Премини към съдържанието
mosferatu

Измама при закупуване на дънна платка

Препоръчан отговор

Не съм сигурен дали съм в точния раздел, но мисля че така повече хора, интересуващи се от дънни платки ще видят и разберат за имамника.
В понеделник поръчах от http://olx.bg/ads/user/i9yE/ дънна платка GA-Z77M-D3H ( http://olx.bg/ad/dano-1155-ga-z77m-d3h-ID5wCra.html ). Пристигна без преглед и тест, но аз съм си виновен, че я взех. Отворих пратката вкъщи и тя е в скрапно състояние- изкъртен PEG, изтръгнати кондензатори, разбити аудио изходи. Свързах се с продавача и той каза да му пратя снимки. Речено- сторено, като той си прочете съобщенията по- късно, но не отговори, както обеща по телефона. След това телефона му беше изключен... Като го включи аз му се обадих и уж днес щях да му върна платката, но да се чуем отново. Днес само увъртания- обади се след час, да ти дам адрес (?!?), сега не мога да говоря, понеже шофирам и т.н. Естествено не вдига на моя номер, а му звъня от други номера. Последно преди час ми и затвори...
 В друг форум се оказа, че същия потребител не желаел да предава лично стоките си и ги давал без преглед. Пазете се, за да не пострадате като мен!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми то на снимките ясно се вижда, че всичко на дъното е изкривено... 

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това са рисковете, когато се купува от бившия преебалник.ком. Добре, че не е скъпо и си се минал "тънко".

Редактирано от Agentpat™ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм сигурен дали съм в точния раздел, но мисля че така повече хора, интересуващи се от дънни платки ще видят и разберат за имамника.
В понеделник поръчах от http://olx.bg/ads/user/i9yE/ дънна платка GA-Z77M-D3H ( http://olx.bg/ad/dano-1155-ga-z77m-d3h-ID5wCra.html ). Пристигна без преглед и тест, но аз съм си виновен, че я взех. Отворих пратката вкъщи и тя е в скрапно състояние- изкъртен PEG, изтръгнати кондензатори, разбити аудио изходи. Свързах се с продавача и той каза да му пратя снимки. Речено- сторено, като той си прочете съобщенията по- късно, но не отговори, както обеща по телефона. След това телефона му беше изключен... Като го включи аз му се обадих и уж днес щях да му върна платката, но да се чуем отново. Днес само увъртания- обади се след час, да ти дам адрес (?!?), сега не мога да говоря, понеже шофирам и т.н. Естествено не вдига на моя номер, а му звъня от други номера. Последно преди час ми и затвори...
 В друг форум се оказа, че същия потребител не желаел да предава лично стоките си и ги давал без преглед. Пазете се, за да не пострадате като мен!

Следващият път да не пазарите от пре**алника , или поне си вземете очилата и скивайте с тях. Напълно ясно се вижда на снимките, че дъното е бито и е чупено, вероятно в пристъп на яд от собственика му - продавача(или от предишният му преди него). Кьорав карти не играе. Ако се налага, идете на преглед и лечение при офталмолог(очен лекар). Очи гледали - очи плакали. Ще увелича текста на този съвет, ега го видите, успеете да го прочетете, че и евентуално да го разберете. Не се изисква акъл колкото за решаване на тестове на Менса. Може и с по-малко, но наличен.

Редактирано от 1Force1 (преглед на промените)

• Харесва ми 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Брей, аз пиша, за да не изгърми някой тук, а 1Force1 взе да ми се кара... Прекрасен тон, няма що, да не говорим за стилистика, нападки, обиди, диалект... Не търся нито възмездие с тази тема, нито искам да се оплаквам, а срещам това?!? Явно в този форум модераторите позволяват подобен тон, което не им прави чест.

Изобщо не искам да коментирам 1Force1... всеки грамотен сам може да си изгради мнение.

