Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте !

За нещастие, живея в една стая с един...идиот. Ама наистина, идиот. На общежитие.  Очевидно има лека умствена изостаналост, защото не разбира нищичко от материала в училище, много бавно схваща всичко и даже елементарни всекидневни неща като улици на града, обясняване, ориентация не може да я разбере и схване нищо, за да направи нещо трябва да му обясня и повторя поне 4-5 пъти, докато му гледа като теле. Ужасно се живее с него, надува ми главата, хили се от нищото и като олигофрен, не може да се спре с тъпотията и тъпите му въпроси, постоянно се чуди какво да прави, наднича ми в лаптопа, постоянно се занимава с мен и си търси внимание. Дори да му кажа да спре, той не спира и се оплаква на възпителите за лошо поведение/отношение и тормоз от моя страна.

Та в последно време почна да ме провокира да му обяснявам всичко. Аз като му отвърна "Няма да се занимавам с тебе" - той вика "Еми да, щот не можеш да го обясниш..." или "Щот не знаеш..." и това ме вбесява. Абсолютно никой не си е позволил да ме обвинява в незнание и то просто ей-така. Аз тръгна ли даже с агресия да му обяснявам и той продължи ли да пита малоумни въпроси, се отнасям да му обяснявам и губя много време.

Не знам защо, макар и да е идиот, аз пак се интересувам от неговото мнение и въпросното " не знаеш" ме подлудява. Щото той ме пита неща за бавноразвиващи, аз знам много повече. И като ме обвинява, че дори тях не знам, това ме подлудява. Та тоя олигофрен не знае кой съм и с какво се знамивам. Докато той се има за много умен и знаещ за всичко. Като го "поизпитах" малко, се оказа че нищочко не знае и никога не е учил, нито пък занимавал. Абсолютни глупости, дочути във влака, преразказани просто за да получи внимание. Но иначе сам си казва, че много разбира.

Не знам, може би и аз имам някакъв комплекс, щом му обръщам толкова много внимание и даже се засягам от неговото мнение... Но ме подлудява...

Когато почнах да го игнорирам, беше почнал да лъже за мене и да разправя на други хора, че ме е питал за тези елементарни работи, а аз съм казвал че не зная.

Търся някакъв остроумен отговор, с който да отрязвам елегантно и мъчително всеки негов напън да получи внимание от мене, с въпрос на определаната тематика, която учим в гимназията.

Предлагайте нещо като фраза и реплика ! Аз наистина смятам повече да не му се връзвам на акъла, ама искам да отрязвам малко по-обидно всеки негов въпрос.

Темата е малоумна и безполезна, и затова ще седи в този раздел. А и исках да си излея мъката някъде :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бих те посъветвала да преброиш колко обиди написа в този си пост, включително и раздела сложи в числото.. Може би трябва да се научиш на адаптивност и толерантност...

Та така...възползвай се от ситуацията.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...аз пак се интересувам от неговото мнение и въпросното " не знаеш" ме подлудява. Щото той ме пита неща за бавноразвиващи, аз знам много повече. И като ме обвинява, че дори тях не знам, това ме подлудява. Та тоя олигофрен не знае кой съм и с какво се знамивам...

Толкова ли не вдяваш, че въпросният "идиот" се забавлява с твоето нервничене?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Докато четох темата на няколко пъти възникна един въпрос...Сигурен ли си, че той е идиота? Защото на мен ми изглежда напълно обратното.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И ти му се връзваш ? Просто му мълчи и той сам ще спре... Между другото, не можеш ли да попиташ дали могат да те преместят ?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бих те посъветвала да преброиш колко обиди написа в този си пост, включително и раздела сложи в числото.. Може би трябва да се научиш на адаптивност и толерантност...

Та така...възползвай се от ситуацията.

Наистина това което казвате е така. Съжалявам много. И не, няма да се оправдавам. Съжалявам също че обидих и разделът Ви - той е за забавление и за раздумка във форума, както и за по-доброто комуникиране и опознаване на участниците. Наистина го мисля и се извинявам че обидих участниците в този форум, аз нямам нищо против него и тях. И благодаря много че ми писахте ! Моля Ви се, приемете моите извинения !. Благодаря Ви !

Не знам, напоследък станах много чувствителен. Може би е заради възрастта ми, знам ли. Всяка обида, която чуя, я приемам много лично. Чувствам се засегнат, осмиван, унижен, неоценен когато някой каже нещо такова за мен. Чувствам се и победен, един вид. Той да си приказва, аз да си търпя. Той да си приказва тъпотии, аз да си стоя в ъгълчето и да си търпя, докато някой ме обижда и ме подиграва. Чувствам се жалък по този начин. Искам да отвърна. Но пък мнението на други хора е все обратното. Чудя се какво да правя, кое е по-правилното, как ще се чувствам по-добре, или с други думи, как ще се чувствам по-малко засегнат от неговите думи. Но пък не искам да се оставям толкова лесно.

А иначе тези квалификации, които изръсих за него, че не са правилни, не са правилни. Само една от тях ще оставя като правилна - "идиот". А иначе, колкото и да е обидно, това което казвам за него, е вярно. Той си е такъв. И в училище, се справя много трудно...  Въобще не го мързи да учи, но нищо не може да схване. Само по някои по-лесни предмети има тройки/четворки...Аз лично нямам проблем с това, проблема е че ме дразни и то много ...

Да, наистина е така, аз се превръщам в идиота, като му обръщам внимание. Но пък ме е яд, че се мисли за прав и си вярва, и в неговото съзнание, той ме мисли за идиот... а пък реално е точно той идиота...

Имали сме един куп други караници с него, това е един малък пример просто... Ето, преди малко почна да се заяжда и да ме "заостря" нарочно с негови малоумни твърдения относно мене и отношенията ми с другите.

Редактирано от Depresed (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Depresed, не ти ли е минавало през ума, че този, за когото пишеш може и по рождение е такъв, какъвто го наричаш?

Как мислиш, дали е етично да обиждаме хора, които не са виновни, че са се родили различни?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не става, пич! Аз се опитах да обясня на единия, че нямам против приятелката му да идва и да стои по цял ден, но поне да си беше купила чехли за 1-2 лева от пазарчето при Зимния дворец. Оставяше мръсотия в банята и разнасяше из стаите. Освен това така и НЕ разбрах логиката на подредба: тениска, отворено кисело мляко и учебник отгоре (за да не влезе нещо в киселото мляко ли?).

Каналът на банята се бе запушил, но на никой не му правеше впечатление, че по едно време чехлите сами доплуваха до къпещия се. Пакетче "Тубофло" струва 1.00 - 1.50 лв максимум. Няма да коментирам дръжките и листа от череши в мивката и надрасканите врати с пастел с надпис срещу мен на руски, че съм бил (едновременно?!?) фашист и комунист. 

Или се премести и рискувай да попаднеш на по-големи идиоти, или си намери работа и се изнеси с някой приятел/приятели на квартира. НЯМА оправия с тези двукраки хлебарки, с които животът те събира. Аз също съм се ядосвал за някои неща, но нямаше как да науча хората, с които живях на хигиенни навици. Майките и бащите им е трябвало да се оправят с това. 

Редактирано от sisone22 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.