Премини към съдържанието
Tanya K.

Помощ за курсова работа на тема "Браузъри"

Препоръчан отговор

Здравейте, току що си направих регистрация тук. Моя колежка ми даде линк към вашият форум. Нямам идея дали точно тук е мястото на моя въпрос, но се надявам някой да ми помогне. Студентка съм първи курс и имам курсова работа на тема " Софтуер за работа с WWW -  бразуъри: характеристика, видове и сравнение. " Опитвам се от всякъде да си набавя по-обемна информация, за да си сглобя темата и искрено се надявам ,че някой  би ми подал някакво инфо - което да не е като за компютърен специалист.

Редактирано от Wankata (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да ми дадете информация се различава доста от да ми напишете курсовата работа... Нито сте уцелили раздела... Интересно ми е само по какво Ви е тази курсова работа? Малко глупаво звучи заглавието.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, току що си направих регистрация тук. Моя колежка ми даде линк към вашият форум. Нямам идея дали точно тук е мястото на моя въпрос, но се надявам някой да ми помогне. Студентка съм първи курс и имам курсова работа на тема " Софтуер за работа с WWW -  бразуъри: характеристика, видове и сравнение. " Опитвам се от всякъде да си набавя по-обемна информация, за да си сглобя темата и искрено се надявам ,че някой  би ми подал някакво инфо - което да не е като за компютърен специалист.

А търсачката Google, не ти ли помогна? Питай по-конкретно, предполагам ще успеят да ти помогнат, с поне част от информацията.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Blue Ray  разбира се ,че има разлика между това да получа информация и да ми напише някой курсовата работа. Къде точно прочете ,че искам някой от вас  да ми я напише ???  Курсовата ми работа е по СМИ ( Социални мрежи и интернет ), студентка съм в УНИБИТ - специалност  библиотекознание и библиография и нямам идея защо ти се струва глупава темата. Съжалявам ,ако не съм уцелила раздела- аз казах - не съм сигурна, че темата ми е за тук. А си позволих да помоля за помощ, защото моята колежка ми каза,че тук участниците са доста отзивчиви.  И да разбира се че попитах чичко Гугъл и да , открих иформация но  ми е малко , а темата ми трябва да е 10 стр.  Ако смятате, че  е тъпо да задавам такива въпроси моля  нека ми изтрие който трябва въпроса и няма да се налага да притеснявам никой. И само между другото ... аз съм на 40г. а не на 18 и мога  твърдя,ч е разбирам от дума. Благодаря

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко навътре приехте нещата... Аз имах предвид, че зададената тема според мен не е особено практична и добре дадена... Нямах предвид, че Вие пишете глупаво... По принцип съберете информация от няколко източника и по възможност я напишете по свой начин... Както и отново ми се струва глупаво да Ви броят страниците... Това е много относително... Както и да е все пак Вие нямате вина за това. По принцип раздела не е грешен, но можеше да се намери и по-подходящ, но това са подробности... 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вместо такъв коментар, да бяхте задали конкретни въпроси. Щом има събрана информация до момента, кое още е необходимо, за допълване? Информация за конкретен браузър ли? Начин на осъществяване на търсенето, от търсещите машини ли? Как да помогнат колегите, като не питате? Врачки ли да станат, за да гадаят дали ще ви е полезна, дадена информация? Не съм казвал, че е глупава тема. Няма глупав въпрос, както се казва, щом човек има желание да се учи. Ако има нещо което не е напълно ясно, от събраната информация, питайте.

Редактирано от ghostBG86 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да , съжалявам  ... наистина малко яхнах метлата. И на мен темата ми се струва не много ок, но коя съм аз в крайна сметка да споря с доцентката. Предполагам се изнервих , защото се чувствам като пусната насред нищото. Не само заради това ,че не съм много в час с компютрите , освен когато става дума за чат ... :). а и защото  (може и да е смешно) ,но това ми е първата курсова работа. А иначе благодаря за насоките - точно това се опитвам да направя  ( събирам информация и после ще я подредя и напиша по мой си начин).

