Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Взех си този лаптоп.http://laptop.bg/archive/laptops-hp-350_G1-hp_350_g1_J4T25ES  

Работи си перфектно но доста загрява,когато не правя нищо особено,40,42 градуса държи наясно съм че лаптоп от подобен клас не се препоръчва за игри.Но той вдига до 65 70 градуса като пусна сравнително слаба за характеристиките му игра.''Medal Of Honnor;; ''GTA SAN ANDREAS'' много рядко играя дори но като играя загрява много.Но странното е че перката се чува че бучи малко повече и ми пише 65 70 но лаптопа не е топъл духа топло но като го пипна не е топъл, леко е загрят но трудно се усеща . Моля ви за съвет,Казаха ми да го занеса да го почистят но все пак е нов нормално ли е да ми го продадат прашен ? И друго не винаги загрява на моменти е имало е пъти където не ми е загрявал ама повечето загрява.'''Windows 7 64bit'' съм.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така, това зависи от много фактори. Къде го държиш, как го държиш, какво има пуснато на лаптопа. Също не е зле да си вземеш охлаждаща подложка, но не с малки вентилаторчета, а с един голям.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На дърво и такива повърхности го държа в стаята ми климатика показва 27 градуса постояно .Има пуснат скайп антивирусната нод32 и ''utorrent'' нищо друго.

Редактирано от stoian32 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я погледни в uTorrent дали сийдваш нещо. Ако да, спри го.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сийдвам 50 торрент-а някъде но пречи ли това ? аз като играя спирам ъторрент и скайп и загрява но не е топъл

Редактирано от stoian32 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За доброто на хард диска ти просто спри да ги сийдваш.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... и ми пише 65 70 ,но лаптопа не е топъл,духа топло,но като го пипна не е топъл...

Не е прегряване до тези температури,още повече че е по време на игра.Но трябва да следиш да не ги превишава!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че то на моя геймърски лаптоп като му пусна скайп,20 таба в мозилата и се забия в някоя инстанция с 24 човека и чуквам 70 като стой та гледай.Даже и 75.

Нормално е при игри и такъв лаптоп да загрява стабилничко.Пък и това процесорче си е слабичко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптопа не става за игри. Освен това, когато играеш MOHAA или други игри спри торент клиента или други подобни приложения. Постоянна температура от 70-75 градуса в продължение на часове не е добре за лаптопа. Ще прегрееш някой елемент и си дотам.

Аз имам същия лаптоп, държи се доста прилично, но не играя игри на него. Използвам го просто за работа.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Поля Георгиева
      Здравейте! Имам Honda Civic 2006, мотор 2.2. Пиша ви с молба да окажете съдействие за причината, поради която колата започна рязко да загрява. Първоначално загряването беше само на стръмни участъци, впоследствие започна много рязко и на равни терени. Температурата от средата на циферблата достигна до 120 градуса, като единствената причина заради колата още не е прегряла е защитната система, при задействането на която колата спира да се движи. Термостатът на колата е сменен, а техническата неизправност не се отстранява. В момента се шлайфа главата. След посещение при майстор се оказа, че при главата и гарнитурата няма никакви проблеми.  Предстои смяна на гарнитурата. Моля да споделите мнение каква би могла да бъде причината за загряването на колата.  
    • от frozt
      Здравейте, от почти 2 години и половина имам смартфона -без никакви забележки и оплаквания, до сега   Та и преди ми е показвал високи температури (65+ при игри ), но се охлажда и продължавам. Последно време , обаче почна да дава и съобщения за прегрявания и при камерата и става неизползваем докато се охлади. Тъч скрийна започна да не отчита адекватно докосванията и му купих нов протектор (мислех че е от това). Не се оправи и го рестартирах по няколко начина- пак без резултат. Накрая върнах фабрични със софтуера на сони  (xperia companion). Сега тъч-а отчита някои неща и става за скролване и по-големи иконки , но за клавиатура никакъв шанс - пише си каквото иска . Писах на сони- предложиха ми сервиза в София- Булграм. Аз говорих с едно момче, което се занимава с това отделно-каза че трябва да се смени цял комплект и ми дават цени за процедурата около 120 лв . Та мисълта ми е- нужно ли е да сменя целия комплект като телефонът е в отлично състояние (никога не е удрян,изпускан и т.н) Не става ли само тъч да ми сменят и така да е и по-евтинко ?
      Гледам как може да мина най-тънко и да не ме прецакат нещо, защото не съм много наясно с тази процедура за цял комплект.  

