква руут права. Не съм напълно сигурен, защото не съм се занимавал много с антивирусни за Android.

Ми чесно казано незнам дали руутнат нямам си и на идея,но опциите които имах бяха да забраня или да игнорирам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много ме съмнява, че е някоя "полезна" добавка от производителя на телефона. А за да се махне тря, трябва или да се рутне телефонът или да се инсталира custom rom, от който са премахнати "хубавините" от производителя.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ми чесно казано незнам дали руутнат нямам си и на идея,но опциите които имах бяха да забраня или да игнорирам

Щом не сте правили нищо по телефона значи не е руутнат, когато е закупен достъпа до системата обикновенно е заключен. Уж за "безопасността" на потребителя.
Но го правят за да си вмъкват техни си приложения от които чрез реклами печелят или защото потребителя е просто принуден да използва тези приложения.
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Много ме съмнява, че е някоя "полезна" добавка от производителя на телефона. А за да се махне тря, трябва или да се рутне телефонът или да се инсталира custom rom, от който са премахнати "хубавините" от производителя.

Ако се намери подходящ къстъм ром е най-добре, защото е най-лесно да се "флашне" отключва се bootloader след това се слага рековъри с помощтта на което се инсталирва новата система. А за да се "бори" с досадните реклами и приложения наложени от производителя и да си остане стс същата система трябва и да руутва пък после да се модифицира системният хост файл за са се блокира достъпа на някой приложения до интернет. След това да се премахват със специално приложение или файлов браузър със root достъп.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, Натали Бакалова написа:

Забрани го.

преди 5 минути, Mr.n0b0dy написа:

отключва се bootloader

Те това не е задължително. Дори по-често е непрепоръчително.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, ExaFlop написа:

Забрани го.

Забраних го.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да така е защото понякога се губят функции от системата, но при повечето телефони е задължително защото няма как да се стартирват други процеси освен тези на системата. Има и опции за рековъри със заключен буутлоадер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, Mr.n0b0dy написа:

Да така е защото понякога се губят функции от системата, но при повечето телефони е задължително защото няма как да се стартирват други процеси освен тези на системата. Има и опции за рековъри със заключен буутлоадер.

Благодаря Ви! Ако не бяхте Вие ,със сигурно щях да го счупя, май му се размина 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами надявам се, че всички в темата сме помогнали.

А за изкачащите реклами в браузъра може да изчистите данните на приложението от настройки и след това да го ползвате, но със забранени изкачащи прозорци. А и ако след това има проблеми най-вероятно проблема е в самият браузър тогава деактивирайте приложението и изтеглете Firefox или подобен все известен браузър, но плюса на Firefox е, че може да се персонализира значително повече, даже може да се инсталират добавки.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, Натали Бакалова написа:

Аз не смеех да отворя браузъра ,веднага се почваха смс-чатове и тн,:(

Мисля, че се сещам какво е положението. И при мен се е случвало на Samsung S5 с вградения браузър (Chrome). При отварянето на някои страници се стартира този адуер и почва да вибрира, да се активира чат и да се опитва да изпраща СМС-и. Не връщайте с back бутона, защото така по-скоро дори потвърждавате командите за изпращане на СМС-и и т.н. Направо кликнете на проблемния таб и затворете целия таб на браузъра и след това отворете СМС мениджъра и откажете черновата, която ще се е създала от опита на гадината да прати СМС.

aid3880210-v4-728px-Close-Tabs-Step-12-V

В момента ако сте затворили браузъра именно с back бутона при ново стартиране проблемния/проблемните табове стоят и почва наново да пищи. Това дори не се спира от антивирусните за андроид макар че в настройките им има модули за защита от точно такива напасти. В последно време тези проблеми зачестиха дори и на най-безпроблемни страници. Лично аз не намерих начин да кача ad-blocker във версията на Chrome за Android и по памет като четох тогава информация из нета май попаднах на инфо, че няма такава възможност. Може вече да е променено това, но мен също ме отказа да сърфирам от телефона.

http://www.omgchrome.com/chrome-android-extensions-not-planned-ama/

Алтернативата е може би да се качи друг браузър, за който има добавки под Android. Не съм проверявал дали Opera или Firefox имат добавки за Android, но ако имат ще кача някои от тях и аз.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, B-boy/StyLe/ написа:

Лично аз не намерих начих да кача ad-blocker във версията на Chrome за Android и по памет като четох тогава информация из нета май попаднах на инфо, че няма такава възможност.

Само на Chrome - няма. Но има възможност за блокиране на изцяло всякакви реклами в Android - в приложения и уеб браузери. Това става чрез роот и един Xposed модул. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да се пробва с Адгард да се блокира.
Или с някой text blocker

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте и Христос Воскресе!Мисля ,че проблема с Леновото край няма.До вчера благодарение на Вас всичко бе наред ,но явно има нещо в тоя тел. ,и немога да си обесня как пак всичко започна наново,избягвах тия дни да влизам в нета ,но явно проблема сие вътре :(.Направих си. Лимита от 100 на 10лв и пак си се начисляват някви 10лв и тн.Доставчика. ми каза по телефона ,че това със нови настройки на рутера са били пълни глупости :(

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За мобилен интернет на телефона ли говориш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ти е неограничен нета през Wi-Fi няма как оператора да те чарджи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.