Това ми е първата и последна тема в този форум! На отзовалите се благодаря, с изключение на гореспоменатия, на който пожелавам да си хейтва донасита, но нека потърси компетентна помощ за личните си проблеми, които явно избиват :eek:

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

""Брей, аз пиша, за да не изгърми някой тук, а 1Force1 взе да ми се кара""

Едва ли някой от форума ще изгърми, защото вече дъното е купено от...ВАС!

Ако правилно помислите, това е основният модул на всяка една компютърна конфигурация, на която се куплират по един или друг начин оперативна памет, видеокарта, процесор, твърди дискове и всякаква друга периферия, което от своя страна значи, че самото дъно би трябвало да бъде една идея по добро от всички останали компоненти, за да нямате проблем. Но всеки има правото да си купи това, което е решил. Парите са си негови и при Вас никой не се е месил или давал съвет да го купувате, за да обвинявате този или оня от форума! Честито!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това са рисковете, когато се купува от бившия преебалник.ком. Добре, че не е скъпо и си се минал "тънко".

Ами то и затова не е скъпо, ама кой да мисли, като си мисли, че е хванал дявола за опашката? 50 лева за Z77  дъно...доста приаммлива оферта, за да е истина. Обаче на мен ми се струва, че дъното е използваемо, макар и осакатено. Така, че 50-те лева или ако има отрстъпка по-малко, може и да си струват. Аз имам ударено от гръмотевица дъно преди 10 години и допреди трио седмици все още се използваше за Скайп и интернет. Това, че му бе изгоряла лан картата не му пречеше изобщо да работи. И това, че от всичките PCI слотове работеше само един максимум, също не му пречеше да си върши работата, дори да му бодна една Wi-Fi  карта. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами то и затова не е скъпо, ама кой да мисли, като си мисли, че е хванал дявола за опашката? 50 лева за Z77  дъно...доста приаммлива оферта, за да е истина. Обаче на мен ми се струва, че дъното е използваемо, макар и осакатено. Така, че 50-те лева или ако има отрстъпка по-малко, може и да си струват. Аз имам ударено от гръмотевица дъно преди 10 години и допреди трио седмици все още се използваше за Скайп и интернет. Това, че му бе изгоряла лан картата не му пречеше изобщо да работи. И това, че от всичките PCI слотове работеше само един максимум, също не му пречеше да си върши работата, дори да му бодна една Wi-Fi  карта. 

Това само доказва, че е по добре дъното да бъде ударено от светкавица от колкото от мъжки крак.:D

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Брей, аз пиша, за да не изгърми някой тук, а 1Force1 взе да ми се кара... Прекрасен тон, няма що, да не говорим за стилистика, нападки, обиди, диалект... Не търся нито възмездие с тази тема, нито искам да се оплаквам, а срещам това?!? Явно в този форум модераторите позволяват подобен тон, което не им прави чест.

Изобщо не искам да коментирам 1Force1... всеки грамотен сам може да си изгради мнение.

Това ми е първата и последна тема в този форум! На отзовалите се благодаря, с изключение на гореспоменатия, на който пожелавам да си хейтва донасита, но нека потърси компетентна помощ за личните си проблеми, които явно избиват :eek:

Има опция, когато се закупува дадена стока, ако не ти харесва да не платиш и да не приемеш самата стока. Трябвало е веднага да я разопаковаш и да видиш дали всичко е ок.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има опция, когато се закупува дадена стока, ако не ти харесва да не платиш и да не приемеш самата стока. Трябвало е веднага да я разопаковаш и да видиш дали всичко е ок.

Той може да не я и приема. Никой не го е задължавал. И ако изпращача не е избрал опцията за преглед (и тест), той няма право на това. На мен щеше да ми се стори доста съмнително и щях просто да си тръгна, без да платя и стотинка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Той може да не я и приема. Никой не го е задължавал. И ако изпращача не е избрал опцията за преглед (и тест), той няма право на това. На мен щеше да ми се стори доста съмнително и щях просто да си тръгна, без да платя и стотинка.

Да де, не се изразих точно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Приятно четене http://hardwarebg.com/forum/showthread.php/256207

Нито си първия, нито си последния. Като няма преглед и тест, не плащаш нищо на непознати. Колкото и да са любезни по телефона.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.