• от |VIP|d3v1L
      Здравейте. Използвам Sony Xperia Z3 Plus. Имам голям проблем с прегряването на телефона. Без да го използвам няколко часа държи температура на процесора около 38-40 градуса. Когато го използвам започва да грее като печка. Вдига температура от 45-50 градуса при сърфиране в браузъра, социалните мрежи и т.н. 55-65 градуса при по - голямо натоварване например от игри независимо каква е играта и колко е тежка. Камерата в този случай е неизползваема. Излиза съобщение което уведомява, че устройството е с повишена температура и тя ще се изключи автоматично, за да се охлади. Това се случва при заснемане на видео, 4К видео и по - рядко при снимки. Търсих много из нета, но нищо конкретно не намерих. Пишеше в един сайт че от Sony са пуснали някакъв пач за този модел, който оправял проблема с прегряването, но не можах да го открия. Моля ако някой е имал подобен проблем и го е разрешил  по някакъв начин да сподели. Благодаря предварително! 

• от Александър Банов
      Здравейте! Реших че е време за подобрение на старата ми конфигурация компонентите са:
      Процесор- АМД А8-5500 3.2 
      Видео е вграденото- Radeon™ HD 7560D 
      Дъното- ASRock  FM2A75 Pro4
      Рама- ADATA 4GB DDR3 1600MHz
      Захранване- Thermal Master ATX12V 500W 
      Харда- Seagate BarraCuda 7200.10 250 GB.
      Както вече видяхте карам с вградената въпреки че дъното поддържа и crossfire X . Досега играех само на League of Legends, но ми писна и искам нещо друго но видеото ми не става. Търсих в ОЛХ някаква видеокарта но проблема ми е че процесора много нагрява и както съм в игра и просто спира звука картината замръзва и след около 5 сек всичко се размазва но компа продължава да върви но нищо не мога да направя единствения начин ми е да го рестартирам. И понеже копчето за рестарт ми се е счупило го правя от дъното и усещам много топлина после влизам в настройките на биоса и там гледам едни големи градуси. И всеки път като стане и като го водя на човека дето го оправя той сменя термо пастата нали ама ми излиза много скъпо да го правя това всеки 6 ти месец и се чудя няма ли някакъв друг начин? Няма ли как да купя друг вентилатор понеже тоя е който идва с  процесора и освен това кутията ми няма други вентилатори. Притеснява ме това че дори да си купя нова видео ката процесора ако прави така то е все едно. Или то може да е от самата видео карта която вградена в процесора се нагрява и за това?Не съм много наясно и зареди това се обръщам към вас.Благодаря.

• от Ignatoff
      Здравейте!Имам един проблем,който искам да споделя.Преди няколко месеца компютъра ми беше в критично състояние,адски много прегряваше само като отворя Google Chrome и пусна клип за около 3-4 мин ми се изключваше компютъра.Гледах от Aida 64 как се покачват температурите и останових,че е от това.Та занесох го за поправка и смениха термопаста (не знам дали точно така се пише,но мисля,че ми хващате мисълта) и също така добавиха още един вентилатор.Доволен си тръгнах от офиса,но след около 2 седмици ми направи същия проблем (при игране на игра).Но само 1 път.Сега,ако пусна google chrome и дадена игра за около 10 мин компютъра ми се изключва.Може ли да ми дадете съвет как да оправя този проблем? П.С компютъра ми е достатъчно бърз и няма затруднения при подкарването на игри,които аз играя.
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.