Вместо такъв коментар, да бяхте задали конкретни въпроси. Щом има събрана информация до момента, кое още е необходимо, за допълване? Информация за конкретен браузър ли? Начин на осъществяване на търсенето, от търсещите машини ли? Как да помогнат колегите, като не питате? Врачки ли да станат, за да гадаят дали ще ви е полезна, дадена информация? Не съм казвал, че е глупава тема. Няма глупав въпрос, както се казва, щом човек има желание да се учи. Ако има нещо което не е напълно ясно, от събраната информация, питайте.

Напълно прав си, съжалявам ,че не зададох конкретно въпросите си. Сега ще синтезирам събраната от мен информация и  по- късно ще задам точно въпросите си, за да попълня липсите. Благодаря :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ти няколко препратки с информация :

Браузър

Начален курс за интернет

за съжаление, информацията на български е много малка, затова ти давам и други два сайта, но на английски :

Видове браузъри - за всеки браузър има кратко ревю

Как работят браузърите - много добре обяснено, но ще трябва да си подбереш, само необходимата информация.

От тука, вече само желание да имаш и си готова с курсовата за 2-3часа.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Браузър

Начален курс за интернет

за съжаление, информацията на български е много малка, затова ти давам и други два сайта, но на английски :

Как работят браузърите - много добре обяснено, но ще трябва да си подбереш, само необходимата информация.

Много благодаря... мисля, че това наистина ще свърши работа и няма да занимавам никой с моята драма с курсовата работа. Надявам се да имам повод отново да общувам тук с някой, макар че, като гледам тук освен да се изложа колко неразбираща съм надали друго мога да направя. :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето и малко сравнителен материал:

https://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_web_browsers

http://web-browsers.softwareinsider.com/

Никой не се е родил научен!

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много благодаря... мисля, че това наистина ще свърши работа и няма да занимавам никой с моята драма с курсовата работа. Надявам се да имам повод отново да общувам тук с някой, макар че, като гледам тук освен да се изложа колко неразбираща съм надали друго мога да направя. :)

Човек няма как да знае всичко... Защото това само по себе си води да унищожение... Хубаво е човек да пита, но се иска да се знае как да пита... Няма лошо в това човек да има желание да научи нещо или да поиска помощ. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички... заляхте ме с информация.  Сега с пълна сила мога да се оплета като пате в калчища...хахах шегувам се. Наистина ми бяхте в помощ. Ще се науча и да задавам конкретни въпроси ...само ми дайте възможност. Не знам как да закрия темата, за да не ангажирам повече хора с  това. Разбира се , след няколко дни, ако се появят конкретни питания пак ще се възползвам от вашата отзивчивост. А ако изкарам  и добра оценка ...сигурно ще трябва да почерпя ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Темите по принцип не трябва да се заключват/изтриват или поне не в този форум, особено ако някой има същото или подобно питане и не иска да създава същата тема.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Браузър

Начален курс за интернет

Здравей ForBan, това което ми изпрати вчера ми беше в голяма помощ, но сега  се натъкнах на нещо което хич не ми е ясно и затова си позволявам пак да поискам помощ. В курсовата си работа аз описвам що е то браузър и правя синтезирано описание на някои от най-популярните: Internet explorer, Mozilla Firefox, Opera, Safari, Google Chrome, но сега попаднах на следните класификации :Gecko-базирани, Gecko- и Trident-базирани, Webkit- и Trident-базирани, Gecko-, Trident- и WebKit-базирани, KHTML базирани, Presto базирани, WebKit-базирани, Blink-базирани, EdgeHTML базирани, За Java платформа. Тъй като това не ми говори абсолютно нищо, питането ми е дали не трябва да правя описание и сравнение именно според  това на какво са базирани, а не на отделните браузъри както аз съм направила? Ще се радвам и ще съм благодарна, ако и сега получа помощ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тук е доста относително... Според мен за тази специалност и курсова работа с такова заглавие няма нужда да описвате базите на браузърите, но ако желаете да бъде максимално изчерпателно може да включите и тази информация.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много благодаря Blue Ray... в общи линии и аз така смятах да направя , само да ги спомена. :) Мисля, че вече съм почти готова, остава само да направя заключението (обобщение) и тази вечер ,ако ми дойде музата може и да я завърша. Чудесни бяхте, че ми дадохте насока - благодаря!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.